İşletmenize yardımcı olacak en iyi SEO araçları

Diposting pada

SEO, sonuçları uzun sürdüğü için en önemli dijital pazarlama stratejisidir. Bu nedenle, onu etkili bir şekilde kullanmak için SEO çalışmasını kolaylaştıran SEO araçları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Ayrıca, dijital pazarlama hizmetleri ve profesyonel SEO hizmetleri kullanıyor olsanız bile, yine de temel araç ve taktiklerinin farkında olmanız gerekir.

İşte ihtiyacınız olan en iyi 10 SEO pazarlama aracının bir listesi. Bilindiği üzere dijital pazarlama hizmetleri işletmeler için oldukça önemlidir.

Bu tür SEO araçları, pazarlama maliyetlerinden tasarruf etmeye yardımcı olur ve ücretsiz olmalarına rağmen birçok yönden faydalıdırlar.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Anahtar kelimeler, bir SEO kampanyasının başarısının anahtarıdır. Google Anahtar Kelime Planlayıcı, bunu ücretsiz olarak yapmanızı sağlar. Bu aracın temel özelliklerinden bazıları, bir ürün veya hizmet için anahtar kelime araştırmasını içerir. Bir anahtar kelimenin zaman periyodu ile araştırma hacmi; reklam maliyet planlayıcısı; anahtar kelime düzenleyici; Anahtar kelimeniz kullanıldığında kaç tıklama veya gösterim alacağınızı söyleyen anahtar kelime tahmini. ve daha fazlası.

Bunun dışında Google Anahtar Kelime Planlayıcı, anahtar kelimelerin farklı zaman dilimlerindeki arama hacmini karşılaştırmanıza da olanak tanır ve cihaz türü, bölge vb. dahil olmak üzere aramanın nerede başladığını size söyler.

Bing Web Yöneticisi SEO araçları

Bazı raporlara göre, Temmuz 2022 itibariyle, Microsoft’un Bing arama motoru, küresel aramaların %9’unu oluşturuyor ve büyük bir yüzdesi pazarlamaya ayrılmış durumda. Dolayısıyla, web sitenizi Bing platformunun arama sonuçlarında sıralamayı planlıyorsanız, bu araç tam size göre.

Bing Web Yöneticisi Araçları, panolar, tanılama araçları, iletişim araçları ve raporlama araçları gibi her pazarlamacı için gerekli olan birçok dijital pazarlama aracına sahip olsa da, SEO araçları kesinlikle dört gözle beklenecek bir şeydir.

Bing Web Yöneticisi SEO araçları, tüm etki alanlarının bağlantılarını, bağlantı metinlerini ve yönlendiren sayfaları analiz etmenize olanak tanıyan bir web sitesinin geri bağlantı profili gibi birçok özellik sunar. anahtar kelime araştırması; SEO teknik sorun tarayıcı; SEO raporlama araçları vb.

Google Veri Stüdyosu

Bu araç, raporları ve diğer SEO analiz özetlerini tek bir yerde tutmak ve bunları nihai kapsamlı raporlar olarak kullanmak için kullanışlıdır. Ayrıca Google Data Studio, bir web sitesinin verilerini korumayı ve izlemeyi ve diğer ekip üyeleriyle paylaşmayı kolaylaştırır.

Google Analytics, Google Search Console, Google Ads, YouTube Analytics, BigQuery, PostgreSQL, Display & Video 360 ve Search Ads 360’ı Google Data Studio’ya bağlayabilir ve işletme performansınız hakkında daha ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Mobil uyumlu test

SEO stratejiniz için basit ama güçlü bir araçtır. Mobil kullanıcılar arasında güçlü bir varlık için mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmanın önemini biliyorsanız, bu araç tam size göre.

Web sitenizin bir mobil cihazda nasıl çalıştığını bilmek çok önemlidir çünkü çevrimiçi aramaların %50’sinden fazlası mobil cihazlarda yapılır.

Mobil uyumlu testleri kullanarak web sitenizin küçük cihazlarda nasıl performans gösterdiğini öğrenebilirsiniz. Web sitenizle ilgili iki ana şeyi gösterir: mobil uyumlu olup olmadığı ve başarıyla taranıp taranmadığı. Ayrıca bu araç, sizi site hatalarını ve web sitenizin diğer yönlerini görebileceğiniz Google Arama Konsoluna da yönlendirir.

Bu aracı kullanmak için Bu Web sitesi, site URL’nizi yapıştırın ve Devam’ı tıklayın.

Bağlantı yönlendirme takibi

Bu, web sitenizdeki tüm yönlendirme bağlantılarını analiz etmenize yardımcı olan, kullanımı ücretsiz bir Chrome uzantısıdır. Örneğin, başka bir web sitesi içeriğinde web sitenize bağlantı vermişse, bu araç size ayrıntılarını sağlayacaktır.

Bu, sizi web sitenize bağlanabilecek ve güvenilirliğini azaltabilecek kötü niyetli sitelerden kurtaracak harika bir araçtır.

Bu araç, standart yönlendirmeleri gösterir. Rel-Kanonik yönlendirmeler; robots.txt dosyasını analiz eder. Tarama sayfalarında NoFollow bağlantılarını vurgular. Web sitenizin dahili, sayfa dışı ve teknik SEO’sundaki hataları bulur. ve daha fazlası.

Bu Chrome uzantısını kullanmak için Chrome Web Mağazası’ndan Bağlantı Yönlendirme İzleme’yi indirebilirsiniz.

Ücretli SEO araçları

Ücretli SEO araçları genellikle yetenekli pazarlama uzmanları tarafından kullanılır. Ücretsiz SEO araçlarına kıyasla daha fazla özellik sunarlar. Öyleyse, en iyi beş ücretli SEO aracına bir göz atalım. Bu nedenle, dijital pazarlama hizmetleri herhangi bir işletme için çok önemlidir.

Samrush

Semrosh’un SEO araçları, anahtar kelime araştırması da dahil olmak üzere 55’ten fazla SEO hizmeti sunar. Web sitesi analizi; günlük SERP sıralaması; bağlantı kurma aracı; Sayfa içi SEO araştırmacısı; PPC kampanya anahtar kelime yönetimi. Yerel SEO analizi; ve dahası. Ek olarak, Semrush’ın backlink kontrol aracı ile başka bir web sitesinin backlink profilini takip edebilirsiniz.

Tasarımlar ve fiyatlandırma

Şirket 7 gün boyunca ücretsiz deneme sunuyor. Bundan sonra, seçtiğiniz plana göre faturalandırılacaksınız. İşletmenin türünü ve büyüklüğünü kontrol etmek ve ardından işletme ihtiyaçlarınıza uygun bir plan satın almak en iyisidir.

Pro, Guru ve Business planlarını sırasıyla 119,95 ABD Doları, 229,95 ABD Doları ve 449,95 ABD Doları karşılığında seçebilirsiniz.

casusluk

SpyFu, rekabet analizi ve anahtar kelime araştırması için harika bir araçtır. Bu araç, anahtar kelimeleri kolayca planlamanıza ve web sitenizi sıralamanıza yardımcı olacak yaklaşık 13 yıllık Google arama verilerine sahiptir.

Ayrıca, adından da anlaşılacağı gibi, SpyFu rakibinizin web sitesinde casusluk yapmakta bir profesyoneldir ve bu amaç için en iyi araçlardan biridir. Ancak, anahtar kelime araştırma aracı bu temel bilgileri sağlar.

Diğer SpyFu özellikleri arasında geri bağlantı analizi, PPC araştırması ve yönetimi, anahtar kelime sıralaması takibi ve daha fazlası bulunur.

Tasarımlar ve fiyatlandırma

SpyFu size seçim yapabileceğiniz üç plan sunar; Basic 39$/ay (yıllık ödeme yapılırsa 16$/ay) dahil. Profesyonel 79$/ay (yıllık ödeniyorsa 36$/ay). ve Ekip için ayda 299 ABD doları (yıllık ödeniyorsa 149 ABD doları/ay).

MOZPro

MOZPro SEO yazılımı, SEO denetimi ve izleme, anahtar kelime araştırması, bağlantı oluşturma, rakip analizi, özel raporlar, SERP izleme ve daha fazlası gibi çok yönlü özellikler sunduğu için profesyonel pazarlamacılar listesinin başında gelir.

Ayrıca yazılım, web sayfalarındaki teknik veya diğer sorunların kapsamlı bir web sitesi analizini sağlayan otomatik haftalık web sitesi kontrolleri sağlar.

Tasarımlar ve fiyatlandırma

MOZPro, SEO yazılımının 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü sunar. Bundan sonra, aylık 99 $, 179 $, 299 $ ve 599 $’a mal olan standart, orta, büyük ve premium planlar dahil olmak üzere farklı planlar listesinden seçim yapabilirsiniz.

Görkemli SEO Araçları

Bu araç diğer SEO araçlarından farklıdır. Majestic, milyonlarca web sayfasını tek bir tıklamayla izlemek ve analiz etmek için bir 3D görselleştirme yöntemi geliştirdi.

Bu araç, geri bağlantı profil analizi, site tarama, çeşitli web sitesi raporlarına kolay erişim için gösterge paneli, site karşılaştırma aracı vb. gibi özelliklere sahiptir. Her işletmenin dijital pazarlama hizmetlerine ihtiyacı vardır.

Tasarımlar ve fiyatlandırma

Web sitesinin üç planı vardır: LITE, PRO ve API, sırasıyla aylık 49,99 ABD Doları, aylık 99,99 ABD Doları ve aylık 399,99 ABD Dolarıdır. İşletmenizin büyüklüğüne göre plan seçebilirsiniz.

Ahrfas

Ahrefs, verilere derinlemesine içgörü sağlayan güçlü bir araçtır. Örneğin, bu araç Google, Bing, YouTube, Amazon (bir e-ticaret işletmeniz varsa), Yandex, Daum ve Naver, Ceznam, Baidu ve Yahoo dahil olmak üzere çeşitli arama motoru platformları için anahtar kelime aramaları yapabilir.

Ayrıca bu araç, belirli bir zaman diliminde kaç tıklama aldığı veya anahtar kelimenin sonraki yönlendirmeler için ne kadar potansiyele sahip olduğu gibi bir anahtar kelime hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Bunun dışında backlink analizi, backlink büyümesi gibi çeşitli özellikler sunar. rekabet alanı; Bir anahtar kelimenin SERP geçmişi; Sizinle rekabet arasındaki, kimsenin daha önce kullanmadığı veya temel aldığı bir anahtar kelimeyi kullanmadığı yeni içerik oluşturmaya yardımcı olan içerik boşluğu.

Tasarımlar ve fiyatlandırma

Ahrefs, çeşitli işletmeler için dört plan sunar. Bu planlar arasında ayda 99 ABD Doları karşılığında Lite, 199 ABD Doları karşılığında Standart, 399 ABD Doları karşılığında Gelişmiş ve 999 ABD Doları karşılığında Enterprise bulunur.

Özet

Piyasada birçok SEO aracı bulunmaktadır. Ancak, çevrimiçi pazarlama stratejiniz için hangisinin en iyi olduğunu bilmek çok önemlidir. Profesyonel dijital pazarlama ve SEO hizmetleri sağlayan en iyi 10 ücretsiz ve ücretli aracı dahil ettik.

SEO uzmanlarını işe almak veya kendiniz yapmak istiyorsanız, bu araçlar sizi yarı yolda bırakmaz.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *