Daftar Isi: [Sembunyikan] [Tampilkan]

Eski günlerde, süpermarkete gidebilir ve cüzdanınız için endişelenmeden istediğinizi satın alabilirdiniz. Babamın eve 100 dolardan daha ucuza bir düzine yiyecek torbasıyla geldiğini hatırlıyorum. O günler çoktan geride kaldı ve bugün yemekten tasarruf etmek istiyorsanız kesinlikle biraz daha fazla düşünmeniz gerekiyor!

Sabit bir kişisel veya aile bütçesiyle alışveriş yapan kişilerin, artan gıda fiyatları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlayan kanıtlanmış bir satın alma sistemine ihtiyacı vardır. Aşağıda, her alışveriş yaptığınızda yiyecekten tasarruf etmenin bazı yolları bulunmaktadır. Doğru plan yaparsanız, yeni alışveriş deneyiminizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Yiyeceklerden tasarruf etmenin bir yolu, aceleniz varken veya açken asla alışveriş yapmamaktır. Aceleniz olduğunda, listenizi unutmak ve ihtiyacınız olan her şeyi satın almamak kolaydır. Acıktığımda, her zaman şarküteriye giderek ya da yemeyeceğimi bildiğim çabuk bozulan ürünleri satın alarak başlarım.

Rafa dayanıklı ürünler için aylık alışveriş ve taze ürünler için haftalık veya iki haftalık alışveriş yeterlidir. Her gün alışveriş yapmayın Bu ipucu, yiyecek satın alırken kesinlikle tasarruf etmenize yardımcı olacaktır çünkü dürtüsel satın alımlardan kaçınabilir ve genellikle daha ucuz olan toplu olarak satın alabilirsiniz.

Daima önceden plan yapın ve ihtiyacınız olanı önceden satın alın. Önceden planlama alışkanlığı edindiğinizde, bu, kırılması zor, basit, iyi bir alışkanlık haline gelir.

Planlama, kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, atıştırmalıklar ve içecekler için menüler ayarlamak anlamına gelir. Kendin pişirmelisin ama hazır yemek yemekten ya da restorana gitmekten daha ucuz ve sağlıklı. Yani hiç diyet yapmak zorunda kalmadıysanız, şimdi öğrenmenin tam zamanı.

Para biriktirmek için en sevdiğim ipuçlarından biri, iki günde bir makarna, peynir ve tavuk sosisi veya yumurtalı kuru fasulye ve bir kase pirinç ve sebze gibi basit bir şeyler yemektir.

Ayrıca menünüzdeki tüm malzemeleri içeren ayrıntılı bir alışveriş listeniz olmalıdır. Bu liste yiyecek ve diğer önemli öğeleri içermelidir. Plastik ambalaj, tuvalet kağıdı, çamaşır tozu, sabun, diş macunu, temizleme spreyi ve süngeri, çöp torbası vb. Alışveriş yaparken bu listeyi yanınızda bulundurun.

Çarşamba günkü el ilanlarına, eklere ve reklamlara göz atarak yiyecekten tasarruf edin. Aylık menülerinize ekleyebileceğiniz ürünleri kaydedin (istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz). Her alışverişte birkaç kupon kullanın ve hepsini bir kerede kullanmayın. Geri kalanını daha sonra kullanmak üzere ayırın. Bu durumda kuponların son kullanma tarihine dikkat etmelisiniz. Süpermarketler, özellikle tatillerde, genellikle her 6-8 haftada bir büyük indirimlerin ve kupon tekliflerinin reklamını yapar – Temmuz ayı olduğu için büyük bir şişe gazozun 2,99$’dan 0,99$’a çıktığını gördüm!

Süpermarketin içini ve dışını bilin. Alışverişten önce daima mağazanın düzenini incelemek ve her şeyin nerede olduğunu anlamak için zaman ayırın. Buna indirim köşeleri ve gösteriler dahildir. Yıl boyunca genel olarak neyin garanti edildiğini ve rekabete kıyasla hangi fiyatların bulunduğunu bilmeniz gerekir. Bunu yapmak için güncel bir fiyat listeniz olması (ve tabii ki yeni bir fiyat listesiyle başlamanız) gerekir. Broşürlerin nerede tutulduğunu bulun (genellikle mağazanın ön tezgahında). Süt gibi çabuk bozulan ürünler, görünmemesi için kap ve rafların arkasına gizlenir.

Wal-Mart ve Costco gibi indirimli mağazalarda veya yerel dolar mağazaları ve gümrükleme mağazalarında alışveriş yaparak bakkaliyeden tasarruf edin. Baharatlar, makarnalar, şekerler, konserveler, çöp poşetleri, her türlü sabun ve deterjan vb. sık ziyaretlerde uygun fiyatlarla satın alınabilir.

Alışveriş yaparken, satın alınan her bir ürünün fiyatını hesaplayın. Satın alınan ürün sayısını azaltarak veya artırarak yemek faturanızdan tasarruf edebiliyorsanız, bunu yapın. Toplu olarak satın almak, zaman içinde bakkaliye için tasarruf etmenizi de sağlayabilir, bu nedenle listenize bakın ve ne kadar tasarruf edebileceğinizi belirleyin. Bunun için bir hesap makinesi ve bir defter taşıyın. Bir kalemi unutma. Okuma gözlüğü getirin.

Alışveriş yaparken tasarruf etmek için yiyecek ve et fiyatlarında indirime bakın. Listedeki benzer ürünlerden daha ucuz olmadıkça hazır gıdalardan kaçının. Markasız yiyecekleri satın alın çünkü bunlar daha ucuzdur ve normal markalar kadar lezzetlidir. Mevsim meyveleri ve sebzeleri genellikle daha ucuzdur.

Nakit veya en azından düşük faizli bir kredi kartı ile ödeme yapın. Kasiyere dikkat edin ve mağazadan ayrılmadan önce fişinizi kontrol edin. Kendine güvenmek. Bu çok önemli. Bu tavsiye nihayet işe yaramadan önce düzinelerce kez fazla ödeme yaptım ve inceledim.

Yazar hakkında:

Sarah pazarlama eğitimini tamamladı ve kariyerine dijital pazarlamacı olarak başladı. Profesyonel bir içerik yazarıdır. Ve bilgisine, yazı stiline ekleyebileceği birkaç şey eklemeyi seviyor. hakkında yazıyor Kanada’nın çevrimiçi Hint bakkalı.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.