Herhangi bir yere uzaktan anahtar kurduysanız, giriş ekranına yaklaşmanın kritik olduğunu bilirsiniz. Sadece pano sihirbazının ayarlarını girmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda organizasyon ayarlarını sorunsuz bir şekilde yapılandırmanıza yardımcı olur. Ulaşmayı umduğunuz noktada Linksys Extender’ı kurma Sayfanız şüphesiz bunun için varsayılan web adresini veya IP adresini kullanabilir. Ancak, organizasyonun tasarım bölümünde nasıl ilerleyeceğinizi bilmek çok önemlidir. Bu blog, erişilebilirliğe giden yolda size rehberlik edecek Linksys RE6300’ü kurma ve giriş sayfası

Bilmen gereken şeyler

 • Oturum açma tekniğine başlamadan önce, cihazınızın varsayılan ayarlarına sahip olmanız gerekir. Kullanıcı adı ve gizli anahtar, varsayılan IP ve karma gibi incelikleri toplamak için cihazdaki simgeye işaret edebilirsiniz.
 • Bunların dışında master switch kuruluş şifresine ve kullanıcı adı detaylarına da ihtiyacınız var. Bunları aldıktan sonra, gitmekte fayda var Linksys re6300’ü kurma Sorunsuz işlem

Linksys Extender Kurulumu – Linksys RE6300 Extender’ı kurarak başlayın

Kurulum döngüsünü tamamlamak için önce cihazlarınızı eşleştirmeniz ve açmanız gerekir. Bu etkileşim, cihaz organizasyonuna bir PC veya cep telefonu bağlanarak takip edilebilir. Bunu yaptığınızda, kuruluş kurulum işlemine devam etmek için kurulum sihirbazına gidebilirsiniz. İşte izleyebileceğiniz bazı adımlar:

 • Genişleticinizi anahtara bağlamak için bir Ethernet bağlantısı kullanın. Güç konektörlerini cihazlara bağlayın, pilleri takın ve ardından cihazları açın.
 • Bu arada, birincil DSL hattını anahtara bağlayın. Bir MODEM kullanmıyorsanız, çalışmaya başlamadan önce ana şalterin eşdeğerini bağlayın.
 • Cihazlarınızın her biri bağlandıktan sonra, cihaz açılıncaya ve durum LED’leri programlanmış durumlarını gösterene kadar oturun.
 • Uzaktan iletişim tekniğini kullanmak istiyorsanız, Linksys genişleticinizi ana şalterin yanındaki bir elektrik prizine bağlayarak bağlantının bozulmamasını sağlayabilirsiniz. Ardından, bunları birbirine bağlamak ve organizasyon ayarlarını tasarlamak için WPS tekniğini veya manuel kurulum stratejisini kullanmalısınız.
 • Cihazlarınız hazır olduğunda, PC’nizde veya cep telefonunuzda Organizasyon Ayarları’nı açın. Ayrıca Linksys RE6300 genişletici ağına bağlanın. Cihaz ikonunda gördüğünüz SSID ile eşleşir ve bağlan butonuna basar.

Linksys Extender Kurulumu – Linksys RE6300 oturum açma sayfasına erişin

PC’niz veya cep telefonunuz Access Extender ağına bağlandıktan sonra, oturum açma sayfasına gidebilir ve kurulum döngüsüne sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz. İşte izleyebileceğiniz bazı adımlar:

 • Bir internet tarayıcısı başlatın ve konum çubuğuna varsayılan web adresini yazın Linksys’i kurma ve Enter’a basın. Web adresi herhangi bir sonuç vermezse, 192.168.1.1 IP adresini kullanabilirsiniz.
 • Giriş sayfasındayken, kullanıcı adı ve şifre alanlarını göreceksiniz. Kutuda belirtildiği gibi varsayılan kimlik bilgilerini yazın ve Oturum Aç düğmesine dokunun.

Ağ ayarlarını yapılandırın

Linksys Developer Setup Wizard, girdiğiniz ayrıntıları doğrular ve ardından sizi ana kurulum sihirbazına götürür. Ardından organizasyon ayarları bölümüne sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz. İşte izleyebileceğiniz bazı adımlar:

 • Linksys Developer Setup Wizard, mevcut switch organizasyonlarını kontrol eder. Sayfadaki benzer öğelerin bir özeti önemli olacaktır. Ana anahtarınızda bir yere tıklayın ve ardından kuruluşun şifresini yazın ve Katıl düğmesine dokunun. Geçerli bir çift bantlı cihazınız varsa, 5 GHz bandına da bağlanmalısınız.
 • Kurulum sihirbazı ayrıntıları kaydeder ve ardından geliştirici ağınızda kullanıcı adınızı ve parolanızı göndermenizi ister. Her iki kuruluş grubuna da bir SSID ve gizli anahtar iletin ve ardından İleri düğmesine tıklayın.
 • Ardından, Linksys geliştiriciniz için yönetici kullanıcı adını ve şifresini girin ve ardından Kaydet düğmesini tıklayın.
 • Son başlatma sayfası, az önce tasarladığınız kuruluş ayarlarına genel bir bakış sunar. Sonunda çok benzer bir şeyi kontrol edebilirsiniz, kaydet ve bitir düğmesine tıklayın.

Linksys RE6300 Area Extender’ınızın organizasyon ayarları artık kaydedilmiştir ve uzaktan kumandalı cihazınızı organizasyona bağlamaya devam edebilirsiniz.

Linksys RE6300 ürün yazılımı yükseltmesi

Müşterilerin cihazlarla çalışırken karşılaşabilecekleri sorunları çözebilirler. Ürün yazılımının en uzağı, erişim geliştirici performans geliştirmeleri sağlayabilir. Ayrıca, kesintilerden veya kesintili bağlantılardan kaynaklanan sorunları önlemek ve düzeltmek için cihazı güncelleyebilir.

Ancak, üretici yazılımı güncellemesine devam etmeden önce bunu yaptığınızdan emin olun.

 • Geliştirici görevliniz için en son üretici yazılımı sürümünü Linksys destek sitesinden indirin.
 • İndirdiğinizden ve ardından çerçeveye kaydettiğinizden emin olmalısınız. Geliştiricide değişiklik yapmak için bu belgeye daha sonra ihtiyacınız olacak

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.