Hangi dijital pazarlama ajansı stratejisi SEO veya SMO kullanıyor ve neden?

Diposting pada

Bu nedenle, çevrimiçi işinizi veya web sitenizi yeni başlattınız ve markanızı sergilemenin ve kitle tabanınızı oluşturmanın yollarını arıyorsunuz. Bunları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, uygun fiyatlı SEO hizmetleri ve SMO hizmetleri sunan bir dijital pazarlama ajansı kiralayabilirsiniz.

Sunduğunuz şeye ihtiyaç duyan bir kitleye ulaşmanın birçok yolu vardır. SEO ve SMO gibi teknikler var. Burada yapabileceğiniz başlıca iki şey vardır: birincisi, içeriğinizi yeterince iyi hale getirin ve ikincisi, pazarlamayı yapın.

SEO ve uygulaması

Arama motoru optimizasyonu, organik arama motoru sonuçlarında sıralanarak web sitenizin erişimini artırma tekniğidir. SEO, yüksek kaliteli içerik oluşturmayı, görsel olarak çekici hale getirmeyi, web sitenizde veya blogunuzda doğru anahtar kelimeleri kullanmayı, dahili bağlantılar oluşturmayı, mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmayı, akılda kalıcı başlıklar oluşturmayı, resimlere alternatif metin eklemeyi vb. içerir.

Genelde Google gibi arama motoru platformlarında kullanılır. Birisi ilgilendiği bir şeyi aradığında ve web siteniz arama sonuçlarının ilk sayfasında göründüğünde, web siteniz reklamlara para harcamadan organik trafik alır. Ancak, uygun SEO anahtar kelime araştırması, çevrimiçi reklam kampanyalarında da kullanılır. Her işletmenin, arama motoru sıralamaları için en iyi SEO’yu yapmak için bir dijital pazarlama ajansına ihtiyacı vardır.

SMO ve uygulaması

Sosyal medya optimizasyonu, Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, YouTube, TikTok vb. sosyal medya platformlarını kullanarak web siteniz veya web sayfanız için trafik oluşturmanın bir yoludur. SMO’da, marka adınızla bir sayfa veya işletme hesabı oluşturursunuz ve hedef kitleye ürününüz veya hizmetiniz hakkında düzenli olarak içerik sağlarsınız.

İçerik, Instagram döngüleri, YouTube şortları, Pinterest pinleri ve hikayeleri, video içeriği, yazılı içerik, animasyonlu içerik vb. gibi birçok biçimde olabilir. SMO stratejisi için

ne Dır-dir Daha etkili SEO veya SMO stratejisi?

SEO uzun vadede daha etkilidir, ancak sonuçların gösterilmesi 4-6 ay sürebilir. Oysa SMO sonuçları daha hızlı gösterir ve müşteri dostudur.

SMO ile izleyicilerinizle yorumlar yoluyla iletişim kurabilirsiniz. Hedef kitlenizle bağlantı kurduğunuzda, markanıza güven duymaya başlarlar.

Tüm çevrimiçi pazar, dijital pazarlama tarafından istila edildi.

Şimdiye kadar “dijital pazarlama” terimini birkaç kez duydunuz ve nasıl çalıştığını merak ettiniz. Bir dijital pazarlama şirketi, müşteri tabanınızı genişletmenize nasıl yardımcı olabilir?

Bence doğru yerdesin. Bir an önce dağınıklığımızı düzeltelim!

Dijital Pazarlama: Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, çeşitli mal ve hizmetleri tanıtmak için sosyal medya, arama motorları ve diğer çevrimiçi eğitim veya eğlence platformları gibi web sitelerini kullanan bir çevrimiçi pazarlama yaklaşımıdır. Ayrıca dijital pazarlama, tüketici deneyimini iyileştirmeyi vurgular.

Her işletme sahibi, bu pazarlama yaklaşımının genişlemesini göz önünde bulundurarak, onu daha iyi anlamak ve ondan yararlanmak için bu terime bakmak ister.

Dijital pazarlama kavramı çok geniş olmasına rağmen, bugün üç ana unsuruna odaklanacağız: SEO, SMM ve SEM. ayrıca,

SEO, SEM ve SMM pazarlama şirketi tekliflerinin blog yazarlarının ve işletme sahiplerinin daha kolay para kazanmalarına nasıl yardımcı olduğunu keşfedeceğiz.

Arama motoru optimizasyonu veya kısaca SEO. Bu, şirketinizin veya web sitenizin büyümesine yardımcı olmak için SERP’leri (arama motoru sonuç sayfaları) kullanmanın bir yoludur. Web siteniz veya blogunuz SEO yoluyla tonlarca organik trafik ve müşteri alabilir.

Etkili SEO sayesinde web siteniz arama motoru listelerinde ilk sayfada çıkabilmektedir. İşinizi anlama ve geliştirme süreci haftalar alabilir. Doğru anahtar kelimeleri seçmekten basit işlevselliğe ve hızlı sunucu sürelerine sahip bir web sitesi tasarlamaya kadar içerik veya ürün oluşturmak çaba gerektirir.

Birçok dijital pazarlama kuruluşu, işleri daha kolay ve hızlı hale getirmek için sayfa içi, sayfa dışı, teknik ve yerel SEO hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli SEO hizmetleri sunar.

SMM (Sosyal Medya Pazarlama) bir sosyal ağ pazarlama stratejisidir. SMM’de, yeni ziyaretçiler veya tüketiciler çekmek için içerik yayınlama, PPC (tıklama başına ödeme) reklamcılığı vb. aracılığıyla web sitenizi veya hizmetinizi günlük olarak tanıtıyorsunuz. Her işletmenin SMM’lerini yönetmek için bir dijital pazarlama ajansına ihtiyacı vardır.

SMM

Instagram, Facebook, Pinterest ve diğerleri gibi sosyal medya ağlarında harcayacak paranız varsa, SMM harika bir taktik olabilir. Aldığınız geri bildirimler, derecelendirmeler ve tavsiyeler sonucunda markanız daha özgün hale gelir. SMM, kısaca şirketinizi, markanızı veya web sitenizi sosyal medya platformlarında tanıtmak için kullanılan bir tekniktir.

“Arama motoru pazarlaması” (SEM) terimi kullanılmaktadır. Google, Bing vb. arama motoru dizinlerinde SEM reklamları yayınlarsınız. İnsanlarla belirli bir dilde, bölgede veya cinsiyette konuşmayı seçebilirsiniz.

SEO’ya benzer şekilde, anahtar kelime hedeflemenin SEM reklamları aracılığıyla alınan ziyaretçi sayısı üzerinde önemli bir etkisi vardır. Örneğin, birisi belirli bir ürünü bulmak isterse ve onu Google’da ararsa –

Google daha sonra ona aradığı şeyle ilgili terimler için reklamlar gösterecektir.

Çevrimiçi pazarlamanın avantajları
  • Tüm bu dijital pazarlama tekniklerinin aşağıdakiler gibi çeşitli avantajları olduğundan emin olabilirsiniz:
  • Geleneksel çevrimdışı pazarlama tekniklerine kıyasla daha ucuz pazarlama maliyetleri. Bir bütçeye bağlı kalmak da daha kolaydır.
  • PPC reklamlarını ve ücretsiz sosyal medya gönderilerini kullanarak, yerel bir kitlenin yanı sıra geniş bir kitleye de hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
  • Farklı SEO ve dijital pazarlama teknolojileri kullanıldığında herhangi bir pazarlama kampanyasının sonuçlarını izlemek ve değerlendirmek daha kolaydır.
  • Doğru kitleyi hedeflemek basittir.
  • Çevrimiçi referanslar ve incelemeler yoluyla bir markanın güvenilirliğini artırmak daha kolaydır.
  • İçerik ve reklam kampanyaları kolayca özelleştirilebilir.

Son düşünceler

Hem SEO hem de SMO, site trafiğini ve katılımını artırmak için kullanılır. Bununla birlikte, SEO daha çok arama motoru sayfalarında ilk sayfa noktasını bulmaya odaklanırken, SMO potansiyel müşterilerle bağlantı kurmaya ve sadık bir kitle oluşturmaya odaklanır.

Yukarıdaki bilgiler ile işletmeniz için ihtiyacınız olan pazarlama stratejisini seçmeniz artık daha kolay. Ancak, bir ajans kiralamayı planlıyorsanız, OMR Digital olarak SEO, SMO, PPC, web geliştirme hizmetleri vb. aracılığıyla çevrimiçi pazarlama gibi çok çeşitli hizmetler sunuyoruz.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *