MBOX dosyalarını Gmail’e aktarın

Diposting pada

özet: MBOX dosyalarını Gmail hesabına aktarmanın harika bir yolunu arıyorsanız, bu gönderi tam size göre. Thunderbird, Postbox, SeaMonkey ve Entourage gibi hesaplar tarafından desteklenen tüm MBOX dosyaları, gönderide açıklanan yöntem kullanılarak Gmail’e aktarılabilir. MBOX’u Gmail’e hızlı bir şekilde nasıl aktaracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Merhaba, benim adım Alan ve bir Gmail kullanıcısıyım. Meslektaşım bana hayati bilgiler içeren birçok MBOX dosyası gönderdi. Sahip olduğum sorun, uygun bir MBOX hesabım olmaması. Yalnızca Gmail’i kullanıyorum. Bu MBOX dosyalarına Gmail aracılığıyla erişebilseydim harika olurdu. MBOX’u Gmail’e aktarıp aktaramayacağımı bilen var mı? Çok teşekkürler.

Eh, Gmail, e-postaları MBOX dosyaları olarak dışa aktarmak için en kullanıcı dostu platformdur. Ancak, MBOX dosyalarının içe aktarılmasını desteklemez. Bu, MBOX’tan Gmail’e aktarmanın manuel olarak etkinleştirebileceğiniz bir özellik olmadığını aklınızda bulundurmanız gerektiği anlamına gelir.

Ancak, misyonunuzu mümkün olan en iyi şekilde gerçekleştirebilmeniz için size başarıya giden bazı alternatif yollar göstermekten mutluluk duyuyoruz. En şaşırtıcı seçeneği seçebilmek için okumalısınız.

MBOX dosyaları Gmail hesabına nasıl aktarılır?

MBOX Dönüştürücü Sihirbazı Türünün tek aracıdır. Bu yazılımın tek amacı, Thunderbird veya başka bir istemci kullanmayanlar için MBOX dosyalarını Gmail’e mümkün olduğunca zahmetsizce aktarmaktır. Bu araç çok güvenilirdir. Ve MBOX dosyalarının orijinal özelliklerinin içe aktarmadan sonra değişmeden kalmasını sağlar. Bu, taşıma işlemi sırasında orijinal dosya yapısını korur.

Size birçok fayda sağlayan çok kullanışlı bir araçtır. Bu program, Gmail’in yanı sıra MBOX dosyalarını Outlook, Office 365 ve Hotmail hesaplarına dönüştürmenize de olanak tanır. Yani, MBOX dosyalarını Gmail’e veya başka bir alternatife aktarmak isteyip istemediğiniz. Araç tam size göre.

Bunu yapmayı destekleyen bir istemciniz olmasa bile, bu aracın tüm MBOX dosyalarınızı Gmail’e bu kadar hızlı ve kolay bir şekilde aktarabilmesi şaşırtıcı. Bu araç, MBOX’u Gmail’e aktarmak için yalnızca birkaç kolay adım sağlar. Öyleyse, araçla çalışmak için atmanız gereken adımları tartışarak başlayalım.

MBOX dosyalarını Gmail’e dönüştürmek için adım adım talimatlar

 1. Uygulamayı Windows uyumlu cihazınıza indirin. Bundan sonra, ekrandaki talimatlara göre yüklemeniz gerekir. Ardından, MBOX’u Gmail’e hemen aktarmaya başlamak için çalıştırın.
 2. Yazılım yüklendikten sonra Aç menüsüne gidin. Ek menü göründüğünde; E-posta Veri Dosyasına tıklayın. Yan menü göründüğünde, MBOX Dosyaları’nı seçin ve Dosya Seç’i veya Klasör Seç’i seçin.
 3. daha sonrasında; MBOX dosyalarınıza göz atın ve göz atın ve bunları programa yükleyin. Tüm MBOX dosyalarını seçtikten sonra hepsini araca taşıyın.
 4. Araçta tüm MBOX dosyaları göründüğünde, programın sol panelinde bunların bir önizlemesini alabilirsiniz.
 5. Ardından, Dışa Aktar sekmesini tıklayarak dışa aktarma hedefiniz olarak Gmail’i seçin.
 6. Şimdi Gmail hesabı e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
 7. İstenen çıktıyı almak için filtreleri uygulayın ve Gmail kimlik bilgilerinizi girdikten sonra kaydet düğmesini tıklayın.

Aracın potansiyelini hissedebilmeniz için nasıl kullanılacağına ilişkin bazı adımlar aşağıda verilmiştir. MBOX’u Gmail’e başarıyla aktarmak için yukarıdaki tüm adımları uygulamanız gerekir. Şimdi sürece ek olarak; Tartışacak başka bir şeyimiz daha var.MBOX dosyamızın Gmail ithalatçısına neden sizin için en iyi seçim olduğunu tam olarak anlamak için yukarıda belirtilen nedenleri okumalısınız.

Programın farklı özelliklerini tanıyın

 • Çift mod seçeneği: Bu araç, MBOX dosyalarını Gmail’e aktarmanız için size ikili seçenekler sunar. Araca bilgi eklemek için “Klasör Seç” veya “Dosya Seç” seçeneğini seçebilirsiniz. Tercihinize göre bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz. Bu nedenle, dosya depolama ihtiyaçlarınıza en uygun paketi seçin.
 • Toplu göç: Bu program özellikle toplu veri aktarımı için tasarlanmıştır. Hayır, çok fazla veriniz olsa bile önemlidir çünkü hepsini bir kerede aktarabilirsiniz. Programın tasarımı sayesinde MBOX dosyalarını Gmail’e toplu olarak aktarabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.
 • Tam bilgileri girin: Bu araç yalnızca e-postaları değil aynı zamanda genel verileri de aktarır. MBOX dosyalarınızdaki resimler dahil tüm meta veriler aktarılabilir.
 • Tamamen güvenli: E-posta alıcısının kimliğinin doğrulanabilmesi için geçiş sırasında orijinal verileri korur. Aktarım tamamlandıktan sonra, e-postalarda herhangi bir kurcalama bulamazsınız. Görevi, dönüştürme sırasında tüm e-posta özelliklerini korumaktır.
 • E-posta Analitiği: Bu araç aynı zamanda bir MBOX görüntüleyici aracı olarak da çalışır. İçinde depolanan bilgileri hızlı bir şekilde değerlendirebilmeniz için MBOX dosyalarınıza gizlice göz atmanızı sağlar. E-posta adli tıp için MBOX e-postalarını Hex ve Raw modunda da görüntüleyebilirsiniz.
 • Arama işlevi: Araçta, belirli özellikleri bulmanızı sağlayan bir arama işlevi vardır. Belirli e-postaları, ekleri ve hatta metinleri bulabilirsiniz. Belirli kriterlere göre e-postaları bulmak için e-posta alanının yanı sıra bir tarih aralığı da uygulayabilirsiniz.
 • Uyumluluk: Bu program, Windows’un tüm sürümleriyle uyumludur. MBOX’u Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 ve Windows 11’de Gmail’e aktarabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

MBOX dosyalarım Opera Mail hesabından. Bu araç, bunları Gmail’e de aktarabilir mi?

Evet, bu araç tüm MBOX dosyalarını destekler. MBOX dosyalarınız Thunderbird, Entourage, Postbox, SeaMonkey’den mi? Bu araç, onları Gmail’e aktarabilir. Bu nedenle, MBOX dosyalarınızın hangi e-posta hesabından çıkarıldığı konusunda endişelenmenize gerek yok.

MBOX’u Gmail’e aktarmadan önce ileti başlığını görmek istiyorum. Bu benim için araçlarla mümkün mü?

Evet, bu araç MBOX dosyalarınızı birden çok önizleme modunda görüntülemenizi sağlar. Sadece mesaj başlığı değil. Bu araç ayrıca MBOX dosyalarını onaltılık ve ham modda görüntülemenizi sağlar.

Şu anda Windows 7 üzerinde çalışıyorum. Programı Windows’un bu sürümüne yükleyebilir miyim?

Evet, bu araç Windows’un tüm sürümleriyle uyumludur. Windows 7’de ve hatta Windows 11’de kullanabilirsiniz.

Aracı bir Mac sisteminde kullanabilir miyim?

Hayır, bu araç Mac sistemi ile uyumlu değildir. Bu araç, yalnızca Windows işletim sistemi için özel olarak tasarlanmıştır.

Arada ek araçlar indirmem gerekiyor mu?

Hayır, araç tamamen bağımsızdır. Araçla yapılandırmak için ek ayarlar indirmeniz gerekmez.

Sonuç

MBOX dosyalarını Gmail’e nasıl aktaracağınıza ilişkin kılavuzumuz size mümkün olan en iyi seçeneği göstermiştir. Özel bir araç yardımıyla MBOX dosyalarınızı Gmail’e aktarabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı dikkate alan çok etkili bir araçtır. Thunderbird kullanmıyorken MBOX’tan Gmail’e geçerken zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlayacak harika seçeneklerle doludur ve herhangi bir mobil cihazla sorunsuz çalışır. Bu cihazı kendi adıma kendi adıma koymaktan başka yapabileceğin bir şey yok.

Ayrıca okuyabilirsiniz

MBOX dosyaları Yahoo postasına nasıl aktarılır?

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *