Hindistan’da Baharat Kurulu’na kaydolmak için gerekli belgeler nelerdir? –

Diposting pada

Baharat paneli tescili, Hindistan Baharat Kurulu tarafından ülkeden baharat ihraç etmek isteyen işletmelere verilen bir lisanstır. Ancak bu tescilin alınabilmesi için belirli prosedürlere ek olarak belirli belgelerin sunulması gerekmektedir.

Bu makale, bu belgeleri ayrıntılı olarak ele almaktadır.

Öngörülen formatta başvuru formu

Baharat tahtası sertifikası için kayıtlı başvuru çevrimiçi iken, başvuru sahibinin ayrıca daha fazla değerlendirme için çevrimdışı olarak başvurunun bir çıktısını göndermesi gerekmektedir. Başvuru, bu blogda belirtilen diğer belgelerle birlikte eksiksiz ve düzgün bir şekilde paketlenmiş olmalıdır.

İthalat ihracat kodunun kopyası

Hindistan’da ithalat ve ihracat kodu olmadan hiçbir ihracat veya ithalat işi başlatılamaz. Bu nedenle, Hindistan Baharat Birliği’nden CRES (Baharat İhracatçısı Kayıt Sertifikası) almak için gerekli olan başka bir zorunlu belgedir. Başvuru sahibi, gönderilen ithalat ihracatının kopyasının kendi kendine tasdikli olduğundan emin olmalıdır.

Kayıt ücreti taslağı talebi

Başvuru sahibi, baharat tahtası kayıt ücretini çapraz talep taslağı aracılığıyla sunmalıdır.

Devamını oku: Sesli arama nasıl optimize edilir

Gizli banka sertifikası

Baharat Kurulu, yalnızca bir baharat ihracat işini desteklemek için mali yeteneğe sahip olan başvuru sahiplerinden kayıt talebinde bulunur.

Bunu kanıtlamak için, başvuru sahibi gizli bir banka sertifikası sağlamalıdır. Kurulun başvuru sahibinin finansal istikrarını değerlendirmesine yardımcı olan hesap ve işlem ayrıntılarını içerir.

Özel inşaat belgesi: yönetim sertifikası

Başvuru sahibi baharat üreticisi ise, Sanayi Bakanlığı tarafından verilmiş bir sertifika sunmalıdır.

İmalata Özgü Belge: FSSAI Kaydı

Baharat üretimi, Hindistan Gıda Güvenliği ve Standartları Kurumu’nun denetimi altındadır. Bu nedenle üretici başvuru sahibinin FSSAI sertifikasını ibraz etmesi de zorunludur.

PAN kartının kopyası

Başvuru sahibi vergi mükellefi olduğunu göstermelidir. Bu nedenle, PAN kart kopyasını da gönderdi.

Başvuran şirketin fotoğrafı

Yukarıdaki belgelere ek olarak, başvuran şirketin genel müdürünün veya başkanının fotoğrafı da Hindistan Baharat Kurulu tarafından istenmektedir.

Devamını oku: Hindistan’da Model Onay Sertifikası

Başvuru sahibi gerekli belgeleri görmezden gelirse ne olur?

Başvuru sahibi yukarıdaki belgelerden herhangi birini gönderemezse, başvurusu baharat kurulu tarafından reddedilecektir.

Ancak tüm belgelerin sağlanması her zaman baharat tahtası kayıt şansını artırmaz.

Neden? Niye?

Bu sertifikayı almanın bazı yönleri, genel görünümden gizlenmiştir. Onlarla ancak başvuru formunu doldurmaya başladıklarında karşılaşıyorlar. Bu gibi durumlarda, bir danışman tutmak akıllıca olacaktır.

Doğru danışman, ihracatçıların Baharat Kurulu’na başarılı bir şekilde kayıt olmalarını sağlamak için gereken tüm hizmetleri sağlar. Ayrıca bu uzmanlar, Spice Board sertifikasının yenilenmesi gibi kayıt sonrası hizmetleri de vermektedir.

Bu nedenle, bu sertifikaya başvururken ortaya çıkabilecek tüm yasal engelleri ortadan kaldırmak isteyen bir başvuru sahibiyseniz, Registerwala’ya danışın.

Sertifikayı zamanında almanıza yardımcı olabilecek danışmanlarız. Ayrıca, kayıt sonrası herhangi bir konuda size yardımcı olmak için iyi bir donanıma sahibiz.

Hindistan’da bir baharat derneğine kaydolmak için gerekli belgeler nelerdir? Çok var ve bu blog hepsini listeliyor ve açıklıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *