Kepek ve sedef hastalığı için şampuan

Diposting pada

Salisilik asit, kepek önleyici şampuanlarda popüler bir bileşendir ve ayrıca saç deriniz için iyi bir seçimdir. Eksfoliyatör görevi görür ve kafa derisindeki fazla yağı ve pulları çıkarabilir. Ancak saçınızda sert ve kuru olabilir. Bu yüzden saç kremi kullanmalısın kepek için şampuan Bu tür maddelere karşı hassasiyetiniz varsa.

salisilik asit

Salisilik asit şampuanı harika bir üründür. kepek kontrolü Ve sedef hastalığı %3 salisilik asit içerir ve kafa derisi kaşıntısını azaltmada etkilidir. Günlük kullanım tavsiye edilmez, ancak saç derinizdeki kaşıntı miktarını azaltmaya yardımcı olabilir.

Salisilik asit şampuanı kullanmak için saçınızı ıslatıp masaj yapmalısınız. Birkaç dakika cilt üzerinde bırakın, ardından tatlı su ile durulayın. Doktorunuza danıştıktan sonra bu ürünü haftada bir veya iki kez kullanabilirsiniz. En iyi salisilik asit şampuanındaki salisilik asit, cildin her türlü birikmesini ve dökülmesini giderir. Ayrıca antibakteriyel özelliklere sahip balmumu içerir.

Salisilik asit, ağrıyı azaltmaya yardımcı olan bir anti-inflamatuar ajan görevi görür. Ayrıca şişliği azaltarak cildin sağlıklı olmasını sağlar. İltihabı azaltarak tıkanmış gözenekler, aşırı yağ ve kuruluk döngüsünü kırar. Mantarları ve kepeğe neden olan diğer mikropları öldüren ve ayrıca yağ ve gresi azaltan mantar önleyici özelliklere sahiptir. Ölü derinin birikmesi kafa derisinde

Saç köklerini tıkayarak ve fazla sebumu serbest bırakarak kepek tekrarını önlediği için kepek önleyici bir önlem olarak en iyi şekilde kullanılır. En iyi sonuçlar için Head & Shoulders şampuanı optimal miktarda salisilik asit ile kullanmalısınız. Bu şampuanlar kepek tedavisine yardımcı olmak ve saç derisini ve saçı sağlıklı tutmak için tasarlanmıştır.

kepek için şampuan

Kepek için salisilik asit şampuanı kullanırken ılık veya oda sıcaklığında su kullanmayı unutmamak önemlidir. Ardından şampuanı cilde nazikçe uygulayın. saç uzunluğuKafa derisini çizmemeye dikkat edin. Bundan sonra, saç kremini saçınızın alt üçte ikisine uygulamalı ve birkaç dakika bekletmelisiniz.

Kepek için salisilik asit şampuanı nispeten güvenli bir ürün olsa da, yanlış kullanıldığında olumsuz reaksiyonlara neden olabilir. Bununla birlikte, mantar önleyici özelliklere sahip olduğu için haftada bir kez kullanılması güvenlidir.

çinko pirition

Kepek şampuanı için en etkili bileşenlerden biri çinko piritiondır. Çinko elementinden türetilen bu kimyasal bileşik, etkili bir mantar önleyici ve bakteri önleyici maddedir. Ayrıca seboreik dermatiti kontrol etmeye yardımcı olur. Ayrıca, yardımcı olur Kafa derisi sağlığını iyileştirin.

Çinko pirition birçok kepek önleyici şampuanda bulunur. Kepek ve kök nedenlerini kontrol etmek için kafa derisinin doğal biyolojisi ile etkileşime girer. Ayrıca çinko pirition, kafa derisinin kurumasına rağmen orta derecede kepek kontrolünde etkilidir. Ancak, bazı hoş olmayan maddeler içerdiği unutulmamalıdır. Parfüm veya sülfatlara karşı hassas olan kişilerin bu şampuanı kullanmamaları tavsiye edilir.

kepek için şampuan

Çinko pirition şampuanı tezgahta mevcuttur ve güvenli ve etkilidir. Kepek önleyici ve Antifungal özellikler Günlük kullanım için uygun bir ürün haline getirin. Ayrıca kuru kafa derisi ve seboreik dermatiti olan kişilerde kullanımı güvenlidir.

İyi bir çinko pirition şampuan, kaşıntıyı giderirken kepeği tedavi edebilir. Mantar önleyici, bakteri önleyici ve mantar öldürücü özellikleri onu çocuklar ve yetişkinler için güvenli bir seçim haline getirir. Şampuan kullanmak istemiyorsanız, kalıcı bir krem ​​daha uygun olabilir. Head & Shoulders Klinik Saç Derisi Nemlendiricisi de harika bir seçenektir. Saç derisini yatıştırmak için çinko pirition ve manuka balı içerir. Günde bir ila dört kez kullanılabilir.

Birkaç klinik çalışma, çinko pirition şampuanın kepek kontrolünde etkili olduğunu kanıtlamıştır. Kepek hastaları. Bu çalışmalar, seboreik dermatit tedavisinde önemli olan PASI puanlarını azalttığını ve semptomları iyileştirdiğini göstermektedir.

kepek için şampuan

Çalışmalar çinko pirition’ın çeşitli mantar ve bakteri türlerine karşı çok etkili olduğunu göstermiştir. Ancak yakın zamana kadar bu mantar önleyici şampuanın etki mekanizması tam olarak anlaşılamamıştır. 2011 yılında çinko pirition, bakır toksisitesine ve hücre ölümüne neden olan demir-kükürt proteinlerini hedef aldığı keşfedildi. Çinko pirition eyleminin arkasındaki mekanizmanın daha iyi anlaşılmasına yol açması bekleniyor. Geliştirilmiş tedaviler ve ürünler

Çinko pirition şampuan kepek için en popüler tedavilerden biri olsa da, semptomları kontrol etmeye yardımcı olabilecek diğer tedavileri düşünmeye değer. Örneğin ketokonazol, salisilik asit ve çinko sülfür gibi topikal tedaviler tedavi olarak kullanılabilir. Bu tedaviler genellikle etkili olmakla birlikte, saç derisinde çok uzun süre bırakılırsa tahrişe neden olabilir.

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı bazlı bir şampuan, antifungal ve antibakteriyel özellikler içerir. Ayrıca saç derisini derinlemesine temizler ve ölü deriyi yok eder. Sağlığı geliştirmeye yardımcı olur saç uzaması. Çay ağacı yağı şampuanı, kafa derisinde kırmızı, pullu lekelere neden olan sedef hastalığı olan kafa derisi için de faydalıdır.

Çay ağacı yağı, antimikrobiyal özellikleri nedeniyle kepek tedavisinde etkilidir. Ayrıca kaşıntıyı ve aşırı dökülmeyi azaltmaya yardımcı olan anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Ayrıca sağlıklı saç büyümesi için gerekli besinleri içerir. Bu yağ çay ağacının yapraklarından ve odunundan elde edilir.

kepek için şampuan

Hava ve su sıcaklığındaki değişiklikler de dahil olmak üzere birçok faktör nedeniyle kepek oluşabilir. Akne veya kafa derisi enfeksiyonu gibi altta yatan bir durumun sonucu da olabilir. Çay ağacı yağı kullandığınızdaşampuan bazlı Kepek için şişe üzerindeki talimatları takip etmek önemlidir. En iyi kepek şampuanı ayrıca yağın saç derisine ulaşmasını sağlayan bir taşıyıcı yağ içerir.

Çay ağacı yağı bazlı şampuan, kepek için etkili bir tedavidir. Çay ağacı yağı bazlı şampuanı günlük olarak saç derinize uygulayabilir ve durulamadan önce birkaç dakika bekletebilirsiniz. Bu yağ saç derinizi nemlendirir ve besler. Çay ağacı yağı bazlı şampuan, kepekten kurtulmak için gece bakımı olarak da kullanılabilir.

Çay ağacı yağı bazlı birçok şampuan başka türler içerirken Yararlı malzemelerSeçici olmalısın. Saç derinizin ve saçınızın benzersiz ihtiyaçlarını karşılayan bir şampuan seçin. Örneğin, USDA sertifikalı bir organik ürünü tercih ederken, hassas cilde sahip olanlar paraben veya sülfat içermeyen bir ürünü tercih edebilir.

kepek için şampuan

Çay ağacı yağı bazlı şampuanlar genellikle iyi tolere edilirken, bazı potansiyel yan etkiler de vardır. Bazı insanlar yağa alerjik reaksiyon gösterebilir. Hamileyseniz veya emziriyorsanız çay ağacı yağı kullanmamalısınız. Alerjik bir reaksiyon yaşarsanız, hemen bir doktora görünün.

Çay ağacı yağının bir başka faydası da antifungaldir. antibakteriyel özellikler. Bu özellikler kafa derisinin yeni saçlar oluşturmasına yardımcı olur ve bu da kepek oluşumunu azaltabilir. Bu yağ ayrıca baş biti tedavisine de yardımcı olabilir.

Yeşil çay nemlendirici polifenoller

Yeşil çayın nemlendirici polifenolleri, kuru saç derisi için etkili bir tedavidir. Ayrıca tahriş edici maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olurlar. kafa derisi. Bu ilaç aynı zamanda kepek ve sedef hastalığı olanlar için de idealdir. Yeşil çay polifenolleri, insan cildi için güvenli olan ve herhangi bir zararlı madde içermeyen doğal bir ilaçtır.

Topikal bir çözüm seçerken, formülasyondaki çay ekstraktının kalitesine ve konsantrasyonuna dikkat etmek çok önemlidir. Malzeme polaritesi de bir rol oynar. En düşük EKG polaritesine sahip kateşin, incelenen tüm kateşinler arasında en az hidrofiliktir.

kepek için şampuan

Yeşil çay polifenolleri yardımcı olur Cilt hücresi kurtarma Doğal hallerine ulaşırlar ve daha fazla kepeklenmeyi önlerler. Antioksidan EGCG ayrıca saç büyümesini hızlandırarak cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yeşil çayın bir diğer faydası da antimikrobiyal ve antifungal özellikleridir.

Çay polifenolleri ayrıca cilt mikrosirkülasyonunu arttırır. Kan akışını iyileştirir ve histamin üretimini önlerler. Bu da cildin beslenmesini ve oksijenlenmesini iyileştirir. Ayrıca çay polifenolleri, kolajen sentezi için gerekli olan C vitamininin oksidasyonunu engeller.

Yeşil çayı kepek tedavisi olarak kullanmak, kepek ve diğer saç derisi problemlerini tedavi etmenin harika bir yoludur. Kepek ve kuru kafa derisi ile savaşan polifenoller ve kafein içerir. Ayrıca tahriş olmuş saç derisini yatıştırır, kaşıntıyı yatıştırır ve kepeğe neden olan mantarların büyümesini engeller. bir sürü yeşil çay Saç bakım ürünleri Ayrıca şampuan bazı olarak yeşil çay özü içerir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *