İşletmeniz için bir depo nasıl kiralanır?

Diposting pada

Şirketiniz büyüdükçe, ürünleri ve envanteri üretmek veya depolamak için çok daha büyük bir tesise ihtiyacınız olabilir. Bu durumda endüstriyel bir depo kiralamanız gerekebilir. Endüstriyel mülkler, depoları, üretim tesislerini ve çok amaçlı alanları içerir. Bu alanlar, ürünlerin veya öğelerin üretimi, depolanması, bitirilmesi veya dağıtımı için kullanılabilir.

Ne arayacağınızı, alanınızı ve kiralama ihtiyaçlarınızı nasıl değerlendireceğinizi ve ticari endüstriyel kiralamanın temellerini içeren endüstriyel alanı nasıl bulacağınızı keşfedin.

Ticari endüstriyel alan ihtiyaçlarınızı değerlendirin

İşletmenizin doğası, ihtiyaçlarını en iyi karşılayan mülk türünü belirleyecektir. Sınai mülkiyet genellikle üç kategoriden birine ayrılır:

– Depolama alanı

– Üretim alanı

-Esnek alan veya çok amaçlı mülk (depo ve inşaat kombinasyonu)

Her endüstriyel alan türü benzersiz bir işlevi yerine getirir. Bir deponun temel işlevleri, malların depolanması ve teslim edilmesidir. Dağıtım merkezi, üretim veya montaj sürecine dahil olmayan ürün dağıtımı için kullanılan bir tür depo kiralamadır. Bir depo kullanmak, sevkiyata hazırlık için paketleme ve etiketleme ekipmanı gerektirebilir.

Buna karşılık, bir üretim alanı, öğelerin yaratıldığı, üretildiği veya birleştirildiği yerdir. Endüstriyel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, bu tür bir alan, güçlendirilmiş zeminler, yüksek hacimli güç kaynakları veya özel tavan yükseklikleri gibi benzersiz imar veya inşaat gerektirebilir.

Karma kullanım tesisi olarak da bilinen esnek alan, depolama ve üretim ihtiyaçlarınızı tek bir yerde karşılamanıza olanak tanıyan depo kiralama ve üretim alanının birleşimidir.

Bu nedenle, ürününüzü üretmek, ürününüzü depolamak, ürününüzü paketlemek ve göndermek için bir yer mi yoksa üçünün bir kombinasyonunu mu aradığınızı belirlemeniz gerekir.

Doğru endüstriyel işletme mülkünü bulun

Online emlak veritabanımızı kullanarak evinizin veya ofisinizin rahatlığında bir ticari veya depo mülkü aramaya başlamak çok kolay. İşletmenize en uygun mülk türünü belirledikten sonra, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan evleri karşılaştırmak için çevrimiçi veritabanlarını kullanabilirsiniz.

Aramanıza başlarken, karar vermelisiniz:

 • Aylık kiralama maliyetleriniz
 • Ne kadar odaya ihtiyacınız var?
 • Ne tür bir yer arıyorsunuz – müşterilere, ortaklara veya belirli ulaşım biçimlerine yakın olmanız mı gerekiyor?
 • Yerinde ofisler, kamyon yükleme rıhtımları, büyük güç kaynakları, güçlendirilmiş döşeme veya özel tavan yükseklikleri gibi hangi özelliklere ihtiyacınız var?

İhtiyaçlarınızı belirlemek ve piyasayı anlamak için çevrimiçi bir arama yaptıktan sonra, yerel bir ticari emlakçıyla bağlantı kurmak için kontrol listenizi kullanın. Ticari kiralama piyasasında komisyon genellikle ev sahibi veya mal sahibi tarafından ödenir, bu nedenle bu adım size herhangi bir maliyet getirmemelidir.

Ticari ve sınai mülkleri ziyaret etmek

Bir sonraki adım, ticari mülkü ziyaret etmek için bir randevu ayarlamaktır. Sadece her bir mülkün kapsamlı bir incelemesini yaptıktan sonra, özel ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını belirleyebilirsiniz. Ayrıca, mülk önerebilecek veya olası sorunları tanımlayabilecek emlakçıya gereksinimlerinizin ayrıntılı bir tanımını sağlamalısınız. Ek olarak, emlakçınız herhangi bir imar endişesinden haberdar olacaktır. Örneğin, belirli alanlarda belirli kimyasalları veya tehlikeli malzemeleri kullanan üretim uygulamaları yasaklanabilir.

Uzmanlar, düzenli kalmak için olası depolama kiralama seçeneklerinin peşinden gitmeyi savunuyorlar. Bunu yapmanın bir yolu, ziyaret ettiğiniz her yer hakkında bilgi içeren bir elektronik tablo oluşturmaktır. Gördüğünüz özelliklerin aşağıdaki yönlerini karşılaştırmak için kategorileri kullanın:

 • fit kare
 • Birim kiralama fiyatı
 • Ücretler ve ek ücretler
 • Kiralama süresi (aylar mı yoksa yıllar mı?)
 • Her ev ihtiyaçlarınızı ne kadar iyi karşılıyor?

Kriterlerimizden birine uymayan bir oda bulursanız, emlakçınızdan tadilat veya değiştirme hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu her zaman mümkün olmayacak, ancak hoşunuza giden, ideal olmayan bir yer bulup bulmadığınızı sormaya değer.

Bir uzmana başvurun

Ayrıca emlakçınıza bu mülkü sormalısınız:

 • Aydınlatmanın enerji açısından verimli olup olmadığı, size çok para kazandırabilir.
 • Ne tür yangın koruma sistemleri vardır? (fıskiye vb.)
 • Kaç park yeri var?
 • Teslimat kamyonları için yeterli boşluk var mı?
 • Alan ihtiyaçlarınızı karşılamak için değiştirilebilir mi? (örneğin, ofis alanı olarak işlev görecek bir bölüm ayırmak) x

Mükemmel yeri bulduğunu düşünüyorsan bile aramaya devam et! Ancak, mükemmel noktayı bulur bulmaz güvence altına almak istemez misiniz? Cevap kategorik olarak olumsuz.

İşte nedeni: İki veya üç uygun ticari mülk bulursanız, ilk gördüğünüz mülke bağlı kalmazsınız. Bu, sizin ve kuruluşunuz için hangi seçeneğin gerçekten ideal olduğuna dair daha derin bir anlayışa sahip olacağınız anlamına gelir. Ek olarak, birden fazla konaklamayı düşünüyorsanız, kiralama şartlarını müzakere ederken üstünlüğe sahip olacaksınız çünkü anlaşma yapmak için deli olmayacaksınız. Güçlü bir konumdasınız çünkü bunun tek seçeneğiniz olmadığını biliyorsunuz.

Amaç objektifliği korumaktır. Bir alanı diğerine tercih etme doğal eğilimimiz nedeniyle gayrimenkul zor olabilir. Sizi heyecanlandıran bir mülk istiyorsunuz, ancak heyecanınızın işletme sahibinin vizyonunu gölgelemesine izin vermeyin.

Uzmanlar, doğru üç özelliği bulana kadar arama yapmanızı önerir. O zaman ve ancak o zaman tekliflerinizi yapabilir ve kiralama şartlarını agresif bir şekilde karşılaştırabilirsiniz.

Ticari kiralamanın temelleri

Ticari kiralamalar, konut kiralamalarından daha karmaşık olabilir çünkü her biri belirli bir şirket için özelleştirilebilir. Ek olarak, ortalama kiralık mülkten çok daha fazla pazarlık gerektirirler. Brüt ve net kira iki tür ticari kiralamadır.

Brüt kiralar

Aylık kira, vergiler, sigorta, bakım, kamu hizmetleri ve diğer masrafları kapsayacak şekilde artırılır. Bu en uygun seçimdir çünkü tek bir ödeme yapmanız yeterlidir ve işinize odaklanabilirsiniz. Sahibi mülkü yönetecek. Kat hizmetleri türlerini (ve ne sıklıkta) ve ayrıca belirli su ve elektrik tüketim limitlerini aşmaktan sorumlu olup olmadığınızı sormalısınız.

net kira

Kiracı ilk kirayı aylık olarak öder. Ayrıca kiracı, bulunduğu binanın oranına göre diğer bina maliyetlerinden pay öder. En yaygın net kiralama türü, orantılı bir miktarda emlak vergisi, sigorta ve ortak alan bakımı ödediğiniz “üçlü net” kiralama olarak bilinir. Ayrıca, alanın kullanımıyla ilgili temizlik hizmetleri, kamu hizmetleri ve diğer maliyetlerden siz sorumlusunuz. Bu, azalan işletme maliyetleri nedeniyle tasarruf sağlayabilir, ancak aylık kira dalgalanabilir ve bütçelenmesi daha zor olabilir. Üçlü net kiralamalar en yaygın ticari kiralama türüdür, ancak koşulları ev sahibinin lehinedir, bu nedenle bunları dikkatlice kontrol edin.

Standart ticari kiralama hükümleri

Belirli bir mülkü kiralamak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, sahibinden preform (boş) kira sözleşmesinin bir kopyasını alın. Bu yaklaşımda, sözleşmenin tüm yönlerini listeleyebilir ve hangi şartların sizin için doğru olduğunu belirleyebilirsiniz.

Bir kiralama sözleşmesini incelerken, tüm masraf ve giderleri tam olarak anladığınızdan emin olmalısınız. Mülk kiralamak için tam tahmini maliyetleri bildiğinizden emin olmak için gizli ücret hükümlerini kontrol edin. Bu, mülkün bakım masraflarını, elektrik faturalarını ve diğer ek masrafları kapsar. Bir şey açıkça belirtilmemişse veya net değilse, sorular sorun! İmzalamadan önce şartları tam olarak anlamalısınız.

Ticari kiralamalarda ortak maddeler şunları içerir:

 • Metrekare ve aylık toplam kira
 • ödeme düzenlemesi
 • İade edilebilir güvenlik teminatı
 • Kiralama süresi (birçok ticari kiralama 3 yıl veya daha uzun sürelidir)
 • Kira artışı olursa
 • Kamu hizmetleri, vergiler, sigorta ve bakım (brüt veya net kira)
 • Mülk İyileştirmelerini Kim Öder?
 • Onarımları kim yapar?
 • Alt kiralamaya izin veriliyor mu?
 • Envanter tutma hakkı için bir talep var mı? (devlete göre değişir)
 • Kiracı iyileştirmeleri, boyama, ofis alanı inşaatı ve mülkteki diğer fiziksel değişiklikleri içerir. Genellikle kiranıza metrekare başına eklerler.
 • Devam etme seçenekleri
 • Kira fesih koşulları (hem sizin hem de mal sahibi için)
 • Tahkim hükümleri

Ticari kiralamanın özellikleri karmaşık olabileceğinden, daha fazla bilgi için bu SBA kaynağına bakın. Uzmanlar, tüm haklarınızın korunduğundan emin olmak için ticari bir kira sözleşmesi imzalamadan önce bir ticari gayrimenkul avukatına danışmanız gerektiğini savunur. Ticari bir mülk kiralamasına yasal olarak bağlanmadan önce, şartları tam olarak anladığınızdan emin olmalısınız.

Çözüm

Şirketiniz için bir depo bulmak ve kiralamak önemli bir adımdır. Herhangi bir kira sözleşmesi imzalamadan önce, çeşitli mülkler hakkında kapsamlı bir araştırma yapmalı, seçeneklerinizi değerlendirmek için emlak uzmanlarına danışmalı ve ardından avukatların herhangi bir kiralama düzenlemesini incelemesini sağlamalısınız. Bu, kuruluşunuz için doğru depo kiralamasını bulmak için gerekli adımları atmanızı ve yasal haklarınızın ve işletme varlıklarınızın korunmasını sağlar.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *