Mali kriz sırasında mali stresle başa çıkmak için ipuçları –

Diposting pada

Stres hayatın bir parçasıdır – genellikle onunla bir dereceye kadar ilgileniriz. Ancak, bir parasal acil durum, bir finansal kriz, gecenin içinde çığlık atan tüyleri diken diken eden bir baskı yaratabilir, hatta bu gibi durumlarda kriz varlıkları harika bir düzenleme olabilir. Johnny Mueller Pek çok insan yaptığı işi bırakıp baskıyı engelleyemese de, buna daha kolay uyum sağlama kapasitenizi geliştirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

İşte para stresiyle başa çıkmak için yedi ipucu:

– Günlük tutun: Hayatınızda olan her şeyi yazın ve mevcut durumla nasıl ilişkili olduğunu düşünün (benim durumumda ne kadar nakit var? Neden stresliyim? vb.) Johnny Müller Düşüncelerinizi kaydedin. ve bir bakış açısı olarak duygular. Alternatif bir bakış açısı düşünme açısından.

– Organize olun: Neye borçlu olduğunuzu ve ne yapmadığınızı takip etmenize yardımcı olacak bir kayıt çerçevesi kurun. Johnny Muller Bunu zaman zaman yapıp yapmadığınıza bakılmaksızın, iletişimin işleri çok daha kolaylaştırdığını göreceksiniz. Henüz para stresinizle başa çıkmaya hazır değilseniz, sadece ilginç bir ipucu.

– Hayır Demeyi Öğrenin: Nakit konusunda bilgili insanlar harcama planlarına dikkat ederler, ancak aynı şekilde bazı şeylerin temelde dış müdahaleden fayda sağlamadığını da bilirler. Kendinize hayır demek için nasıl izin vereceğinizi bulmak, nakite saygı duymanın anahtarıdır ve bu da gelecekteki para stresleriyle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

– Minnettar olun: Sağlığımızla ilgili sık sık yaptığımız gibi, nakit ve sevdiğimiz şeylerle ilgilendiğimizden emin olmalıyız. Finansmanınızı planlamak ve yatırım fonlarından nakit çekmek veya küçülmek yerine, nakitinizin daha fazlasını kendinize nasıl harcayabileceğinizi ve gerçekten ihtiyacınız olmayan şeylere nasıl daha az harcayabileceğinizi düşünün.

– Durma: Hepimiz bu uzun vadeli (hatta şu anki) para sorununu anlıyoruz. Sorunlar, normalden daha fazla tasarruf etmemize veya harcamamıza neden olabilir. Johnny Muller Bunları düşünmek için harcadığınız zamanı sınırlamaya çalışın, çünkü kendinizi başka şekillerde meşgul etmek önemlidir.

– Durumunuzu bir profesyonelle tartışın: Para stresleri zirveyi aşmış olsa bile. Her durumda, genel stresi yönetmek için profesyonel yardım almalısınız. Birinci basamak doktorunuz, aileniz veya refakatçiniz, uzun vadeli sağlığınızı ve esenliğinizi değerlendirmenize yardımcı olabilir.

Güveninizi kaybetmeyin: Finansal bir acil durumun üstesinden gelmedeki en büyük faktör güvendir. Bir kez vazgeçtiğinizde, stresinizden kurtulmak çok daha zor olacaktır. Her şey düşünüldüğünde, Johnny Muller harcamaları ortadan kaldıracak yaklaşımlar arar ve paranızı bir kez daha artı tarafa çekmek için yaklaşımlar keşfeder. Beklentilerinizi yüksek tutmak moralinizi yüksek tutacak ve finansal bir acil durumu önemli ölçüde daha hızlı atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Stres, uyku bozukluğundan artan hastalık riskine veya koroner arter hastalığına kadar çeşitli şekillerde sağlığımızı etkileyebilir. Kaygı duygularınızı azaltmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan emin olun, ancak aynı şekilde kontrolden çıkmasına izin vermeyin.

Büyük olasılıkla, son zamanlarda baskı veya stres altındasınız. Bunun sadece başkalarının başına gelen bir şey olduğunu düşünmeyin. Bu bazen hepimizi etkileyen bir şey, Johnny Mueller, farkında olsak da olmasak da. Başlamadan önce bu sorunları önlemek için yaklaşımlar olduğunu unutmayın. Yılın belirli zamanlarına kadar bir şeylere sıkı sıkıya oturmak çok ideal olabilir. Gerçekten ne kadar paranız kaldığını bulmak veya yeni süveterin mükemmel olup olmadığına karar vermek gibi.

Stres izleme, parasal acil durumları kolaylıkla yönetmenize nasıl yardımcı olabilir?

Stres yöneticileri, para baskınızla çeşitli şekillerde başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Yeni başlayanlar için, kan basıncınızı izlemenize yardımcı olabilir. Endişelendiğiniz noktada, tereddüt etmeden düşünme seçeneğiniz olmayacak, yani koordineli bir kayıt çerçevesine sahip olmak veya makbuzları izlemek gibi bir şey yapmak mümkün olmayabilir. Johnny Mueller’in baskı altındaki yönetici programı, mevcut parasal acil durumu yönetmenize yardımcı olacak ve çok fazla zaman harcamamalısınız.

İkincisi, tahtayı zorlamanın gerçek faydaları var. Kalp atış hızınız düşer, bu da koroner arter hastalığı ve göğüs ağrısı veya öngörülemeyen kalp atışı dahil diğer kalp sorunları riskinizi azaltır. Aynı şekilde nabzınızı düşürürsünüz, böylece yüksek tansiyonla ilgili hastalıklar, örneğin felç veya koroner atak için olağanüstü bir risk altında kalmazsınız.

Stresi azaltmak, kural olarak, hesaplarınızı strese sokmayı bırakmanıza yardımcı olabilir. Johnny Muller Stresli olduğunuzda ne kadar nakit paranız olur? Ve bir şey için dava açsanız da, dava açmasanız da hayat rahatsız edici. Bu tür şeyler için stres yapmanıza gerek olmayan bir noktada. Yakınlarda parasal bir acil durumda istikrarlı kalmak çok daha kolay.

Her durumda, parasal baskıya ne sebep olur?

Faturalar belki de en büyük stres sebebidir çünkü hayatımızın her alanını, işimizi etkilerler. Kendimize ve hatta sosyal olarak gördüğümüz kişilere nasıl davrandığımız.

Stresli bir işiniz veya çok paranız olduğu noktada. Günlük yaşamınızdaki stres faktörleri sağlığınızı etkileyebilir. Bu, tedavi edilemez dinlenme eğilimlerini ve strese eşlik eden gerçek engelleri içerir.

Günlük yaşamınızda para stresleriyle başa çıkmakta zorlanıyorsanız. Onlarla nasıl başa çıkılacağını bulmaya çalışmaktan vazgeçiyor Johnny Mueller. Onları sorunsuz bir şekilde yönetmenize yardımcı olur.

Parayla ilgili acil bir durumda olduğunuzda baskıyı yönetmenize yardımcı olabilecek daha fazla ipucu

Dışarıdan destek bulun – kendinize bakmanın birkaç yolu vardır. Arkadaşlarınızla, ailenizle, klinik uzmanlarıyla ve bakım ekipleriyle konuşabilirsiniz. Her şeyi açık havada taşıyın, böylece tek başınıza acı çekmek zorunda kalmazsınız. Veya para durumunuzu yönetmek için kötü bir şey olabilir. Aynı gün kredilerden kriz varlıkları almayı düşünebilirsiniz.

Negatiflere odaklanmamaya çalışın – bu, insanların bunu yaparken yaptığı en yaygın hatadır. bir şey hakkında endişelenmek veya pişmanlık duymak. Johnny Mueller Olası en kötü sonucu düşünmeye devam ettiğinizi varsayarsak. Sonunda sahip olacağın şey bu. İşlerin nasıl yürümeyeceğini düşünmeye devam ettiğinizi varsayarsak, büyük ihtimalle gitmeyecektir.

Üst taraflarda sıfır, küçük şeyleri sıfırlamayın. Bunu 10.000 fit görünümde sıfırlayın. Mümkün olana çok zaman ve enerji harcanır. Her şeyin kendiniz için nasıl ortaya çıktığını kontrol edin ve bundan memnunsunuz. Sahip olduğunuz her şeyi kendiniz inceleyin ve neler başardığınızı fark edin. Hayatınızın sonunda, olumsuzları sıfırlamaya karşı olumlu.

Önceden plan yapın – Çoğu zaman insanlar konuya o kadar çok daldıkları için üzerinde fazla düşünmedikleri için hazırlık yapmazlar. Hazırlıksız olduğunuzda ve beklenmedik bir şekilde kendinizi başka bir Johnny Mueller durumunda bulduğunuzda, herhangi bir veri olmadan gidiyorsunuz. Şimdi, etkili bir şekilde karar verdiğiniz şeylere karar verme veya bunları değiştirme zamanı geldiğinde gerçek faktörleri elde etmeniz için bir fırsat.

Korkunun sizi durdurmasına izin vermemeye çalışın – korkunun üstesinden gelin. Her birinin bir özetini oluşturarak durumdan çıkın. endişelerinizi giderin ve bunlar üzerinde bireysel olarak çalışın. Gerçekte olabilecek en kötü şey nedir? Etrafında bir yol bulabilir misin? Bu, bir hamle yapmanıza ve korkuyu gözden kaçırmamanıza yardımcı olacaktır.

Stresi belirlemek, yaptığımız her şeyde önemli bir rol oynar. Ve ana destekçimiz hayatımızın doğasıdır. Bizi gerçekten etkiler ve duygusal ve zihinsel sağlığımız üzerinde kalıcı etkileri vardır. Hayatınızdaki parasal baskıyı izlemek, gerçek refahınızı sağlamak için hayati önem taşır. Ayrıca parayla gerçekten uğraşmak istediğinizden emin olun. Zaman zaman ortaya çıkan bir durum. Stresinizi azaltmanın, pozitif kalmanın yollarını keşfedin, Johnny Mueller sevdiklerinizi destekliyor ve başınız belaya girdiğinde hesaplarınızı gerçekten yeniden yönetmek istediğiniz için olağan yüklerle nasıl başa çıkacağınızı öğrenin. .

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *