Daftar Isi: [Sembunyikan] [Tampilkan]

Python’un oyun yapamadığı hakkında çok sayıda söylenti var. Yeni başlayanlar için, bu doğru değil, biraz bile değil. Söylemeye gerek yok, birçok oyun açıkça çalıştırmak için Python eklentilerini ve kitaplıklarını kullanır. Öte yandan Battlefield 2 ve Pirates of the Caribbean, Python kütüphanelerini ve yeteneklerini kullanan diğer oyunlardır. Yani Oyun geliştirme için Python çerçevesi Mobil uygulama geliştirme maliyetleri bu günlerde artıyor.

Basit ve kullanıcı dostu bir programlama dili olmasına rağmen Python, normal programlar, oyunlar, yapay zeka ve makine öğrenimi programları gibi çeşitli uygulama geliştirme alanlarına yanıt verir.

Bu blogda, ilk 9’u topladık Oyun geliştirme için Python çerçeveleri Böylece gelişen oyunlarınızın bakımını yapabilir ve kullanabilirsiniz.

1 – Pygame

Pygame, olağanüstü oyunlar oluşturmak için yaygın olarak kullanılan en belirgin çerçevelerden biridir. Açık kaynak kodlu bir kütüphanedir, ancak Python özgürce kullanılabilir ve dağıtılabilir. Pygame, harika bir oyun tasarlamaya yardımcı olan birkaç Python modülü içerir. Zengin özelliklere sahip bir oyun yapmak istediğinizde, Pygame en iyi seçimdir. Ayrıca, birden çok işletim sistemi tabanlı aygıtta çalışan platformlar arası bir kitaplıktır. Python gibi, bu kütüphane de basit ve kullanımı kolaydır.

2 – PyKyra

zamanı geldiğinde Çevik Python Mobil uygulama geliştirme maliyetleri, PyKyra kütüphanesi ile uçuşuyor. Bu kitaplık, herhangi birini kullanmak istiyorsanız birden fazla video, ses ve video formatını destekler. Ayrıca, hem SDL motorunu hem de Kyra motorunu destekler. PyKyra, kod uygulamaları birbiriyle çelişse de Pygame kütüphanesi gibi çalışır ve çalışır. Ayrıca birden fazla işletim sistemi üzerinde çalışan bağımsız bir motordur.

3 – Domuz yavrusu

Pyglet, diğer grafik uygulamaları oluşturmaya yardımcı olmanın yanı sıra Python oyun geliştirme için yaygın olarak kullanılır. Ayrıca bu kütüphanenin kullanımı kolaydır ve Windows, Linux vb. çeşitli işletim sistemlerinde çalışır. Pyglet, birkaç önemli kitaplık, olay işleme, OpenGL, joystick, resim ve video yükleme ve ses çalma ve ekleme, müzik – bunlardan birkaçını içeren zengin özelliklere sahip bir kitaplıktır. Belki de Pyglet, herhangi bir grafik uygulama ve oyun oluştururken ele alınacak bir araçtır.

4 – PyOpenGL

En iyisi hakkında konuş Python çerçeveleri Mobil uygulama geliştirme maliyetleri, dünya çapında en yaygın kullanılanlar arasında olduğu için dikkate alınması gereken bir diğer husustur. PyOpenGL, Linux, Mac, Windows ve diğerleri gibi birden çok işletim sisteminde çalışabilir. Pythoneers’ın en popüler kütüphanesi (bir Python uzmanı) – PyOpenGL. Grafik ve 3D oyunlar yapmanız gerektiğinde, PyOpenGL gitmeniz gereken yoldur. PyOpenGL, CPU’dan GPU’ya veri aktarımına yardımcı olan bir API’dir. Bu kitaplık, OpenGL ve diğer ilgili API’lerle bağlantısı nedeniyle zorunlu olarak grafiklerle ilgilenir. Ayrıca Python oyun projenizde bu kütüphaneyi Pygame (bu blogda ilk bahsedilmiştir) ile entegre ederek çok ilgi çekici oyunlar oluşturabilirsiniz.

Kısacası, birçok mobil uygulama geliştiricisi, Python oyunlarını bir üst seviyeye çıkarmak için bu söz konusu kütüphaneleri kullanır. Öte yandan, oyun geliştirme için kullanabileceğiniz Python çerçevelerinin listesi, listelediklerimiz en iyileri olmasına rağmen oldukça kapsamlıdır. Python kitaplıklarını keşfetmeye başladığınızda, büyük olasılıkla sonsuz sayıda kitaplık ile karşılaşacaksınız.

Yıllar boyunca Python programlama dili düzinelerce ve binlerce özellik, eklenti, çerçeve ve çok daha fazlasını sağladı. Bununla birlikte, Python’un geliştirme yolu sağlam ve hızla büyüyor.

Çoğu Python geliştiricisi, çocuklar için animasyonlu hikayeler ve karakter odaklı görsel romanlar oluşturmak için bu kitaplığı kullanır, bu kitaplığın çok fazla çeşitliliği vardır.

Ayrıca Python, topluluğuna tam olarak entegre olmaları için yeni ve hatta gelişmiş profesyonel geliştiricilere hizmet vermektedir. Ayrıca, Python topluluğu çok büyüktür ve yeni başlayanlara engelleri konusunda yardımcı olur.

Her şeyden önce, yukarıda bahsedilenler, öğrenilmesi ve ustalaşması gereken en iyi Python oyun geliştirme çerçeveleridir. En çok bahsedilen bu kütüphaneler bile inanılmaz bir karakter olmanıza yardımcı olabilir. Python oyun geliştiricisi

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.