bunun üstündeki soru html tablosu En iyisi çok nadiren öznel olarak yanıtlanır. Aslında, hızlı bir arama motoru taraması, birden fazla dilde (ve bazen sadece bir tane!) deneyimden başka bir şey olmadan fikirlerini dile getiren insanlarla dolu çok sayıda blog yazısı ve foruma yol açacaktır.

Gerçek şu ki, bu soru biraz belirsiz. Web geliştirme söz konusu olduğunda en önemli şey, uygulamalarınızı üretmek için kullandığınız geliştirme şirketinin yeteneklerinden mutlu ve emin olmaktır.

Köprü metni ön işlemcisi

Web geliştirme dilleri söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç dil vardır. En yaygın kullanılanı, ilk oluşturulduğunda Kişisel Ana Sayfa anlamına gelse de, Köprü Metni Ön İşlemcisi anlamına gelen PHP’dir. Facebook ve Yahoo gibi sosyal medya siteleri, birkaç örnek vermek için PHP kullanılarak oluşturulmuştur.

ASP.NET

En yaygın olarak kullanılan ikinci, Active Server Page anlamına gelen ve Microsoft tarafından oluşturulan ve desteklenen ASP.NET’tir. Şimdi dördüncü yinelemesinde, bu web platformu tamamen genişletilebilir ve web geliştirme endüstrisinde PHP için çok olgun bir rakip.

PHP

İki dil arasındaki temel fark, PHP’nin sayfa yükünde derlenmesidir, bu nedenle bir kullanıcı bir sitede bir sayfayı her ziyaret ettiğinde, PHP kodu sunucu tarafında derlenir ve sonuçlar istemciye gönderilir. ASP.NET ile kaynak kodu dağıtımdan önce derlenir, yani çerçevenin kendisinin sayfa yükleme hızı açısından sunucu üzerinde çok az yükü vardır.

Sayfa olduğu gibi, sunucu derlenmiş dosyayı yükler ve istemciye gönderir. Bu, kağıt üzerinde ASP.NET Framework’ün PHP’den daha hızlı olduğu anlamına gelir. PHP’nin şu anda bazı çok akıllı önbellekleme mekanizmalarına sahip olduğu belirtilmelidir. bu performans sorununu önemli ölçüde en aza indirir.

Yukarıdaki dillerin her ikisini de kullanan bir geliştiricinin size söylemesi zor olmalı. Bir dilin yapabildiğini başka bir dil yapamaz. Seçim genellikle geliştiricinin tercihine bağlıdır ve programlamanın yetkin olması şartıyla. Her iki platformda da herhangi bir dili kullanarak özdeş sistemler üretebilecekler.

Web mühendisliği projeleri

Web mühendisliği projeleri baştan sona mantıklı bir şekilde yönetilir. Çözümlerin zamanında üretilmesini sağlamak. Ve en önemlisi, tümü sorunsuz bir garantiyle desteklenen, onlarca yıllık deneyime sahip bütçe geliştiricilerini kullanmakla ilgili. tam olarak özelliklerinize göre tamamen işlevsel bir web uygulaması alacaksınız.

Kullanımı kolay dil

ASP dot net, ASP yardımı, ASP kodu, ASP web geliştirme, ASP öğreticileri ve tüm web programlama çözümlerini sağlar. Web geliştiricisinin etkili ve dinamik bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olur. Çoğu web sitesi geliştiricisi, kullanımı kolay olduğu için bu dili tercih eder.

Büyük programların geliştirilmesini kolaylaştırır

Bir sayfa yazmak kolaydır. Büyük uygulamalar geliştirmenize yardımcı olur. Bir kombinasyon olarak HTML ve kaynak kodu sağlar. Bu dil gerçekten saf gelişim dünyasına hizmet ediyor. ASP. NET, kodun tarayıcıya gönderilmeden önce sunucuda yürütüldüğü en iyi sunucu tarafı teknolojisidir. Tarayıcıya gönderilen kod, ASP dot net değil, HTML’dir. Bu dil, 2002’den beri internet geliştirme dünyasına gerçekten hizmet etti.

Verilere kolay erişim sağlayın

ASP dot net, web sayfasının içeriğinde her türlü değişikliği yapmanızı sağlar. Çok esnek bir dildir ve sonuçları tarayıcıya döndüren verilere kolay erişim sağlar.

PHP web geliştirme dili hiper metin işlemcisi

PHP profesyonel düzeyde de kullanılmaktadır. Web sitesi geliştirme için güçlü bir programlama aracıdır. Web sitesi oluşturma şirketlerinin çoğu bu dili web tasarımında kullanır. Düşük bellek gereksinimi ve uyumluluğu nedeniyle çok popülerlik kazanmıştır. Öğrenmesi kolaydır.

Java: Zor sözdizimini koru

Java aynı zamanda bir web geliştirme dilidir, ancak zor sözdizimi nedeniyle yaygın olarak kullanılmaz. Açık bir dildir çünkü; Kodu ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Sonuç

Web sitenizi kendi başınıza geliştirmek istiyorsanız ve hangi programlama dilini seçeceğinizi bilmiyorsanız, öncelikle uyumluluk seviyenizi kontrol etmelisiniz. Web sitenizi düzenli olarak güncellemeyi planlıyorsanız, PHP sizin için doğru seçimdir. Çünkü PHP ile oluşturulmuş programları kısa sürede kolayca değiştirebilirsiniz.

Açık kaynağının hiçbir maliyeti yoktur ve Unix, Windows ve Linux gibi çeşitli platformlarda kullanılabilir. Bu dil fazla CPU gerektirmez ve sistem hızı üzerinde daha az etkiye sahiptir.

HTML ile yakından ilgili olan PHP, bir web sayfasında dinamik olarak oluşturulmuş içeriği görüntüler. Bu dilde yazılan prosedürler çok fazla sistem alanı veya kaynağı kaplamaz. Uygulamalar ayrıca, C dilinde yerleşik Apache modüllerini kullandıkları için hızlı bir şekilde yüklenir ve çalışır. Farklı yazılımlarla uyumluluk PHP’nin bir başka olumlu özelliğidir.

Olasılıklar

Bu açık kaynaklı web sitesi tasarımı ve geliştirme dilinin bazı özellikleri şunlardır:

  1. Kodlama kitaplıklarına kolay erişim
  2. Çoklu sunucu arabirimleri (HTTP)
  3. Veritabanı desteği: Oracle, MySQL, PostgreSQL, Informix, vb.
  4. Java ve C ile benzerlik
  5. Farklı platformlarla uyumluluk

Görüldüğü gibi PHP, etkili web sitesi geliştirme için birçok esneklik ve özellik sağlar ve çeşitli işlevlere sahip dinamik veya karmaşık web siteleri kullanıcı dostu olarak oluşturulduğunda tercih edilir.

Deneyim:

Sizin veya ekibinizin bir yazılım geliştirme dilinde deneyiminiz var mı? Örneğin, siz ve/veya ekibiniz C# sihirbazıysanız, burada okumayı bırakın, altı paket Red Bull için ve ASP.NET’i kullanmaya başlayın. Aynı şey, herhangi bir olgun yazılım geliştirme dili ve tercih edilen enerji içeceği için de geçerlidir.

Çerçeve:

Mümkün olduğunda geliştirme çerçevelerini kullanın. CakePHP veya CodeIgniter for PHP gibi geliştirme çerçeveleri, geliştirmenizi gerçekten hızlandırabilir. Çoğu, bir konvansiyonel yapılandırma modelini takip eder ve üretkenliğinizi büyük ölçüde artırabilir. Genel olarak daha az hata anlamına gelen daha az kod yazmanız gerekecek ve uygulamanızı diğerlerinden daha hızlı öne çıkaran şeye odaklanabilirsiniz: iş mantığınız. Ayrıca diğer kullanıcılar tarafından geliştirilen ve verimliliğinizi daha da artıracak çok sayıda eklenti kullanabilirsiniz.

Web Geliştirme Çerçevesi Olgunluğu:

İyi kurulmuş bir dil ve çerçeve seçin. Evet, Mono kullanarak Linux’ta bir ASP.NET uygulaması geliştirebilir veya Facebook’un yeni nesil sürümünü kodlamak için Lisp’i kullanabilirsiniz, ancak bu kesinlikle işleri yapmanın en hızlı yolu değildir. Bir dili ve çerçeveyi olgunlaştırırken dikkate alınması gereken birkaç şey vardır.

bağlantı

Topluluk ne kadar büyük ve aktif: Grails, RoR, Symfony, Zend, CakePHP, ASP ve Django’nun hepsinin gelişen toplulukları var. Bir sorunuz varsa, forumlarından birine gidebilir ve saatler, hatta bazen dakikalar içinde yanıt alabilirsiniz. Bu, gelişiminizde takılıp kalmamanıza yardımcı olacaktır.

Eklentiler / snippet’ler

Ne kadar çok kodu yeniden kullanabilirseniz o kadar iyi. Birisi zaten yapmışsa ve kod binlerce kullanıcı tarafından kapsamlı bir şekilde test edilmişse, sıfırdan bir PayPal entegrasyonu yazmaya gerek yok. Seçtiğiniz çerçevenin, aralarından seçim yapabileceğiniz bu tür topluluk tarafından oluşturulmuş uzantılardan bol miktarda bulunduğundan emin olun.

alet yapımı

Geliştirme ortamlarının arkasındaki amaç, verimliliğinizi artırmaktır. Vurgu Sözdizimi bunun çok temel bir örneğidir, Eclipse, IntelliJ Idea, Visual Studio veya XCode’daki J2EE ortamı gibi diğer ortamlar, kodu yeniden oluşturmanıza ve uygulamanızı dağıtmanıza bile yardımcı olur. Mümkünse, bu araçları kullanmak ve sadece garip bir dilde programlamak istediğiniz için not defterine veya vi’ye (birini kırdıysam özür dilerim) geri dönmek istemiyorsunuz.

Mümkünse mevcut sistemleri yeniden kullanın:

LinkedIn veya Facebook’a benzer bir sosyal ağ sitesi kurmak istediğinizi varsayalım. Yukarıda bahsedilen çerçevelerden birini kullanarak sıfırdan başlayabilir veya Drupal, Joomla veya DotNetNuke gibi mevcut çözümleri kullanabilirsiniz. Evet, bunun mümkün olup olmadığı ihtiyaçlarınıza bağlı, ancak benim tecrübeme göre ihtimaller yüksek.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.