Kanada’daki en iyi nakliye ve lojistik şirketi

Diposting pada

Ulaştırma ve lojistik

Ulaştırma ve lojistik alanında bir derece, dünya ekonomisine katkıda bulunan bir alanda heyecan verici ve başarılı bir kariyere yol açabilir. Eğitim ufkunuzu genişletmek için ilgili bir kursa gitmek, nakliye ve lojistik sektöründe heyecan verici bir kariyere hazırlanmanın en hızlı ve en etkili yollarından biridir. Nakliye ve lojistik departmanı, malların farklı ortamlarda taşınması ve depolanması ile ilgili süreçleri planlamak, uygulamak ve yönetmekle ilgilidir. Bu alanda birçok farklı iş bulunmaktadır.

Tedarik işi

Ulaştırma ve lojistik alanında kariyer yapmayı düşünüyorsanız, hem akredite hem de işverenler tarafından tanınan bir program seçmeniz önemlidir. Çoğu üniversite ve kolej tarafından sunulan programlar hem derece kursları hem de yarı zamanlı veya çevrimiçi çalışmalar sunar. Esnek bir program ve kolaylık tercih ediyorsanız, çevrimiçi rota iyi bir seçenek olabilir. Ancak çoğu öğrenci, başarılı bir kariyer için gerekli becerileri öğrenmek için geleneksel, kampüs içi bir programı tercih eder. Ulaşım eğitimi almak için öğrenmeniz gereken ana konulardan bazıları lojistik Matematik, istatistik, kimya, çevre bilimi, bilgisayar becerileri ve mühendisliği içerir.

Lojistik Departmanı

Bir şirkette şoför olmak için Toplu taşıma ve lojistik, bir sürücü eğitim kursunu başarıyla tamamlamalı ve Ulusal Güvenlik ve Güvenlik Kurulu (NBSS) tarafından yürütülen bir yazılı final sınavını geçmelisiniz. Bu kursu tamamladıktan sonra aldığınız sertifika. Artık Birleşik Krallık’ta ticari araç kullanmaya uygun olduğunuzun kanıtı. Aynı zamanda Birleşik Krallık’ta yasal bir sürüş statünüz olduğunu kanıtlayan yasal belgedir. BACS Seviye 4, bu sınavı geçmek için gerekli niteliktir.

Tedarik zinciri yönetimi

Kurslarınızı tamamladıktan sonra. DHL, Opex veya FedEx gibi büyük bir nakliye lojistiği organizasyonunda proje yöneticisi olarak iş bulabilirsiniz. Ayrıca nakliye ve lojistik işinde kendi danışmanlığınızı da açabilirsiniz. Birçok kişi bu seçeneği tercih ediyor çünkü aynı anda becerilerini geliştirmek için okurken kendi işlerini kurabiliyorlar. tedarik zinciri Yönetmek.

İş geliştirme

Eğitiminizi tamamladıktan sonra, mümkün olan en kısa sürede 2. seviyeye girmelisiniz. 2. seviyeye ulaşmak ne kadar uzun sürerse, giriş seviyesi bir çalışan olarak o kadar az kazanırsınız. 2. seviyeye ulaştığınızda, isterseniz tam bir derece takip edebilirsiniz. Bu aşamada eğitiminize devam edebilir ve daha özel beceriler kazanabilirsiniz. Taşımacılık ve lojistik alanında ilerlemenize yardımcı olacaktır. Örneğin, bir uzmanlık müşteri hizmetlerinde veya iş geliştirmede.

Ticaretin kolaylaştırılması

İstenilen ilerleme seviyesine ulaştığınızda. Taşımacılık ve lojistik sektöründe bir sonraki yönetim seviyesine geçmeye hak kazanacaksınız. İşiniz ticaretin kolaylaştırılması ve gümrük idaresini içerebilir. Bunlar kazanılabilecek diğer iki beceridir, ancak bunlar genellikle yalnızca ileri eğitim yoluyla elde edilebilir. Ancak, uluslararası ticarete girmek isteyen küçük işletme sahibi için, bu pozisyonlar genellikle önceden deneyime sahip kişiler tarafından doldurulur. İşletme Deneyim.

Ulaştırma ve lojistik

Yönetici pozisyonu

Giriş seviyesinden yönetim pozisyonuna geçmek için ulaşmanız gereken son beceri seviyesi. Ulaştırma ve lojistik sektöründe planlama ve çizelgeleme içerir. Başarılı bir yönetici, tüm lojistik resmi anlayabilmeli ve buna dayalı bir strateji oluşturabilmelidir. Ayrıca kaynakları çeşitli görevlere tahsis edebilmeli ve performanslarını izleyebilmelidirler. Başarılı bir yönetici aynı zamanda ilerlemeyi de izleyebilecektir. kargo Sevkiyat sistemi içinde hareket ederken, sevkıyatların planlandığı gibi hareket etmesini sağlamak için siparişler oluşturabilir.

Deniz taşımacılığı işe alım ajansları

Bu tür çalışmalardan keyif alacağınızı düşünüyorsanız. Ardından, eğitim için çevrimiçi arama yaparak hazırlığınıza başlamalısınız. Çeşitli üniversiteler ve kolejler aracılığıyla birçok sertifika ve önlisans derecesi mevcuttur. Ek olarak, üzerine inşa edebileceğiniz harika bir temele sahip olmak için nakliye ve lojistik alanında bir ön lisans derecesi alarak başlamak isteyebilirsiniz. gönderen köşesi Dayalı. Ayrıca bir dizi lojistik ve nakliye işe alım ajansında ayağınızı kapıdan içeri sokabilirsiniz.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *