Kendi koçluk işinizi kurmak için 6 adım

Diposting pada

İnsanlara yardım etmek senin doğan mı? Başkalarının hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmayı sever misiniz? Koç olmayı hayal ediyor musun? O zaman bir koçluk işine sahip olmak sizin için kesinlikle mükemmel.

İlham verici konuşmaları birçok girişimcide heyecan uyandıran iş koçlarının ilham verici konuşmalarını mutlaka duymuşsunuzdur. Ayrıca insanlara ilham verme yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız, ürün üreticisi olmak yerine kendi koçluk işinizi kurmak daha iyidir. Bu sonuçta oldukça farklı çalışan hizmet odaklı bir iş fikridir.

Ayrıca, bir hizmet olarak bile, bu özel iş alanı çok fazla uzmanlık gerektirir ve adım adım başlamanız gerekir. Size kolaylık sağlamak için şirket birleşmesinden sonra başarılı bir sonuç sağlayacak 6 temel adımı tartışacağız.

Kendi koçluk işinizi kurmak için 6 adım

Kendiliğindenlik, bu özel iş nişinde bir güçlendirici görevi görür. Ayrıca bu işe başlamanın en başından itibaren, bunun tüm hammaddelerin düzenlenmesiyle başlanacak basit bir iş olmadığını anlamalısınız. Bunun yerine, bazı farklı adımlar bir iş kurmaya yardımcı olur.

İlk olarak, koçluk için bir pozisyon seçin

Bir koçluk işine başlamak söz konusu olduğunda, çoğu insan genellikle iş veya yaşam durumunu tercih eder. Ancak, insanlara tamamen farklı bir şey sunarsanız, ancak o zaman hızlı bir şekilde popülerlik kazanacağınızı her zaman unutmayın. Öyleyse, farklı bir şey seçin. Ancak, bu koçluk nişini sevdiğinizden emin olun.

Seçtiğiniz konu hakkında bilgi edinin

Başkalarını eğitmesi gereken bir eğitmen olacaksınız. Bu durumda, önce derinlemesine bilgi toplamanız gerekir. Birçok koçluk şirketi, daha fazla müşteri çekmek için profesyonel sertifikalarını sergilemeyi sever. Bir koçluk işi yürütüyor olsanız bile, hala rekabet var.

Aslında mevcut büyük şirketlerle rekabet etmeniz gerekiyor. Bu nedenle, ne kadar çok müşteri başarı hikayesi sunarsanız, o kadar fazla kar elde edebilirsiniz. Bu işte optimum kâr ve başarı elde etmek için kendinizi eğitmeli ve mesleki bir sertifikaya sahip olmalısınız.

şirketi başlat

Mesleki sertifikayı aldıktan sonra şimdi şirkete başlama zamanı. Ticari organizasyonun adını seçin. Şirketinizi Devlet Ticaret Odası’na kaydedin. Lisansı alın ve koçluğa başlayın. Yaptığınız işin doğasını anlatan bir koçluk sözleşmesi yapmayı unutmayın.

Bir ortam seçin

Covid salgını nedeniyle günümüzde birçok koçluk kuruluşu online hizmet sunmaktadır. Ayrıca, çevrimiçi platformlara olan talep her zamankinden daha fazla. Bu nedenle, siz de çevrimiçi olarak kendi koçluk hizmetinizi başlatmayı düşünüyorsanız, gerekli film materyallerini ayarlayın.

Bir bilgisayara, kameraya ve mikrofona ihtiyacınız olabilir. Video yüklemek için sabit bir internet bağlantısı da gereklidir. Şimdi fon için endişeleniyorsanız, başvurun İngiltere’de kolay kredi. Bu, finansman ihtiyacını ortadan kaldırır ve kendi koçluk şirketinizi kurabilirsiniz.

Web sitenizi oluşturmayı unutmayın

Günümüzde teknolojiye olan talep nedeniyle hemen hemen herkes online hizmet almak istemektedir. Örneğin, bir salonda yer ayırtmak bile çevrimiçi uygulamalar aracılığıyla kolayca yapılabilir. Bu nedenle, bir motivasyon konuşmasını dinlemeye gelince, onu kolayca web sitenize yükleyebilirsiniz.

Üstelik bir şirket web siteniz varsa, endişelenmeden daha fazla kazanabilirsiniz. Bunun nedeni, insanlar şirketinizin web sitesini kontrol ettiğinde, trafiği artırarak daha fazla kazanabilirsiniz.

Pazarlama için etkili bir yol seçin

Pazarlama olmadan, iyi bir kar marjını garanti etmek kesinlikle imkansızdır. Bu yüzden kendi firmanızın web sitesini oluşturmak istiyorsanız, düşmeden mümkün olduğunca çok reklam vermeye çalışın. Ayrıca firma adınız daha çok öne çıkmalıdır.

Başkalarını kopyalamak yerine kendi pazarlama stratejilerinizi oluşturmaya çalışın. Şirketinizi öne çıkarmak için bağlı kuruluşlar edinmeyi deneyin.

Koçluk işine başlamanın faydaları

2 ay önce bir işletme koçluğu organizasyonu açtıktan sonra bile, tüm bu ipuçlarını takip ederek tüccarın beklenenden daha fazla kazandığı gözlemlendi. Avantajlardan bazıları şunlardır:

Bilginizi artıracak

Hiç şüphe yok ki, bir koç olduğunuzda farklı insanların farklı sorunlarıyla karşılaşıyorsunuz. Sorunu duyduktan sonra bile, nasıl çözeceğinizi bilemeyebilirsiniz. Ancak sorunları insanlar adına çözdükçe bilginiz artıyor. Bilginizi etkileyebilecek çeşitli faktörler hakkında bilgi edineceksiniz.

Bu işe başlamanın maliyeti minimumdur

İş kurarken çok fazla endişelenmenize gerek yok çünkü iş kurmanın maliyeti oldukça düşük. Minimum maliyetle kendi koçluk işinizi başlatabilirsiniz. Diğer iş türlerinden farklı olarak, büyük miktarlarda işletme kredisine başvurmanıza gerek yoktur.

Öte yandan, kullanışlı hale geldi. Düşük maliyet, düşük yatırım demektir. Rekabetçi bir iş endüstrisinde hayatta kalamayacağınızı hissetseniz bile, kariyer değiştirirken para konusunda endişelenmenize gerek yok. Üstelik ilk aşamada yatırımcı aramanıza gerek yok.

İnsanlara ilham verirken kâr edin ve keyfini çıkarın

Hiç şüphe yok ki, pek çok tüccar, bu tür motivasyonlara heveslenmek ve sorunlarını çözmek için geliyor. Sorunlarını doğru bir şekilde çözebilirseniz, kazanç sağlamanın kapsamı sizin için yadsınamaz. Yüksek kar marjlarının keyfini çıkarın ve mümkün olduğunca çok kişiye ilham vermeye çalışın.

Yani, bunlar kendi koçluk işinizi kurmanın faydalarından bazıları. Bu tür bir işletme daha çok şahıs şirketi gibi olduğu için herhangi bir güçlük çekmeden şirkete kolayca devam edebilirsiniz. Üstelik bu işe başlarsanız parlak bir gelecekle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *