Kripto çöküşüne rağmen NFT neden gündemde?

Diposting pada

Sosyal medyadaysanız, NFT’ler veya değiştirilemez tokenler hakkında çok şey göreceksiniz. Neden takas edilemeyen jetonlar tanıtılıyor? NFT’lerin milyonlarca dolara satıldığını duymuş olabilirsiniz. Garip bir ifadeye sahip bir maymun karikatürünün neden milyonlarca dolara satıldığını merak edebilirsiniz. Justin Bieber, Jimmy Fallon gibi ünlüler sosyal medya hesaplarında profil resimlerini güncelliyor. Bu NFT’ler nelerdir? Onlar hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir? nelerdir P2E NFT oyun platformları? Neden endişelenmelisin? İşte, takas edilemeyen jetonlar hakkında A’dan Z’ye bilgi sahibi olmanız için eksiksiz bir kılavuz.

NFT nedir?

NFT’ler (Fungible Tokens) GIF’lerden dijital tablolara, filmlere, müziğe vb. kadar değişebilen dijital varlıklardır ve genellikle çevrimiçi bir NFT pazarı aracılığıyla satın alınır, toplanır ve değiştirilir. Dijital fotoğraflar, kartvizitler, ses ve video klipler, 3D sanat projeleri gibi koleksiyonlar ve diğer dijital varlıkların hepsi benzersiz özelliklere sahiptir. NFT’ler oluşturmak için akıllı sözleşmeler kullanılır. Bu akıllı sözleşme, sahiplik sağlar ve NFT’lerin aktarılabilirliğini yönetmeye yardımcı olur. Birisi bir NFT oluşturduğunda veya bastığında, Ethereum blok zincirinde ERC-721, ERC 1155 ve ERC 998 gibi çeşitli standartları izleyen akıllı sözleşmelerde kodlanmış kod çalıştırır. Bu veriler blok zincirine eklenir.

NFT’yi neden satın almalıyız?

NFT satın almak için birçok neden var. Bazıları aşağıda verilmiştir

  • Değiştirilemez belirteçleri yaratan sanatçıyı desteklemek. NFT sanatı yeniden satıldığında, içerik oluşturucu her ikincil satış için bir telif hakkı alır.
  • Sanat eseri veya çoğaltılmış herhangi bir dijital dosya için övünme haklarına sahip olmak.
  • İnterneti, yolda devrim yaratacak geleceğin teknolojisi olan blok zincirinde benzersiz varlıkları toplama keyfi için kullanıyoruz.
  • İnsanlar ayrıca yatırım olarak NFT satın alırlar. Bazıları NFT’lere yatırım yapmanın zaman kaybından başka bir şey olmadığını söylüyor. Ancak bazı P2E NFT oyun platformları yatırım fırsatları yaratır.

NFT nasıl satın alınır?

  1. Bir kripto para borsasında (Coinbase, Binance, Kucoin, CoinSwitchKuber, Wazirx vb.) Ethereum veya Ethereum satın alın.
  2. Dijital para biriminizi bir kripto cüzdanına aktarın. Metamask, Trustwallet gibi birçok cüzdan var. Dijital para birimini depolamak ve aktarmak için bir dijital çek hesabı olarak düşünün. Coinbase gibi bazı borsalar, bir hesap kaydederken yerleşik cüzdan işlevine sahipken, diğer seçenekler arasında yukarıda belirtildiği gibi bağımsız cüzdanlar bulunur.
  3. Cüzdanınızı NFT değişimine bağlayın. Bağlandıktan sonra, piyasadaki NFT koleksiyonuna göz atmaya ve alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.
  4. Artık istediğiniz NFT’yi seçebilir, kripto para birimini cüzdanınız üzerinden ödeyebilirsiniz ve akıllı sözleşmeler etkinleştirilecek ve NFT’nin mülkiyeti blok zincirinde değişecektir. NFT, cüzdanınızda saklanır.

P2E NFT oyun platformlarında tüm oyun içi öğeler blok zincirinde web3 olarak oluşturulur. Bu, oyunu oynamanıza, gerekirse NFT satmanıza ve oyun içi kripto para kazanmanıza olanak tanır.

NFT neden gündemde?

Son zamanlarda, kripto çöküşünde bile, NFT’ler satış hacmini korumaya devam etti. Yani 2022’nin ilk çeyreğinde satış hacmi maksimum 12.13 milyar dolara ulaştı. NFT alım satım ve işlemlerinin sayısı 27,7 milyon dolar seviyesinde sabit kaldı. Bu, NFT’lere olan talebin hala güçlü olduğunu ve insanların NFT’leri desteklediğini açıkça gösterdi.

Diğer birçok NFT koleksiyonu yakında piyasaya sürülecek ve ayrıca Web 3 meraklıları arasında popülerlik kazanıyor. Blockchain pazarının tüm zamanların en düşük seviyesinde olmasına rağmen, NFT topluluğu hala güçleniyor. “NFT’ler öldü”, “NFT’ler sadece bir balon”, “NFT’ler bir Ponzi şemasıdır” ve diğer olumsuz yorumlara rağmen, NFT’lere verilen destek asla azalmaz ve istikrarlı bir temel sağlar.

Yeni hizmetler, yükseltmeler ve resmi belgeler için NFT kullanmaya yönelik hükümet ilgisi karşısında, takas edilemeyen tokenler yakın gelecekte güçlü kalacaktır.

paketleme

Yukarıdaki makale, takas edilemeyen belirteçler hakkında size yeterli bilgi vermiş olmalıdır. Bugün kullanılan NFT’ler, sınırlı özelliklere sahip ilkel NFT’lerdir. Ancak yine de, her endüstride blok zincirine benzersiz olan her şeyi göz önünde bulundurarak ustalıklarını gösteriyorlar. NFT’ler ayrıca meta veri deposunu da etkinleştirir teknoloji Güçlü Geliyor NFT 2.0’ın ilerlemesiyle, takas edilemeyen jetonlar dünyadaki her şeyi ve her şeyi devralacak.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *