Kanada’daki en iyi sözleşmeli taşıyıcı servis sağlayıcısı

Diposting pada

sözleşme sahibi

Sözleşme Taşıyıcı: Ürün veya genel halktan değil, yalnızca kamudan veya belirli müşterilerden mal veya insan taşıyan bir kurum veya kişi. Adi bir taşıyıcıdan farklı olarak, bir sözleşme taşıyıcısı genellikle ödeme için kargo veya yolcu taşıyıp taşımama konusunda karar verme konusunda yasal hakka sahiptir. Bir araba taşıyıcısıyla, terminallerini bir ücret karşılığında kullanmanıza izin veren bir sözleşmeniz varsa, sözleşme kullanım ayrıcalıkları için ödeme yaparsanız. taşıyıcı Arabayı gerçekten kullanmasanız bile yasal olarak kullanma hakkınız olan terminal. Sadece puan ödemek için kullanırsınız. Bu durumda, aracı fiilen kullanmasanız bile sözleşmeli taşıyıcı olarak kabul edilirsiniz.

kargo taşımacılığı

Navlun ile sözleşmeye dayalı bir ilişkidir. Sözleşme Normal şartlar altında, taşıyıcılar mecbur kalmasalar hizmetlerini vermezlerdi. Bununla birlikte, bazı şirketler meşru görünme girişimlerinde giderek daha dürüst olmayan hale geldi. Bazı durumlarda, malları teslim etmeyi teklif ederler, ancak aksi takdirde mümkün olandan çok daha yüksek bir fiyata. Hatta bazıları taban fiyatın ötesinde ek ücretler ekler ve ardından öngörülemeyen olaylar için ek ücretler ve ücretler uygular.

Göndericiyi taşıdı

Sözleşmeli bir nakliye şirketi, malları gönderenin terminalinden müşterinin terminaline taşımaktan yalnızca sorumludur. Gönderici, motorlu taşıyıcıya yalnızca kat edilen mesafe için ödeme yapar. Taşıyıcı veya gönderici, malların sevkiyattan sonraki durumundan sorumlu değildir. Sevkiyattan sonra, bunların bakımından gönderici sorumludur. mal ve yolculukları için iyi çalışır durumda ve yeterince güvenli olduklarından emin olun.

Müşteri koruması

İki tür sözleşmeli taşıyıcı vardır. Ortak hukuk taşıyıcılarına ve DUI özel kiralama şirketlerine izin verilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, acil olmayan araç taşımacılığı hizmetleri sağlamak için ortak bir taşıyıcının bir referans izni alması gerekir. DUI lisanslı özel kiralama şirketlerinin bir referans lisansı almasına ve sigorta sağlamasına gerek yoktur. Müşteri Çalıştırılan aracın izinsiz ticari amaçla kullanılması durumunda koruma. Çoğu eyalette, lisanslı bir DUI özel kiralama şirketi gereklidir. Ticari araçların taşınmasını düzenleyen genel yasalara uymanın yanı sıra sigorta ve müşteri korumasına sahip olmak.

Mal taşımacılığı

Sözleşmeli taşıyıcılar genellikle yüklerin takibini yapmazlar. veya malları taşımak için kullanan sürücüler. Birçoğunun, taşınan araçlar ve mallarla ilgili tüm olayları kaydetmeleri gereken bir günlük bir geri çağırma süresi vardır. Ürüne zarar veren bir kaza meydana gelirse, sigorta onarımdan sorumlu olabilir. Maliyetler.

sözleşme sahibi

Finansal sorumluluk

Öte yandan, kiralık lisanssız taşıyıcılar var. Lisanssız sözleşmeli taşıyıcılar, faaliyet gösterdikleri yerel yönetimden bir lisans yetkilisi almalıdır. Ayrıca mali sorumluluk, güvenlik planı, iş planları ve yıllık performans denetimleri gibi belirli lisans gerekliliklerini de karşılamaları gerekir. Bu şirketler, taşımayı sağlamak için kanunen zorunludur mal ve araç güvenliği, tescil ve performans kayıtlarını faaliyet gösterdikleri bölgesel makamlara ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ulaştırma işleri

Bazı insanlar bir iş nakliye veya nakliye yaparken olduğunu düşünüyor. malları taşımak için sözleşmeli bir taşıyıcı kullanırlar, ortak bir taşıyıcı kullanırlar. Ortak kelimesinin kullanılması, tüm nakliye ve elleçleme işletmelerinin ortak taşıyıcıları kullandığı anlamına gelmez. Malları bir sözleşmeli taşıyıcı aracılığıyla gönderdiğinizde, bir sözleşme acentesi kullanırsınız. Mallarınızı bir yerden başka bir yere kamyonla taşıyacak olsaydınız. Ardından malları ortak bir taşıyıcı ile gönderebilirsiniz. İşleri basit tutmayı unutmayın Lojistik depo yönetimi Malları ortak bir taşıyıcıyla gönderdiğinizde, mallarınızın nakliyesinden işletme sahibi sorumludur. Mallarınızı taşımak için bir sözleşme acentesi kullandığınızda. Temsilcinin mallarının nakliyesinden yalnızca siz sorumlusunuz.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *