Hangi haşere kontrol hizmetlerini istiyorsunuz?

Diposting pada

Zararlılar çok can sıkıcı olabilen can sıkıcı küçük yaratıklardır. Yeni bir eve taşınmış ve her yüzeyde parmak izlerinizden oluşan bir örümcek ağı bulmuş olsanız da, ya da günlerdir bir istilayla uğraşmış olsanız da, yardım almanın zamanı geldi.
Evde bu haşerelerle başa çıkmanın birçok yolunu okumuş olsanız da, bu makalede yazılanlardan daha fazlasını öğrenmemiş olabilirsiniz. Bu yüzden bu konuda bilmeniz gereken her şeyi sağlamak için buradayız. Haşere kontrol hizmetleriHaşerelerden doğru şekilde nasıl kurtulacağınızı da içerir, böylece sonsuza dek süren ve uzun süredir devam eden bir sorunla karşılaşmazsınız.

Evinizin mevcut durumu hakkında bir değerlendirme alın

Evinizin iç kısmına gelince tam olarak neyle uğraştığınızı bilmek önemlidir. Bu şekilde haşere kontrol stratejinizi buna göre planlayabilirsiniz. Emin değilseniz, inceleme yapmak için bir yok edici kiralayabilirsiniz. Ne tür haşerelerle uğraştığınızı ve tercih ettikleri saklanma noktalarını söyleyebilirler. Ayrıca ne yapılması gerektiğini size bildirebilirler, böylece onlardan kurtulmak için ne bekleyeceğinizi bilirsiniz. Ancak evinizin içinde neler olup bittiğine dair daha iyi bir fikir edinmek istiyorsanız ankete de katılabilirsiniz. Evinizin içinde neler olup bittiğinin bir resmini çekmenin kullanışlı bir yolu. Büyük yapısal değişiklikler varsa, genellikle o zamana kadar gidecek yeri olmayan zararlıları çeker.

Neye ulaşmak istediğinizi bilin

Bu bariz görünebilir, ancak tüm istenmeyen misafirlerden kurtulma arzusu sizi kolayca kör edebilir. Bu nedenle, gerçekten ne istediğiniz konusunda net olmayabilirsiniz. Bunu öğrenmenin en iyi yolu, şu anda karşılaştığınız tüm sorunların bir listesini yazmaktır. Ardından her sorunu tek tek ele alın ve sorunun tam olarak ne olduğunu belirleyin. Bu size neyle karşı karşıya olduğunuz ve bu konuda neler yapabileceğiniz konusunda daha iyi bir fikir verecektir. Büyük bir sorun veya biraz çabayla çözülebilecek bir sorun olabilir. Örneğin, hamamböcekleriyle ilgili yinelenen bir sorununuz varsa, onları evinize neyin çektiğini tam olarak bilmek en iyisidir. Özel bir besin kaynağı mı yoksa sadece temiz olmayan bir şey mi?

Başlamadan önce net beklentiler belirleyin

Bu, özellikle uzun vadeli bir sorununuz varsa önemlidir. Haşere kontrol hizmet sağlayıcınızdan tam olarak ne alacağınızı bilmeniz gerekir. Bu, tam olarak ne yapacaklarını ve ne kadar süreceğini belirlemek anlamına gelir. Bitirdikten sonra ne olmasını istediğinizi de açıkça belirtmelisiniz. Bazı durumlarda, bu zararlıları ortadan kaldırmak için olacaktır. Ancak, diğerleri onları yılın geri kalanında dışarıda tutabilir. Hizmetin yılda bir kez geri geleceğinden emin olmak da önemlidir.

Potansiyel gıda kaynaklarını ortadan kaldırın

bu önemli. Eviniz bir restoran değil ve bir büfe olması gerekmiyor. Bu, olası zararlı kaynaklarını kapatmanız gerektiği anlamına gelir. Bu açık görünebilir, ancak unutması kolaydır. Bu nedenle yemek artıklarını, lekeleri, kırıntıları vb. düzenli olarak temizlemeye çalışın. Besin kaynağı olabilecek her şeyin iyice temizlendiğinden emin olun. Zararlıları çekmekten kaçınmak için yiyeceklerinizi kapalı bir kapta saklamak da isteyebilirsiniz.

Yüksek kaliteli dış kapı ve pencerelerin montajı

Dış kapı ve pencerelerinizin kalitesi haşereleri uzak tutmak için çok önemlidir. Bunun nedeni, haşerelerin kendilerine kolay erişim sağlayan açıklıklara çekilmesidir. Neyse ki, dış kapı ve pencereleri onarmak genellikle basittir. Tek yapmanız gereken duvarlardaki çatlakları veya delikleri kapatmak. Alternatif olarak, bir örgü ekran takabilirsiniz. Bu, ailenizi güvende tutarken istenmeyen zararlıları önlediği için çok daha iyi bir seçenektir.

Çatlak ve yarık olup olmadığını kontrol edin

Çatlaklar, yarıklar ve diğer küçük alanlar, istenmeyen haşerelerin saklanmayı sevdiği en yaygın yerlerden bazılarıdır. Ayrıca, tanımlanması ve mühürlenmesi en zor olanlardan bazılarıdır. Yani hepsini bulup mühürlemek istiyorsun. Bu, duvarlarınızın ve zemininizin içinin iyice kontrol edilmesi gerektiği anlamına gelir. Aynısı lavabolar ve diğer sıhhi tesisat armatürleri için de geçerlidir. Çatınızdaki ve çatı katınızdaki çatlaklar ve yarıklar da kontrol edilmelidir. Bunu yaptıktan sonra, herhangi bir çatlak veya yarık içine bir kalafat koymanız gerekecek. Bu, zararlıları sonsuza kadar uzak tutacaktır. Tüm evinizi kapatmak istemediğinizi not etmek önemlidir. Sadece haşerelerin girdiği alanları kapatmak istiyorsunuz.

Binanın içine haşere kontrol cihazları kurun

Zararlıları evinizden uzak tutmak söz konusu olduğunda, iç mekan mobilyalarınıza bir göz atmanız önemlidir. Bunlar tuvaletler, lavabolar ve duşlar gibi şeyleri içerir. Çoğu durumda, kullanmadığınız herhangi birinden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu şekilde, haşerelerin evinize girmek için kullanabileceği tüm olası açıklıkları kapatmış olursunuz.

Kokulu mumlar ve diğer ev ilaçları kullanın

Ev haşerenizi uzak tutmak istiyorsanız, kokulu mumlar ve diğer ev ilaçları kullanmalısınız. Bunun nedeni, evinizin güzel kokmasını sağlarken aynı zamanda mükemmel bir böcek kovucu görevi görmesidir. Ayrıca nispeten ucuz ve kullanımı kolaydır, bu da onları vakti olmayan herkes için harika bir seçenek haline getirir. Ancak, kokulu mumların uzun vadeli bir çözüm olmadığını belirtmek önemlidir. Çünkü haşereleri uzaklaştırarak değil, kokularını maskeleyerek çalışırlar. Bu yüzden evinizin yapısal sorunlarını da ele almak önemlidir.

Köpeğinizi yatak odasından uzak tutun ve geceleri uyanık tutun

Evinizde bir köpeğiniz varsa, onları belirli alanlardan uzak tutmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Örneğin, sizin yatağınızda uyumayı sevebilir veya geceleri yatak odanıza gizlice girebilir. Neyse ki, köpeğinizi yatak odasından ve evin belirli alanlarından uzak tutmak için kullanabileceğiniz birkaç numara var. En kolay çözümlerden biri, köpeğinizin kokusunu engellemeye çalışmaktır. Bu genellikle bölgelerini işaretlemeyi seven köpekler için kolaydır. Ayrıca köpeğinizin bölgesini işaretleme şansına sahip olmaması için evinizi temiz tutmaya çalışabilirsiniz. Bu özellikle köpeğiniz gençken önemlidir, bu nedenle kötü alışkanlıklar geliştirmez.

Mutfağı unutmayın – biraz özenle bu alanı da haşerelerden koruyabilirsiniz!

Mutfak haşereler için önemli bir yerdir. Bunun nedeni, genellikle nemli, karanlık ve kötü havalandırılan yerlerde yetişmeleridir. Bu nedenle mutfağınızın yapısal sorunlarına dikkat etmelisiniz. Kaliteli mutfak dolaplarına yatırım yaparak başlayabilirsiniz. Mutfağınızın yapısal bütünlüğünün önemli bir parçasıdır ve aynı zamanda yiyeceklerinizin çoğunun depolandığı yerdir. Bu, dolaplarınızın iyi inşa edildiğinden ve haşerelerin evinize girmek için kullanabileceği herhangi bir çatlak veya diğer açıklıklardan arınmış olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Özet

Eviniz dış dünyadan sığınağınızdır ve onu haşerelerden uzak tutmak önemlidir. Bu, doğru yaklaşımla ve A’nın yardımıyla mümkündür. Haşere kontrol hizmetleri. Bunu, evinizin yapısal sorunları olduğundan emin olarak ve temiz tutarak ve haşereler için olası gıda kaynaklarından uzak tutarak yapabilirsiniz.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *