İş Sigortası Nedir – Xpert İlanı

Diposting pada

İş kurarken düşünülmesi gereken diğer tüm şeylere ek olarak, iş sigortasına ihtiyacınız olup olmadığını da göz önünde bulundurmalısınız. Kuruluşunuzdaki diğer her şey gibi iş, farklılıklar, seçenekler ve maliyetlerle doludur. Neredeyse tüm şirketler sorumluluk riskiyle karşı karşıya olduğundan, iş birincil odak olmalıdır.

Demek kendi küçük işinizi kurmaya karar verdiniz. Bir pazar boşluğu belirlediniz veya yenilikçi yeni bir konsept geliştirdiniz. Her şey senin için gidiyor ve hatta para kazanmaya başlamış bile olabilirsin. Sonuçta, işinizi kurarak önemli riskler alıyorsunuz, bu nedenle bu riskleri en aza indirmek için mümkün olan her şeyi yapmalısınız.

Peki, iş sigortası tam olarak nedir? Sizin için bir tür güvenlik ağı görevi görür. İş söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken birkaç sigorta türü vardır. Birincisi sorumluluk sigortası, ardından işçi sigortası, şirket araç sigortası, hata ve noksan/mesleki sorumluluk ve şemsiye sigorta. Bu sigorta, sektörünüzdeki çeşitli yükümlülükler için ticari sorumluluğunuzu kapsar.

Ticari sigorta türleri

İş, bir şirketin finansal sağlığının her parçası için kritik öneme sahiptir. Bu sigorta şirketi ve çalışanlarını yangın, hırsızlık veya doğal afet gibi kazalarda korur. Küçük işletme sahipleri için çeşitli işletme politikaları vardır.

Bu tür bir sigorta, şirketlerin bu olaylardan kurtulmasına ve mali yıkımdan kaçınmasına yardımcı olur. Farklı türler arasındaki ince farkları anlamak, işletmeniz için en iyi kapsamı elde etmek için çok önemlidir. Bir iş ararken, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olanı seçmek için farklı türleri bilmek yardımcı olur.

Kapsam ve işler hakkındaki mutlak gerçek, buna ihtiyacınız olduğudur. Otomobilden genel sorumluluğa kadar, işinizin her yönü sigortaya ihtiyaç duyar. Onsuz, uğruna çalıştığınız her şeyi riske atabilir, kendinizi felç edici mali sorunlara maruz bırakabilir ve hatta yasaları çiğneyebilirsiniz.

Doğru işi bulmak, herhangi bir kurumsal stratejinin kritik bir unsurudur, ancak süreç, özellikle hiç sigorta yaptırmamış olanlar için göz korkutucu olabilir.

Ürün sorumluluk sigortası

Şirketiniz bir ürün üretiyor ve satıyorsa, ürün sorumluluk sigortası çok önemlidir. Bu gibi durumlarda ürün sorumluluk sigortası bir işletmeyi korur. Kusurlu veya tehlikeli bir üründen kaynaklanan yaralanmaları ve bu tür hasarlardan kaynaklanan mal hasarını kapsar.

Ürün sorumluluk sigortası, ürün üreticileri, perakendecileri ve distribütörleri için hayati önem taşımaktadır. Ürünlerin üretimi veya dağıtımı ile ilgili hizmetler sağlayan kuruluşlar için de gereklidir.

Her küçük işletme sahibinin riski yönetmesi gerekir ve bunu yapmanın en kolay ve en iyi yollarından biri sorumluluk sigortası satın almaktır. Doğru sigorta kapsamı, girişiminizin iyi bir başlangıç ​​yapmasına ve karlı bir şirkete dönüşmesine yardımcı olabilir.

Mesleki sorumluluk sigortası, hata veya ihmallerden kaynaklanan ihmal suçlamalarına karşı koruma sağlar. Evrensel mesleki sorumluluk sigortası diye bir şey yoktur. Her departmanın çözmesi gereken kendi sorunları vardır.

Ticari araç sigortası

Küçük bir işletme sahibiyseniz, aracınız için bir sigorta poliçesine sahip olmak, sizi öngörülemeyen olaylara karşı korumak için çok önemlidir. Bu koruma, ticari amaçlarla kullanılan araçların yeterince sigortalanmasının nedenidir. İşletmeler en azından üçüncü şahısların zarar görmesine karşı korunmalıdır, ancak bir kaza durumunda aracı kapsamlı kasko sigortası da kapsar.

İşçiler araçlarını iş amaçlı kullanırlarsa, kaza durumunda sigortaları onları koruyacaktır. Önemli bir muafiyet, teslimat personeli de dahil olmak üzere birisinin bir ücret karşılığında ürün veya hizmet sağlamasıdır.

Mülk sigortası

Mülk sigortası, yangın, fırtına veya hırsızlık durumunda ekipmanı, işaretleri, envanteri ve mobilyaları korur. Ancak, sel ve deprem gibi yıkıcı afetleri kapsamaz. Bulunduğunuz yer bu sorunlara karşı savunmasızsa, başka bir politikaya ihtiyacınız vardır.

Diğer bir istisna, genellikle poliçeye bir “binici” eklenerek kapsanan değerli ve pahalı kişisel mülklerdir. Bir hak talebinde bulunulduğunda, mülk sigortası planı, poliçe sahibine kaybın gerçek maliyetini veya sorunu çözmek için bir değiştirme maliyetini geri öder.

Ev sahibi poliçeleri, ev işlerini ticari mülkiyet sigortasının yaptığı gibi korumaz. Bir ev işiniz varsa, ek ekipman ve envanter kapsamı hakkında bilgi alın.

İş kesintisi sigortası

İş kesintisi (veya devam etme) planları, perakende mağazaları veya üretim tesisleri gibi iş yapmak için fiziksel bir yere ihtiyaç duyan şirketler için özellikle yararlı olan bir sigorta türüdür. Kesinti sigortası, bir şirketin normal iş akışını bozan olaylardan kaynaklanan gelir kaybını kapsar.

Neden iş sigortasına ihtiyacım var?

İşveren sigortası kapsamı, küçük işletmeniz için yasal bir gerekliliktir. Diğer sigorta türleri tavsiye edilir ancak yasal olarak zorunlu değildir. Riskler sektöre göre değişir ve herhangi bir olasılığa hazırlık önemlidir. Aylık sigorta kapsamı için ödeme yapmak, yeterince sigortalı değilseniz ortaya çıkabilecek herhangi bir yasal işlemle uğraşmaktan daha az maliyetlidir.

İşletme sigortası, işletme sahiplerini ve bağımsız profesyonelleri, hatalar, hisse senedi veya mülke verilen hasar ve yasal ücretler (sorumluluk sigortası olarak bilinir) dahil olmak üzere günlük risklere karşı korumaya yardımcı olabilir. Bazı politikalar, iş kesintisini ve tedarik zinciri başarısızlığını bile kapsayabilir.

Bu güvenlik, şirketiniz beklenmedik bir arıza yaşarsa, sizin ve çalışanlarınızın güvende olduğundan emin olabileceğiniz anlamına gelir. Bu arada, sigortanız işlemlerinize hızlı bir şekilde devam etmenize yardımcı olabilir. İş sigortası, güvenilir bir şirketle iş yaptığınızı potansiyel müşterilere ve çalışanlara kanıtlayarak şirketinize güvenilirlik de sağlayabilir.

Sektörünüze bağlı olarak, çoğu eyalette işçi tazminat sigortası gereklidir. Şirketler, faaliyet gösterdikleri ortama göre değişen potansiyel risklere göre sigorta ihtiyaçlarını değerlendirirler. Hangi sigorta kapsamının sizi, şirketinizi ve müşterilerinizi koruduğu hakkında daha fazla bilgi için eyalet ve yerel yasalarınızı inceleyin.

Sonuç

Bir işletmeniz varsa, yeterli sigorta kapsamına sahip olmanız ve işletmeniz için en iyi kapsama planını aramanız gerekir. Her poliçede ve her şirkette bir kayıp durumunda işinize yardımcı olabilecek birçok farklı iş sigortası poliçesi ve ek seçenek vardır.

Sigorta kapsamının amacı, sizi kayıptan önce bulunduğunuz yere geri getirmektir. Tıpkı hayatınızı veya sağlığınızı sigortaladığınız gibi, işinizi sigortalamanıza yardımcı olur. Bu yüzden hemen temsilcinizle iletişime geçin! Prim ödemekten nefret etseniz bile, bir talepte bulunmanız gerekiyorsa bunu yapmaktan mutluluk duyacaksınız.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *