iPhone için en iyi kablosuz kulaklık

Diposting pada

iPhone için kablosuz kulaklık almak, başka herhangi bir cihaz için kulaklık almaktan farklıdır. AirPod’lar en popüler seçimdir, ancak herkesin ihtiyaçlarını karşılamazlar. İPhone için en iyi beş kablosuz kulaklığı gözden geçireceğiz, böylece zorunda kalmazsınız. Karışımda bazı Apple ürünleri olacak, ancak umarım diğer bazı ürünler de iyi kaliteleriyle sizi şaşırtacaktır.

2022’de iPhone için en iyi 5 kablosuz kulaklık

1. Apple AirPods Pro – Genel olarak en iyisi

iPhone kulaklık denilince akla hep Apple AirPods Pro geliyor. Bunlar iPhone için en iyi kulaklıklardır çünkü Apple tarafından özel olarak Apple ürünleri için yapılmıştır ve iPhone için yapılmış olmalarından yararlanan birçok özelliğe sahiptirler.

Apple, AirPods Pro’daki H1 yongasını yaptı. Çip, iPhone gibi diğer Apple ürünlerine hızlı bir şekilde bağlanmayı kolaylaştırır ve Siri’nin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. AirPods Pro kablosuz olmasına rağmen, bu çip gecikmeyi azaltmaya yardımcı olur.

Bağlantıya ek olarak, AirPods Pro’daki H1 yongası, neredeyse tüm iPhone özellikleriyle çalışmasını sağlar. Kayıp AirPod’larınızı bulmanıza yardımcı olan Find My uygulaması buna güzel bir örnek. Bu özellik yalnızca Apple ürünlerinde bulunur ve size çok fazla para ve zaman kazandırabilir.

Elbette AirPods Pro bir uygulamadan daha fazlasıdır. Apple’ın Siri’si, dokunabileceğiniz kuvvet sensörünü basılı tutarak açılabilir.

2. Apple AirPods (3. nesil) gerçekten kablosuz – üst orta sınıfın en iyisi

Apple AirPods (3. nesil) Truly Wireless, iPhone için denediğimiz en iyi orta sınıf kablosuz kulaklıklardır. Kulaklığınızı çıkarmadan veya müziği durdurmadan etrafınızda neler olup bittiğini bilmek istiyorsanız, bu tomurcuklar iyi bir seçimdir. Bu kulaklıklar, Apple AirPods Pro Truly Wireless gibi kulak kanalınızın içine sığmadığı için arka plandaki gürültüyü engellemez. Gürültülü yolculuklar için en iyi seçim olmasalar da, günlük kullanım için iyidirler. Uyarlanabilir EQ özelliği, tomurcukların kulağınıza ne kadar yakın olduğuna bağlı olarak sesi ayarlar. Bu onlara net ve dengeli bir ses profili verir. Ama arkaları açık olduğu için derin bir bas yapmaları zor. Ancak, seslerini değiştirmek için iOS cihazınızın Erişilebilirlik sekmesindeki bazı temel ayarları değiştirebilirsiniz.

Bu kulaklıkta sese ek olarak, diğer Apple ürünlerine bağlanmayı kolaylaştıran bir H1 yongası bulunur. Ayrıca sürekli olarak 6.8 saat çalışabilirler ve taşıma çantaları yaklaşık 5 şarj daha tutabilir. Entegre tasarımlarının herkes için rahat olmayacağını ve ses kontrolleri olmadığını unutmayın, bu biraz acı verici.

3. Jabra Elite 4 Active True Wireless – en iyi orta sınıf

Jabra Elite 4 Active True Wireless, denediğimiz en iyi orta sınıf kablosuz iPhone kulaklığıdır. Bu kulaklıklar, kolay eşleştirme için H1 çipine sahip olmasa da, iOS cihazlarda çok az gecikme yaşarlar. Bu, video oynatılırken ses ve videonun senkronize olacağı anlamına gelir. Ayrıca sesleri harikadır ve çoğu ses içeriği için iyi bir seçimdir. Ekteki uygulamadaki grafik EQ ve ön ayarlarla bunları beğeninize göre ayarlayabilirsiniz.

Bu tomurcuklar iyi yapılmış ve IP57 derecesine sahip, bu da toza ve suya dayanabilecekleri anlamına geliyor. Bir ANC sistemine sahip olmalarına rağmen, dış gürültüyü nasıl engelledikleri konusunda pek bir fark yaratmaz. Otobüs ve uçak motorlarının düşük gürültüsünü engelleyemeseler de, etrafınızda konuşan insanlar ve yüksek sesli klimalar gibi birçok ofis gürültüsünü engelleyebilirler. ANC açıkken, neredeyse sekiz saat boyunca kesintisiz olarak kullanılabilirler ve taşıma çantalarında gerektiğinde üç şarj için daha yer vardır.

4. Beats Flex Wireless – En iyi bütçe

Beats Flex Wireless, test ettiğimiz en iyi bütçe dostu kablosuz iPhone kulaklıklarıdır. Bu listedeki diğer seçenekler kadar çok özelliğe sahip olmasalar da, yine de iyi bir iş çıkarıyorlar ve fiyatın bir sorun olup olmadığını kontrol etmeye değer. Tarzınıza uyması için birden fazla renkte gelirler ve diğer Apple cihazlarınıza bağlanmalarını kolaylaştıran bir W1 çipe sahiptirler. Ayrıca iOS’ta çok az gecikmeleri vardır, bu nedenle video akışı yapmayı seviyorsanız, sesiniz ve videonuz senkronize kalır.

Kullanmadığınız zamanlarda bu kulak içi kulaklıkları boynunuza takabilirsiniz. Bazı kullanıcılar, ünitelerinin satın alındıktan sonra bir yıldan az bir süre sonra çalışmayı durdurduğunu bildirdiler, bu da ne kadar ucuz oldukları düşünüldüğünde şaşırtıcı değil. Bas ağırlıklı seslerindeki ekstra gümbürtü ve patlama, onları EDM ve hip-hop gibi türler için de iyi yapar. Ancak orta seviye seçimimizin aksine, seslerini değiştirmenize izin veren bir EQ’ya sahip değiller.

5. Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 – En iyi gürültü engelleme

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3, iPhone için denediğimiz en iyi kablosuz kulaklıklardır. Bu yüksek kaliteli kulak içi kulaklıklar çok fazla gürültüyü engelleyerek seyahat etmek veya gürültülü bir ofiste çalışmak için iyi bir seçimdir. Apple’a özgü pek çok özelliğe sahip olmasalar da, bu listedeki en iyi Uyarlamalı Aktif Gürültü Önleme (ANC) sistemine sahiptirler ve çok sayıda düşük veri yolu motor vızıltısını ve arka plan gürültüsünü engelleyebilirler. ANC açıkken, sekiz saatten fazla kesintisiz kullanılabilirler ve taşıma çantaları gerektiğinde üç şarj daha alabilir. Ancak, iOS cihazlarında hafif bir gecikme var ve tamamlayıcı uygulamaları iPhone’larla çalışıyor.

Kutudan çıkar çıkmaz, basta ağır bir sese ve biraz daha gümbürtü, hırlama ve patlamaya sahiptirler. Ancak Apple AirPods Pro Truly Wireless’ın aksine, uygulamalarındaki 3 bantlı grafik ekolayzır ve ön ayarları kullanarak seslerini ince ayar yapabilirsiniz. Bununla birlikte, hacimlidirler ve kulaklarınızın şekline bağlı olarak, denge kanatçıkları rahatsız edici olabilir.

Kablosuz kulaklık seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

1. Pil ömrü

Artık en az beş saat dayanan gerçekten kablosuz kulaklıklar yapan birçok şirket var. Daha az bir şey için çok para harcamaya değmeyebilir, diyoruz. Kulaklıkların tipik olarak tek bir şarjla ne kadar dayandığına ek olarak, onları korumak için sağlam bir şarj kutusuyla birlikte geldiklerinden emin olun. En yeni kablosuz kulaklık serimiz olan Ally Plus II, kesinlikle uzun süre şarj tutabilir. Birlikte verilen şarj kutusuyla hareket halindeyken 33 saate kadar müzik dinleyebilirsiniz. Tam şarj ile pil ömrü size en az 11 saat ulaşacaktır. Kim daha fazlasını isteyebilir ki?

2. Gürültü giderme

Bugünlerde pek çok kablosuz kulaklık, ofisteki rahatsız edici konuşmaları veya sabahları metronun boğuk seslerini engellemeye yardımcı olabilecek harika bir gürültü engelleme özelliğine sahiptir. Ancak gerçek kablosuz gürültü önleyici kulaklıklarımızın bazen dışarıdan gelen sesleri içeri alması da önemlidir. Ambiyans modu, kulaklarınıza bir miktar dış ses enjekte ederek çevrenizden haberdar olmanızı sağlar. Örneğin, koşmayı planlıyorsanız bu özellikle önemlidir. Ally Plus II ile her iki dünyanın da en iyisini elde edebilirsiniz. Yalnız kalmak istediğiniz zamanlar için sektördeki en iyi gürültü engelleme özelliğine sahiptir ve ayrıca kulaklığınızı çıkarmanıza gerek kalmadan gürültünün içeri girmesini sağlayan akıllı bir “ortam farkındalığı” moduna sahiptir.

3. Dayanıklılık

Kendinize sorun: Bugünlerde kablosuz kulaklıklarımızla gidemeyeceğimiz bir yer var mı? Hiç! Evde sesli kitap dinlerken, trende podcast dinlerken, spor salonunda en sevdiğimiz müzikleri dinlerken veya konferans görüşmesi için dizüstü bilgisayarımıza bağlıyken kulaklıklarımız da mümkündür. . . Bu nedenle, seçtiğiniz kulaklıkların, hayat size ne getirirse getirsin, her gün yanınızda kalabilmesini sağlamak çok önemlidir. İlk olarak, kulaklıklarınızın güvenliğini sağlamak için uygun bir kılıfı olduğundan emin olun. Bir zayıf bunu yapmaz! İkinci olarak, Roam NC, GOAL ve Ally Plus II kablosuz kulaklıklar gibi kulaklıkların IPX4 sertifikalı olduğundan emin olun, böylece kulaklarınızdayken olabildiğince güvenli olurlar. Bu, tere ve suya dayanabilecekleri anlamına gelir, bu nedenle yağmur yağmaya başlarsa veya antrenmanınız sırasında bolca terlemeye başlarsanız endişelenmeyin.

4. Şekil ve boyut

Bu, gerçek kablosuz kulaklıklarınızla ilgili en önemli şeylerden biridir. Tomurcuklarınızın her zaman düşmesinden daha sinir bozucu bir şey yoktur, hatta daha da kötüsü size çok fazla acı verir. Silikon kulak uçlarınız çok büyük veya çok küçükse kulak kanalınızı yeterince kapatamazlar. Bu, asla iyi bir uyum sağlayamayacağınız ve bas tepkisini kaybedeceğiniz ve çok fazla rahatsız edici dış gürültü alacağınız anlamına gelir. GOAL gerçek kablosuz spor kulaklığımız, çok hareket halindeyken bile onları yerinde tutan yumuşak c şekilli kanatlara sahiptir. Ally Plus II kulaklıklarımız hafiftir ve 8 farklı kulak ucuyla gelir, böylece size en uygun olanı bulabilirsiniz.

5. Maliyet

Kablosuz kulaklıklar söz konusu olduğunda ucuzun her zaman mutlu anlamına gelmediğini hatırlamak önemlidir. İyi ve iyi çalışan ucuz kablosuz kulaklıklar mevcut olmayacaktır. Bunun nedeni, Qualcomm gibi bir şirketten kaliteli bir Bluetooth çipinin yanı sıra kaliteli bir pile de ihtiyaçları olması. Ancak bu, harika bir çift kablosuz kulaklığın bir servete mal olması gerektiği anlamına gelmez. En önemli şey, iyi fiyatlı ve size ihtiyacınız olan her şeyi bankayı bozmadan verebilecek bir çift bulmaktır.

Son düşünceler

Bu gönderi, çoğu insanın şu anda satın alabileceği en iyi kablosuz iPhone kulaklıkları olduğunu düşündüğümüz teknik öneriler sunuyor. Fiyatı (aradaki farka değmiyorsa daha pahalı olanlardan daha ucuz kulaklıklar), ziyaretçilerimizden gelen geri bildirimleri ve kullanılabilirliği (bulması zor veya neredeyse stokta olmayan kulaklıklar yok) dikkate alıyoruz.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *