Bir içerik yazarı mısınız yoksa para arayan bir yazar mısınız? İle birlikte Amazon KDP’si, şimdi zengin olacaksın. Kindle Direct Publishing veya kısaca KDP, yazarların kitaplarını Amazon’un Kindle platformlarını kullanarak yayınlamasına olanak tanıyan bir özelliktir. Bir yazar olarak, kitaplarınızı Amazon Kindle Direct Publishing ve Kindle Unlimited’da yayınlamadan önce el yazmalarınızı yükleyebilir ve çeşitli biçimlendirme ve düzen seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Amazon Kindle’a teşekkürler doğrudan yayıncılık 2007’den beri var ve kitap yayıncılığı endüstrisi tarafından yazarların kitaplarını yayınlamaları ve dağıtmaları için etkili bir yol olarak geniş çapta benimsendi. Bu makalede, KDP’nin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve yazarların elde edebileceği bazı faydaları keşfedeceğim. Avantaj – fayda – fayda – fayda Kullanırken

Kindle Doğrudan Yayıncılık nedir?

KDP, yazarların kitaplarını yüklemelerine, Kindle sürümleri oluşturmalarına ve dijital sürümleri doğrudan okuyuculara satmalarına olanak tanıyan bir Amazon kendi kendine yayıncılık platformudur. KDP ile artık acenteler veya yayıncılarla uğraşmanıza gerek yok. Kitap fiyatlandırmasından işinizin dağıtımına kadar her şeyi kontrol edebilirsiniz.

nasıl çalışır?

Kindle Direct Publishing, sizin gibi yazarların kitaplarına sahip olmaları için yeni bir yoldur Kindle platformu. Bir KDP hesabı oluşturabilir, bir kitap oluşturabilir ve ardından kitabınızı Amazon.com’a yükleyebilirsiniz. Kindle cihazları olan müşteriler kitabı doğrudan Amazon.com’dan satın alabilir ve indirebilir. Kindle Direct Publishing, yazarların kitaplarını okuyucuların eline almalarının kolay bir yoludur ve çalışmanız için bir izleyici kitlesi oluşturmanın harika bir yolu olabilir.

Amazon Kindle Direct Publishing’de bir kitap nasıl yayınlanır

Kindle Direct Yayıncılık kendi kendine yayıncılık Yazarların kitaplarını yüklemelerine, Kindle sürümleri oluşturmalarına ve dijital sürümleri doğrudan okuyuculara satmalarına olanak tanıyan bir platform. KDP ile artık acenteler veya yayıncılarla uğraşmanıza gerek yok. Kitap fiyatlandırmasından işinizin dağıtımına kadar her şeyi kontrol edebilirsiniz. Amazon Kindle Direct Publishing’e atlamaya hazırsanız, işte birkaç ipucu:

  1. Mükemmel formatı seçin – kitabınız PDF, EPUB, MOBI ve AZW3 dahil olmak üzere birden fazla formatta olabilir. PDF veya Docx seçmenizi öneririm.
  1. Bir yazar profili oluşturun: KDP ile yayınlamak için bir yazar profiline ihtiyacınız var. Kendiniz hakkında temel bilgileri (isim, biyografi vb.) verdiğiniz ve makalenizi yüklediğiniz yer burasıdır. Ayrıca resim ve video da yükleyebilirsiniz.
  1. Bir şablon seçin: Yazar profilinizi oluşturup makalenizi yükledikten sonra sıra bir şablon seçmeye gelir. İki seçeneğiniz var: Kindle formatı veya PublishOnKDP formatı. Kindle formatı Kindle cihazları için tasarlanmıştır. YayınlaKDP Biçim, tabletler ve telefonlar gibi diğer cihazlar için tasarlanmıştır.

Kindle Direct Publishing’in Avantajları

Blogcular sevinirler! Amazon KDP artık tüm yazarlar tarafından kullanılabilir. KDP’ye giriş yaparak kitabınızı Amazon’un Kindle platformunda yayıncıya hiçbir ücret ödemeden yayınlayabilirsiniz. Kitabınızın tüm haklarını saklı tutarsınız ve Amazon her satıştan bir komisyon alır. Ayrıca, tasarım ve düzenden fiyatlandırma ve reklamcılığa kadar yayınlama süreci üzerinde tam kontrole sahipsiniz. KDP’nin bazı avantajları:

– Başlangıç ​​maliyeti yok – Bir yayıncı bulmaya veya komisyon ödemeye gerek yok. Siz sadece kitabınızı fiyatlandırın ve Amazon’un satmasına izin verin.

-Tam Kontrol- Kitabınızın Amazon Kindle Store’da nerede görüneceğine, nasıl göründüğüne ve onun için hangi seçeneklerin mevcut olduğuna siz karar verirsiniz. Satın almak Bu (Kindle veya Kindle uygulamaları aracılığıyla).

-Hızlı geri dönüş- Kitabınızı birkaç dakika içinde satışa hazır hale getirebilirsiniz. haftalar (veya daha az).

Son düşünceler!

Amazon Kindle Direct Publishing’de yayınladığınızda çok şey elde edersiniz. Harika bir miktar kazanacaksınız ve ayrıca ücretsiz reklam alacaksınız. Amazon Kindle’da bir kitap yayınlamak bir esinti. Yazmakla ilgilenen herkes için buna değer. İyi şanlar!

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.