Kariyer Mentorluk Merkezi, kariyerinizde ilerlemenize nasıl yardımcı olabilir?

Diposting pada

Ne kadar deneyimli veya başarılı olursanız olun, kariyer rehberliği konusunda yardım alabilirsiniz. Doğru mentor, bir mentinin kariyer basamaklarını kendi başlarına yapabileceğinden daha hızlı bir şekilde yükseltmesine yardımcı olabilir. Bunu tavsiyeleri, destekleri, bağlantıları ve fırsatları aracılığıyla yaparlar.

Bu yazıda bunun hakkında konuşacağız Etnik azınlık işleri. Ne olduğunu, ne işe yaradığını ve insanlara nasıl yardımcı olduğunu göreceğiz.

A nedir? Etnik azınlık işleri?

Özetle, Etnik azınlık işleri Kariyerinizi zaman içinde nasıl inşa etmek istediğiniz ve hayatınızın geri kalanında kariyerinizi nasıl yönettiğiniz budur.

Genellikle daha deneyimli olan mentor, deneyimlerini, içgörülerini ve bilgilerini menti ile paylaşır. Kariyer danışma merkezi, genel gelişime odaklanan güvenilir, özel veya halkla ilişkiler merkezidir.

Bunu, belirli bir yetenek için kısa bir yapılandırılmış eğitim dönemi olan koçlukla karşılaştırın.

Etnik azınlık işleri Klasik bir mentorluk ilişkisinden klasik bir sponsorluk ilişkisine (mentorun kişinin okula gitmesi için ödeme yaptığı yer) kadar bir dizi farklı yardım seviyesi vardır.

Ve tavsiye vermek, bağlantı kurmak ve insanlara tanışma şansı vermek gibi yardım etmenin birçok yolu vardır.

Eğitilen kişinin ilişkiyi başlatması, sürdürmesi ve istediği zaman bitirmesi için sorumluluk alması önemlidir.

Aldıkları yardım miktarı koça, ihtiyaçlarına ve iş pozisyonlarına bağlıdır.

Bir akıl hocası olduğu için bir kadının kariyeri nasıl değişir?

bakmak Etnik azınlık işleri Genel olarak ve toplumsal cinsiyet açısından bakıldığında, kadınlar geleneksel olarak mentorluk alma eğilimindedir.

Onlara tavsiye ve destek verilir ve özgeçmişlerindeki boşluklar ve eksik oldukları beceriler gibi ‘eksiklerini’ azaltmalarına yardımcı olunur.

Bu, kariyerlerinde bir sonraki aşamaya geçmelerine yardımcı olacaktır.

Erkeklere mentorluk yapmak yerine sponsorluk yapılır ve asıl amaç onları kariyerlerinin bir sonraki aşamasına taşımaktır.

Bu büyük bir fark. Koçluk kadınlara bile zarar verebilir. Yani bir mentor bulursanız, mentorunuza menti olarak ondan neye ihtiyacınız olduğunu söylemeniz gerekir. Ve bu sadece kariyerinizi nasıl yönettiğiniz değil.

Aynı zamanda etkili insanlarla tanışmak ve mentorların mentorlara sıralamalarda yükselmelerine nasıl yardımcı olduğu ile ilgilidir.

Çoğu alanda erkeklerden daha az kadın var ve kadınların kayıt dışı işyeri ağlarının bir parçası olma olasılığı daha düşük.

Sonuç olarak, kadınlar birbirlerini aşağı çekme eğilimindedir. Ama kadınlar bir fark yaratabilir. Bir grup, birlikte çalışarak ve birbirini güçlendirerek bir fark yaratabilir.

Birinden koçunuz olmasını nasıl istersiniz?

Resmi bir rehber değilse, hangi konuda yardıma ihtiyacınız olduğunu bulmanız gerekir.

Bir program oluşturun, bağlantılar kurun veya fırsatlar bulun ve ardından koçunuzu bu ihtiyaçlarla eşleştirin.

Ardından, meslektaşlarınıza sizin için iyi bir akıl hocası olacağını düşündüklerini sorun. İyi koçlar, kuruluşun resmi olmayan ve genellikle özel ağları aracılığıyla bilinir.

Kariyerinizde ilerlemek istiyorsanız, aynı hiyerarşide olmayan, sizden daha yüksek bir pozisyonda bir mentor seçin.

Bu kişi, kuruluşu ve onun resmi ve gayri resmi ağlarını bilmelidir.

Bir koçla kendi başınıza konuşabilirsiniz, ancak hayatınızdaki başka birinin sizi bir koçla temasa geçirmesi yardımcı olur.

Koçluk her iki taraf için de bir kazan-kazan durumudur. Mentorluk yapılan kişi için faydalı ve uygundur ve genellikle mentorun liderlik pozisyonunun bir unsurunu oluşturur.

vasıtasıyla Etnik azınlık işleriorganizasyon hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve kimlerle çalışabileceğinizi ve kimlerden kaçınmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Bir koçla ilk görüşmenize nasıl hazırlanırsınız?

Seans sayısı genellikle 1-2 yıl süren resmi koçluk programlarında belirlenir.

Gayri resmi mentorlukta ise menti ve mentor ilk görüşmede almak istedikleri yön üzerinde anlaşmalıdır.

Bir koç her zaman bir durumla nasıl başa çıkacağını bilemeyebilir ve ayrıca kişisel şeylere sınırlar koyması gerekir.

Bir menti olarak, sınırlarınız içinde özgür hissedebilmeniz için sizden ne beklendiği konusunda net olmanız gerekir.

Koç olmak ne kadar zor ve faydaları nelerdir?

Koçluk suya çakıl atmak gibidir çünkü iyi şeylerin olmasını sağlar. Siz ve mentiniz iyi bir uyum içindeyseniz, koçluk ikiniz için de bir kazan-kazandır.

Mentorluk yaptığınız çok fazla insan olmamalıdır. Diğer insanlarla ilişki kurmak ve zaman geçirmek zaman alır, ancak aynı zamanda günlük rutininizden hoş bir mola ve işlerin nasıl yapıldığı hakkında eleştirel düşünmek için bir fırsattır.

Çok fazla zaman alan ve hiçbir değeri olmayan faaliyetler için zaman ayırmak zor olabilir, ancak koçluk uzun vadede değerlidir çünkü biz “şimdi ve şimdi”ye odaklanırız.

Mentinize yardım edemiyorsanız, onu yardım edebilecek birine yönlendirin.

İnsanlar çok geç bir koç aramaya başladıklarında ve bir tane bulduklarında, hemen hemen bitmiş olmaları benim için zor.

Ve bu durumlarda, kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olmuyorsunuz, bulundukları yerde huzur bulmalarına ve yaptıklarından mutlu, gururlu ve memnun olmalarına yardımcı oluyorsunuz.

Antrenörlerin en sık yaptığı hatalar nelerdir?

Bir koç tavsiyede bulunur, yardımcı olur, destekler, rehberlik eder, iletişim kurar, kolaylaştırır ve bireyi planlamaya yardımcı olur.

Ancak eğitilen kişi her zaman olanlardan sorumludur. Mentor ve menti arasındaki ilişki yakın ve güvene dayalı olsa da, mentor mentorun tavsiyesine uymak zorunda değildir.

Ve koç koçluk yapmaya başladığında ve danışanın sorumluluğunu üstlendiğinde, işler yolunda gidebilir.

Çözüm

Bir an önce insanlara yardım etmeye başlayabilirsiniz.

Kuruluşunuzda oluşturduğunuz informal ağlar hem yukarıdan aşağıya hem de aşağıdan yukarıya olduğu için aynı anda hem koç hem de menti olabilirsiniz.

Bir koç olarak, başkalarına bir şeyleri nasıl yapacaklarını gösterebilir ve onları güçlendirebilirsiniz. Her şey oradan başlar.

İnsanların ilham almaları ve desteklenmeleri gerekir, çünkü herkesin yeteneklerini geliştirmek ve geliştirmek için eşit fırsatlara sahip olmasını istiyorsunuz.

Kuruluştan ayrılıp kurumsal dünyaya girseler veya kendi işlerini kursalar bile, ilerlemenin tek yolunun bu olmadığını görmelerine yardımcı olmanız gerekir.

Koç olmak, bir organizasyonu geliştirmenin başka bir yoludur. Bu sadece bir kişi olarak seninle ilgili değil.

Aynı zamanda, organizasyonu daha sağlıklı, daha çeşitli ve daha sıcakkanlı kılan geleceğin lideri ve değişim ajanı olarak sizinle ilgilidir.

Ve insanların kendileri olmalarını sağlar, bu da takımları için iyidir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *