Haydarabad’da kullanılan sunucular?

Diposting pada

giriiş

Günümüz ekonomisinde işiniz için en uygun olanı bulmak her zamankinden daha önemli. Bu nedenle, bu blog gönderisinde Haydarabad’da kullanılmış sunucuların en önemli faydalarını keşfedeceğiz. Bu sunucuların yeni sunuculardan nasıl daha uygun maliyetli olduğunu, aynı performansı sunduğunu ve çevre dostu olduğunu tartışacağız. Bu yazının sonunda, Haydarabad’daki işletmeniz için kullanılacak en iyi sunucuları bulmak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olacaksınız.

İkinci el sunucular daha ekonomiktir

Bir sonraki sunucu satın alımınızda tasarruf etmek mi istiyorsunuz? Ardından kullanılan sunucuları kontrol edin! Bunlar genellikle yeni sunucular kadar iyidir ve paranızın karşılığını en iyi şekilde almanın harika bir yolu olabilir. Satın almadan önce garanti ve iade politikasını kontrol ettiğinizden emin olun. hakkında net bir fikir edinmek için Haydarabad’da kullanılan sunucuların fiyatı Bölgeniz polo sunucusuna kolayca erişebilir.

Sunucu satın alımınızda paradan tasarruf etmenin yanı sıra, ihtiyacınız olan performansı elde etmenin kesin bir yolu da olabilir. Çoğu zaman, bunlar hala mükemmel çalışır durumda ve sadece biraz ilgiye ihtiyaç duyuyor – yeni sürücüler yüklemek veya güncellemek gibi. Bu, bankayı bozmadan sunucu yönetimine başlamanın harika bir yoludur.

Son olarak, herhangi bir satın alma işlemi yapmadan önce daima iade politikasını kontrol edin. Çoğu zaman, kullanılamaz hale gelmeden veya tamir edilemeyecek şekilde hasar görmeden önce ne kadar süreyle veya kaç kez iade edilebileceği konusunda sınırlamalar vardır. Bu, kullanılmış bir sunucu satın alırken her zaman aklınızda bulundurmanız gereken önemli bir bilgidir!

Verim

Bir sunucu satın almak söz konusu olduğunda iki seçenek vardır: sıfır bir sunucu satın alabilir veya kullanılmış bir sunucu satın alabilirsiniz. Yeni sunucularla aynı performansı sunar ve tek farkı fiyattır. Kullanılmış bir sunucuyu yeni bir sunucunun maliyetinin çok altında bir fiyata alabilirsiniz, bu da işletmenizin BT altyapısından tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir. Kullanılmış sunucu satan birçok saygın bayi vardır ve bu sunucular yeni sunucularla aynı garanti ve desteğe sahiptir. Kullanılmış sunucular, işletmenizin BT altyapısında tasarruf etmenin harika bir yoludur ve aynı zamanda çevre dostu bir seçenektir; satın aldığınız her kullanılmış sunucuyla çöplüklere katkıda bulunmazsınız. Öyleyse neden bu harika seçenekten yararlanmıyorsunuz?

çevre dostu

Hiç şüphe yok ki kullanılmış sunucuları kullanmak, yeni sunucu satın almaktan daha çevre dostu bir seçenektir. Kullanılmış sunucular sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir yeni kaynak kullanımını da gerektirmez. Aslında birçoğu hala çalışır durumda ve kurtarılabilir veya geri dönüştürülebilir. Bu, üretilen e-atık miktarını azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda bu malzemeleri işlemek için gereken enerji miktarını azaltır.

Ayrıca, yoğun enerji tüketen malzemelerle yapılmadıkları için yeni sunuculardan daha düşük karbon ayak izine sahiptir. Ek olarak, kullanılmış geri dönüştürülmüş sunucular genellikle yeni sunuculara göre daha düşük çevresel etkiye sahiptir, çünkü zaten birden çok kez işlenmişlerdir ve bu da daha az atıkla sonuçlanır. Her durumda, kullanılmış sunucuları kullanmak işletmeniz için daha sürdürülebilir bir seçenek olabilir!

Kullanılan sunucular nelerdir?

İşletme maliyetleri hızla artabilir ve kullanılan sunucular içe aktarılır. Kullanılmış sunucular, işiniz için tasarruf etmenin harika bir yoludur. Bunu yalnızca yeni sunucu satın alma maliyetinin çok altında bulmakla kalmaz, aynı zamanda güvenilir olacaklarından da emin olabilirsiniz. Artık bir şirket tarafından kullanılmadığı için genellikle indirimli fiyatlarla bulunabilir. Bu, yeni bir sunucu satın almanın maliyetinden daha ucuza bir sunucu aldığınız ve onu yepyeni satın alıyormuşçasına aynı düzeyde hizmet aldığınız anlamına gelir.

Bu teknoloji, işletmelere çeşitli avantajlar sunduğu için giderek daha popüler hale geliyor. Genellikle yeni sunucuların maliyetinin çok altında bulunabilir. Bu, onları sunucu altyapılarını kurmak veya genişletmek isteyen işletmeler için uygun maliyetli bir seçenek haline getirir. Dahası, bunlar yepyeni kadar güvenilirdir – bu, verilerinizin güvende ve emniyette kalmasını sağlamak için önemlidir. Son olarak, teknoloji, işletmelerin bunları özel olarak ihtiyaçlarına göre yapılandırmasına olanak tanır; bu, sunucu altyapılarını herhangi bir güçlük veya sorun yaşamadan planlamaya ve oluşturmaya başlayabilecekleri anlamına gelir. Bu işiniz için işe yarayacak bir şeye benziyorsa, bugün seçimimize göz atın!

Haydarabad’da kullanılmış sunucular nereden satın alınır?

Bir iş kurmak, ekstra para kazanmanın harika bir yolu olabilir ve kullanılmış sunucular bunu yapmanın harika bir yoludur. Kullanılmış sunucuları Amazon gibi çevrimiçi perakendecilerde bulabilir ve alışveriş yaparak çok para kazanabilirsiniz. Satın almadan önce özellikleri ve incelemeleri kontrol ettiğinizden emin olun, çünkü böyle yaparak daha iyi bir anlaşma bulabilirsiniz.

Kullanılmış sunucuları Haydarabad’da yerel bilgisayar mağazalarında da bulabilirsiniz. Satın almadan önce mutlaka mağaza müdürüne stokta olup olmadığını sorun. Barındırma sunucuları, işinizi kurmanın uygun maliyetli bir yoludur ve yatırımınız için gerekli donanımı size sağlayabilir.

faydalar?

Yeni bir sunucu satın almak söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Bununla birlikte, kullanılmış bir sunucu ararken, faydalar açık ve çoktur. İşte kullanılmış sunucuları kullanmanın en önemli avantajlarından sadece birkaçı:.

– Kullanılmış sunucular yeni sunuculardan daha ucuzdur. Ortalama olarak, kullanılmış sunucuların maliyeti yeni sunuculardan %50 daha düşüktür. Bunun nedeni, daha yeni sunucuların daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olması ve düzgün çalışması için daha fazla kaynağa (depolama ve RAM gibi) ihtiyaç duymasıdır.

– Kullanılan sunucular, özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Başka biri tarafından yapılandırılmış önceden oluşturulmuş bir sunucuyla yetinmek zorundasınız – özel ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan birini seçebilirsiniz.

Bu, kullanılabilir depolama alanı ve RAM miktarı, kurulu işletim sistemi ve önceden yüklenmiş yazılım programları gibi özellikleri içerir.

– Yeni sunuculardan daha fazla depolama alanı ve RAM sunar. Yeni sunucular genellikle yalnızca 1 GB depolama ve 4 GB RAM ile gelir – ancak kullanılmış sunucular 10 GB’a kadar depolama ve 24 GB RAM sunabilir! Bu, verilerinizi depolamak söz konusu olduğunda daha fazla seçeneğiniz olduğu anlamına gelir. Ayrıca, eski sunuculardaki kullanılmayan kaynaklar satılabilir veya hayır kurumlarına bağışlanabilir, bu da çevre için harika bir haberdir!

– Önceden yüklenmiş yazılım ve programlarla birlikte gelir. Birçok işletme, bakımı daha kolay olduğu için önceden yüklenmiş yazılımları kullanmayı tercih eder. Ancak, yeni bir sunucu satın alırken bu her zaman bir seçenek değildir. Bununla birlikte, genellikle, başlamak için ihtiyacınız olan tüm uygulamalarla önceden yüklenmiş olarak geldiklerini göreceksiniz!

Sonuç

Bu makale Uzman gönderisi Uygun fiyatlı ve yüksek performanslı bir sunucu arıyorsanız, kullanılmış bir sunucu satın almak harika bir seçenektir. Ekipmanı yeniden kullanarak ve geri dönüştürerek yalnızca paradan tasarruf etmekle kalmayacak, aynı zamanda çevreye de yardımcı olacaksınız. Bu yüzden yenisini almadan önce kullanılmış pazarını kontrol edin!

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *