Masaj terapisi kişisel bakım rutini için faydalı mı?

Diposting pada

Sağlık ve zindeliği günlük faaliyetlerimize dahil etmenin giderek daha yaygın hale gelmesinin bir nedeni var. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki beş çalışma yaşındaki yetişkinden biri, herhangi bir zamanda depresyon, anksiyete veya uykusuzluk gibi zihinsel sağlık sorunları yaşar. Daha da kötüsü, yetişkinlerin yaklaşık yüzde 20’si her gün kronik ağrı yaşadığını bildirmektedir. Neden sağlığımızı ve zindeliğimizi korumayı bir öncelik haline getirmiyoruz? Her birimizin kendi kendine bakım rutini farklı olsa da, Masaj terapisi Croydon’da her yerde daha iyi hissetmeni sağlayabilir. Herkesin sağlıklı yaşam rutininin neden masaj terapisini içermesi gerektiğini inceleyelim.a

Daha az endişeli ol

Tam bir rahatlama için hiçbir şey eğitimli bir profesyonel tarafından yapılan masajın yerini tutamaz. Araştırmalar, masaj terapisinin stres, kaygı ve hatta baş ağrıları için çok etkili olduğunu göstermiştir. Masaj terapisinin ek bir yararı, vücudunuzun rahatlamasını, gevşemesini ve kendini iyileştirmesini sağlamasıdır.

Masaj terapisinin avantajı, her müşteri için tamamen kişiselleştirilebilmesidir. Alternatif rahatlama yöntemlerine ihtiyaç duyanlar, İsveç masajı gibi tedavilerden yararlanabilirler. Aromaterapi veya ağrı giderici losyonlar gibi özel eklentiler, masajınızın rahatlamasını nasıl artırabileceklerine dair iki örnektir. İsveç masaj terapisi, 30 dakika sonra stres seviyelerini önemli ölçüde azaltabilir. Dinlenmeye zaman ayırın çünkü hem kişisel hem de profesyonel yaşamınız stresli. Stresi etkili bir şekilde azaltmak için masaj terapisini sağlıklı yaşam rutininize dahil edin.

Kas ağrısını hafifletmek

Masaj terapisinin farklı türleri ve boyutları vardır. Nöromüsküler masajdan derin doku masajına kadar her zaman size uygun bir masaj terapisi vardır. Kullanılan basınç miktarı masaj tedavisinin türüne göre değişir. Daha sıkı teknikler, genellikle kronik kas ağrısı yaşayan kişiler için daha faydalıdır. Eğitimli bir kişi tarafından kullanıldığında Croydon MasörBu daha derin masaj teknikleri, kas ağrısını azaltmada çok etkili olabilir. Düzenli masaj seansları, uzun süreli fiziksel rahatsızlığınızın iyileşmesine yardımcı olabilir!

Sadece masaj yaptırmanın asla acı verici olmaması gerektiğini unutmayın. En iyi masaj terapistleri, ihtiyaçlarınızı karşılamak için her zaman yukarıda ve öteye gider. Onlarla iyi bir çalışma ilişkisi kurmak için önceden sorular sorun ve sağlık hedeflerinizi tartışın, çünkü onlar ancak siz ve onlar iyi bir uyum içinde olursanız kas sorunlarınızı çözebilirler.

Kan dolaşımını iyileştirin

Masajın sayısız faydası var! Masaj terapisi ile dolaşımınızı iyileştirebilirsiniz. Vücuttaki iki ana kan dolaşımı türü, kan akışı ve lenf akışıdır. Masaj terapisti kaslarınızı ovuşturup yoğurduğunda, kan vücudunuzun bu yoğun bölgelerinde hareket eder. Bu, etraftaki kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur. Çoğu masaj terapisi dolaşımı iyileştirse de, farklı masaj teknikleri belirli lenfatik bozuklukları hedef alabilir. Bu tedavi türü, lenfatik sıvının birikmesini önleyerek ve böylece vücuttaki şişlik ve şişkinliği azaltarak çalışır.

Sunduğumuz masaj tekniklerinin hiçbiri yanlış olamaz. Her terapi şeklinin kendine özgü faydaları olmasına rağmen, hepsi dolaşımı iyileştirmeyi amaçlar. Düzenli masaj terapisi almayı taahhüt ederseniz, dolaşım sorunlarının üstesinden gelme şansınız en yüksek seviyede olacaktır.

Masaj uykunuzu iyileştirebilir.

Bu günlerde, uyku eksikliği stres ve kaygı kadar yaygındır. Rahatlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, sağlıklı yaşam rutininize düzenli masajları ekleyin. Araştırmalara göre masaj terapisi daha hızlı uykuya dalmanıza, daha uzun uyumanıza ve daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir. Masaj terapisinin uykusuzluk çeken insanlara bile yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Masaj terapisi randevunuzu şimdi ayırtın

Masaj terapisini haftalık sağlıklı yaşam rutininize dahil etmenin birçok faydası vardır. Vücudunuzu en iyi durumda tutan ve zihninizi temiz tutan öz bakımın önemli bir parçasıdır. Sağlığınıza ve zindeliğinize öncelik vermenin şimdi tam zamanı. En iyi masör rezervasyonu için 44 7522 564860 numaralı telefonu arayın.

eğer arıyorsanyakınımdaki masaj terapisiDaha sonra İngiltere, Croydon’da Tıbbi masaj ile detoksifikasyon senin için en iyi yer

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *