OLK’dan ekleri çıkarmak istediğiniz bir durumla mı karşı karşıyasınız? Cevabınız doğruysa doğru sayfadasınız. Bu makalenin temel amacı, OLK dosyasının ne olduğunu ve OLK dosyasından eklerin nasıl kaydedileceğini açıklamaktır. Bu nedenle, bu makalenin yardımıyla, OLK dosyalarından çeşitli ek dosyaları kolayca indirebilirsiniz. Ancak yöntemi açıklamadan önce OLK dosyasının ne olduğunu anlayalım.

OLK dosyasına genel bakış

doğrudan nesne için parçacık OLK Dosya uzantısı bir Outlook Adres Defteri dosyasıdır ve Microsoft tarafından geliştirilmiştir. Kişiler ve kuruluşlar için iletişim bilgilerini içeren, adları, telefon numaralarını, adresleri, iş unvanlarını, kuruluş ayrıntılarını ve diğer iletişim bilgilerini depolayan bir adres defteri dosya biçimidir. Outlook Adres Defteri, Outlook Adres Defterini ayrı bir veri kaydetme dosyası olarak saklamadığından, fiziksel bir adres defteri değil sanal bir adres defteridir.

OLK’dan ekleri çıkarmak için otomatik çözüm

OLK dosya eklerini çıkarmanın manuel bir yolunu arıyorsanız, OLK e-posta eklerini çıkarabilecek yerleşik bir Outlook programı olmadığı için kötü bir haberiniz var. Yani, bu durumda, kullanıcılar gidebilir Outlook Ek Çıkarıcı Aracı, bir üçüncü taraf uygulaması. Bu program, OLK dosyalarından veri kaybı olmadan birden çok e-posta ekini çıkarmak için tamamen tasarlanmıştır. Bu yazılım, OLK dosyalarını eklemek için ayrı bir seçeneğe sahiptir ve ayrıca ekleri ayıklarken klasör hiyerarşisini korumak için çeşitli seçenekler sunar.

Bu uygulamanın birkaç gelişmiş özelliği ve işlevi vardır, örneğin kullanıcılar aynı anda OLK eklerini çıkarabilir. Ayrıca araç, tarih, gönderen, konu ve daha fazlasına dayalı olarak belirli verileri dışa aktarmak ve dönüştürmek için çeşitli gelişmiş filtreler sunar. Bu araç, birden çok dosya ve tek dosya yüklemek için çeşitli seçeneklere sahiptir. Kullanıcılar, hiçbir koşulda değişmeyeceği için verilerin bütünlüğüne kullanıcı verileri olarak tam olarak güvenebilirler. Bu programın grafik kullanıcı arayüzü çok basittir ve tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Teknik bilgisi olmayan kullanıcılar bu programı kullanırken herhangi bir sorun yaşamazlar. Ayrıca bu araç, tüm OLK eklerinin çıkarılmasını destekler. Bir sonraki bölümde, okuyucular OLK eklerini sadece birkaç adımda nasıl çıkaracaklarını öğrenecekler. O halde başlayalım!

OLK’dan ekleri çıkarmak için adım adım kılavuz

 • İndirmek Ve Kurulum Outlook e-posta eki çıkarıcı bilgisayarınızda

 • Kurulum işlemini tamamladıktan sonra yazılımı başlatın ve Seçme doğrudan nesne için parçacık Mac veritabanı dosyalarına göz atın (olk.).

Mac veritabanı (.olk) dosyalarına gözat'ı seçin

 • Şimdi, üzerine tıklayın Dosya ekle ve klasör ekle OLK dosyasını eklemek için

Dosya ekle ve klasör ekle

 • Eki kaydetmek için dosya hiyerarşiKlasör hiyerarşisini koru seçeneğini işaretleyin

Klasör hiyerarşisini koru

 • Şimdi ayıklanan eki kaydetmek için hedef konumu seçin ve bunu yapmak için üzerine tıklayın. değiştirmek Buton ve Seç İstenen hedef Konum

İstenen hedefi seçin

 • Aşağıda verilen kutuyu işaretleyinÖğe türünü seçin” bölümü, e-postalardan, kişilerden, takvimlerden, dergilerden ve görevlerden birden fazla ek çıkarmak için

Öğe türünü seçin" parça

 • Dosya boyutunu seçin Ve alana Ek Boyutu ve Uzantı seçeneklerinden yazın filtre çarşaf

Bir tarih aralığı seçin

 • Tüm ayarları yaptıktan sonra “Ayıkladüğmesine basın.

Çıkarma Seçeneğine tıklayın

Bu uygulamanın temel özellikleri

 • Klasör hiyerarşisini koruma seçeneği: Bu yazılım, ekleri ayıklarken klasör hiyerarşisini korumak için çeşitli seçeneklere sahiptir.
 • Eklentiyi kaldırın ve ekleyin: Kullanıcı belirli bir dosya uzantısı gerektiriyorsa, bu ek çıkarma özelliği, ek çıkarma işlemi sırasında gerekli dosya türünü hariç tutabilir veya içerebilir.
 • Bağımsız araç: Bu araç, OLK e-posta eklerini çıkarmak için herhangi bir harici program gerektirmez. Program, veri dönüştürme işlemini gerçekleştirmek için yalnızca bir Outlook veri dosyasına ihtiyaç duyar.
 • Dostu demo araçları: Gösteri amacıyla size ücretsiz bir sürüm sunar, böylece yalnızca 25 eki çıkarabilirsiniz.

Hoşçakal deme vakti

Son olarak, bu blogda, OLK’dan ekleri çıkarmayı tartıştık. Tartışıldığı gibi, büyük OLK ataşmanlarının çıkarılması bu çözümü elde etmenin en iyi yoludur. Bu durumu aşmak için teknik çözümden bahsetmiştik. Bu nedenle, bunu yapmak için özel çözümlere zaman ayırmak daha iyidir. Kullanıcılar için sorunsuz bir görev haline gelecektir.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.