Facebook’un sosyal medya paketi hala büyük ölçüde Facebook Messenger’a güveniyor. İşletme kısa süre önce Messenger uygulamasını Hikayeler uzantısıyla güncelledi. Birkaç özelliği olmasına rağmen, Messenger bazen şişkinlik hisseder. Facebook Messenger hiç açılmayabilir veya kullanıcılara mesaj göndermeyi durdurabilir. İşte soruna bir çözüm.

Facebook Messenger mesajlaşma ile ilgili sorunlara çeşitli koşullar neden olabilir. Belirli bir sorunu belirlemek zor olabilir. Tüm durumları kontrol edeceğiz ve mesaj göndermenizi engelleyen Facebook Messenger hatasını düzelteceğiz.

Messenger’da arşivlenmiş mesajlar nasıl bulunur?

Uçak Modu’nu aç/kapat

Ağla ilgili en temel sorun giderme teknikleriyle başlayın. Bildirim çubuğunu sürükleyerek uçak modunu etkinleştirebilirsiniz. Birkaç dakika sonra devre dışı bırakın.

Ayarlar menüsünden veya bildirim tuşundan seçerek mobil veriyi açtığınızdan emin olun.

Messenger veri kaydetme modunu devre dışı bırakma

Hayır, standart Android Veri Tasarrufu modunu kastetmiyoruz. Facebook Messenger’da yerleşik veri kaydetme modu mevcuttur. Şu anda Messenger etkinken kullanıyorsanız, veri tasarrufu modunu kapatmanın zamanı gelmiştir. Nasıl? Devamını oku

Telefonunuzda Messenger’ı açın ve 1. adımda Ayarlar’ı seçin.

Adım 2: Tercihler menüsünden Veri Tasarrufu’nu seçin.

Adım 3: Aşağıdaki ekranda Veri Tasarrufu modunu kapatın.

Mesajlaşma sunucularını doğrulayın

Facebook Messenger sunucuları aktifse, gönderilemedi hatası alırsınız.

Downdetector’da Messenger’ı arayarak sorun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Diğer kullanıcılar aşırı öfke bildirmeye başlarsa, Facebook’un başı belada.

Facebook genellikle acil sorunlara yanıt verir. Bir süre sonra mesajı tekrar göndermeyi deneyin.

Arka plan veri kullanımını aç

Mobil ağ üzerinden büyük dosyalar veya medya göndermek için Messenger’ı kullanmak ister misiniz? Messenger, arka plan veri kullanımını etkinleştirmelidir. Aksi takdirde, işletim sistemi programı dondurabilir veya durdurabilir.

İlk olarak, uygulama bilgi menüsüne erişmek için Messenger simgesine uzun dokunun.

Adım 2: Kullanım menüsünden Mobil Veri’yi seçin.

Adım 3: Arka plan verilerini kullanmak için anahtarı açın.

Veri depolama uygulandığında, verileri kullanma izni verin

Android telefonlarında Veri Tasarrufu modunu etkinleştiren kişiler bunun farkında olmalıdır. Messenger’ın veri kaydetme modunda düzgün çalışmasını istiyorsanız, messenger’a sınırsız erişim verin. Nasıl? Devamını oku

1. adımda, Messenger uygulamasındaki bilgi menüsüne gidin.

Adım 2: Mobil Veri’yi seçin ve Veri Tasarrufu etkin olduğu sürece veri kullanım izin anahtarını açın.

MESSENGER KUVVETİ DURDURMA

Messenger uygulaması Android telefonunuzda garip davranıyor mu? Program zorla kapatılmalı ve ardından yeniden açılmalıdır.

Uygulama ayrıntıları menüsüne erişmek için Messenger simgesine uzun basın. En alttaki Zorla Durdur’u seçerek uygulamayı yeniden başlatın.

Ağ sıfırlama ayarları

Telefonunuzda ağla ilgili sorunlar varsa Facebook Messenger mesaj göndermez. Telefonunuzun ağ ayarları sıfırlanabilir, böylece şansınızı bir kez daha deneyebilirsiniz.

Ağ ayarlarını sıfırlama, telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açarak bulunabilir. Arama sonuçları listesinden seçerek telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayın.

başkasıyla arkadaş olmadın

Öte yandan, Facebook’ta seninle arkadaş oldular mı? Facebook uygulamasından veya web sitesinden mevcut arkadaşlık durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Eğer öyleyse, bu durumda iki olasılık vardır. Karşı taraf Messenger’da mesaj almaya hazırsa, yine de mesaj gönderebilirsiniz.

Kullanıcılar, Facebook’un gizlilik ayarlarını kullanarak arkadaş listesinde olmayan kişiler için Direkt Mesaj özelliğini devre dışı bırakabilir. Şu anda mesaj göndermek mümkün olmayacak.

Başka bir şey seni engelliyor

Bunu anlamak kolaydır. Birisi sizi engellediyse, Facebook’ta iletişim kuramazsınız.

FB Messenger Light’ı deneyin

Daha önce gördüğümüz gibi Facebook, Messenger uygulamasını birçok özellik ve işlevsellikle donattı. Üst düzey telefonlar sorunsuz kullanabilir, ancak orta sınıf CPU’lara sahip telefonlar ara sıra sorunlar yaşayabilir.

Facebook bu koşulların farkındadır. İşletme, bu sorunu çözmek için Android için Messenger Lite uygulamasını oluşturdu. Onu kullanabilir ve Messenger uygulamasının sunduğu tüm özellikleri kullanabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, Messenger Lite yalnızca birkaç megabayt telefon belleği kullanır.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.