Müşterilerinize keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatın

Diposting pada

İlk izlenim, herhangi bir iş için çok önemlidir. Bir mağaza sahibiyseniz ve işletmenizin büyümesini istiyorsanız, mağazanızı temiz ve hijyenik tutmanız sizin için önemlidir. Müşterilerinizin mağazanıza girmesini ve pislikle karşılaşmasını istemezsiniz. İyi bir ilk izlenim bırakmaz ve bir müşteri memnun olmadığında, bir daha asla mağazanıza gelmeyeceklerdir.

Müşterilerinize temiz ve düzenli bir ortam sağlayın:

Müşteri gibi düşün ve kendini onun yerine koy. Haftalık market alışverişiniz için mağazanın temizliğini ve müşterilerinin memnuniyetini bile umursamayan bir mağazaya gitmek ister misiniz? Ben kesinlikle bu tarz bir mağaza ortamını tercih etmiyorum. Bence her sahibinin bir sorumluluğu vardır. Mağaza temizliği ve mağazalarının hijyenini sağlamak.

Etkili bir şekilde temizlemek için hangi adımları atabilirsiniz?

Temiz bir mağaza tutmanın bazen zor olabileceğini biliyorum. Muhtemelen günlük olarak çok sayıda insan mağazaları ziyaret ettiğinden ve her müşteriye ayak uyduramadığınızdan. Ancak yapabileceğiniz şey, belirli programları belirten bir temizleme programı oluşturabilirsiniz. O zamanlar temizlikçiler için mağaza temizliği zorunluydu.

Devamını oku: Amerikan elektrikli çocuk motosikleti, toptan çocuk elektrikli motosikleti,..

Etkili bir temizlik prosedürü oluşturun, gözden geçirin ve ardından çalışanlarınız arasında uygulayın. Gıda güvenliği yönergelerini uygulamak ve çalışanları yeni prosedürlere göre eğitmek. Tüm proje uyumluluğunu izleyin ve etkili temizlik için doğru kayıtlar tutun.

Tüm çalışanlar işlerinde dürüst değildir:

Ancak tüm temizlikçilerin işlerine ve kendilerine karşı dürüst olmadıklarını da biliyoruz ve dürüst olmama ihtimalleri de yüksek. Mağaza temizliği Bu belirtilen zamanlarda şimdi bu konuda ne yapabilirsiniz? Çözüm basit, temizlik yapılması gereken tüm zamanları listeleyen bir kontrol listesi oluşturun ve bittiğinde, o zamanın önüne imzalarıyla “Bitti” işaretlemeleri yeterlidir. .

Gıda taşıma bantlarının temizliğine özellikle dikkat edin:

Gıda taşıma bantları temiz ve hijyenik görünse de gerçekte istenmeyen bakterilerin üreme alanıdır. Açıkçası, yiyecek paketlerinin ve diğer bakkal ürünlerinin bakteri dolu bir kemere yerleştirilmesini istemiyor. Bu şekilde, tamamen gereksiz olan bir sürü zararlı bakteriyi evinize geri getiriyorsunuz.

Milyarlarca gıda ürünü dükkan sahipleri tarafından bu konveyör bandına yerleştiriliyor ve kimse gerçekten onları temizlemeye odaklanmıyor. Bantları düzenli olarak temizlemeyen müşteriler yalnızca zararlı patojenlere maruz kalır. Çözüm, bakterilerin daha fazla büyümesini veya yayılmasını önlemek için kayışları günde en az bir veya iki kez uygun şekilde dezenfekte etmek ve temizlemektir.

Ayrıca alışveriş sepetleri ve alışveriş sepetleri de müşterilerin en sık dokunduğu ürünlerdir. Ayrıca herhangi bir hastalığın yayılmasını en aza indirmek için uygun şekilde dezenfekte edilmelidirler. Bunlar, müşterilerinize keyifli bir alışveriş deneyimi sunmak için atmanız gereken temel adımlardan sadece birkaçı.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *