Kompozit güverte Artık ahşap liflerini birleştirerek, sentetik güverte tahtaları oluşturmak için geri dönüştürülebilir polimerler ve bağlayıcı kimyasallar oluşturulur. Geleneksel ahşap süslemelerle karşılaştırıldığında, Kompozit güverte Daha fazla tasarım özgürlüğü sağlar ve daha az bakım gerektirir.

Kompozit güverte

Doğal ahşabı koruma ve çevresel sürdürülebilirliği destekleme kabiliyeti nedeniyle kompozit zemin kaplaması plastik ahşap olarak da bilinir. bileşimsel, popülaritesi artıyor. Çoğu güverte imalat şirketinden birkaçı öne çıkıyor. Bu şirketler, en yüksek kalibreli panolar üretmekle ünlüdür. Her marka, kompozit malzemeleri için biraz farklı malzemeler kullanır ve bazıları diğerlerinden daha iyi performans gösterir. Kapsüllü ve kapsülsüz kompozit zemin kaplaması olmak üzere iki tip döşeme tahtası vardır.

Aralarındaki temel fark, bir polimer kabuk tabakasının eklenmiş olmasıdır. Güverte, lekelere karşı dayanıklı, sert elementlere ve doğal aşınma ve yıpranmaya 50 yıla kadar dayanan dayanıklı, uzun ömürlü malzemelerden yapılmıştır.

İnşaatta kullanılan kompozit zemin kaplama çeşitleri ve faydaları bu makalede ele alınmaktadır.

Kompozit güverte türleri

farklı türleri var Güverte:

  • Sağlam bir kompozit güverte
  • Delikli kompozit güverte
  • Kompozit başlık

Katı kompozitten yapılmış güverte

ağır katı kompositbrädor Genellikle yaşam, çalışma ve barınma tesisleri için kalıcı zeminler inşa etmek için kullanılır. Kompozit döşeme tahtaları sağlam, güçlü ve dayanıklıdır. Ev yürüyüşleri, havuz güverteleri vb. için kullanılırlar. Sağlam bir güvertenin iki ana dezavantajı, sert havalarda sallanmaları ve çok ağır oldukları için kurulum için yardıma ihtiyaç duymalarıdır.

İçi boş kompozit güverte

Oyuk veya oyuk gibi hafif güverte malzemesi Kompozit levhalar Genellikle dış cephe kaplaması, giydirme ve diğer uygulamalar için kullanılır. Darbelere karşı daha az dayanıklıdırlar. Kenarlarında ön panoya veya üst panolara ihtiyaç duyarlar.

Kapaklı kompozit güverte

Bir kapak ve bir çekirdek, kapaklı bir kompozit güverte tahtası oluşturur. Kapak, leke, çizilme ve renk bozulmasına karşı direnci artırmak için sentetik bir malzemeden yapılırken, çekirdek organik ahşap dolgu maddesi ve geri dönüştürülmüş plastikten yapılmıştır.

Kompozit başlık

Bahçe alanları, havuz güverteleri, açık hava yürüyüş yolları vb. gibi yüksek aşınma ve yıpranmaya veya hava koşullarına maruz kalan yerler için örtün Kompozit levhalar istihdam ediliyor

Kompozit zemin kaplamasının avantajları

Ahşap kaplamalarla karşılaştırıldığında, Kompozit güverte Daha az bakım gerektirir

Ahşap güvertelere sıkıca yapışırlar ve oldukça dayanıklıdırlar.

Bu dekorlar çok çeşitli renklerde mevcuttur.

Geri dönüştürülmüş kaynakların kullanılması nedeniyle, Kompozit levhalar Ekolojik olarak faydalıdırlar.

Ahşap dekorun aynı cilası ve zarafeti tekrarlanamaz. Güverte. Diğer yaygın malzemelerden daha pahalıdırlar. Kurulum maliyetleri hariç ortalama maliyet güverte Metrekare başına 5 dolar. Bu nedenle, çok dayanıklı ve minimum bakım gerektiren güverteler için harika bir seçenektir.

Kompozit zemin kaplamasını seçin çünkü…

Geri dönüştürülmüş plastik ve ahşap ürünlerin benzersiz bir kombinasyonu, ahşaba güçlü, dayanıklı ve çekici bir alternatif olan, genellikle WPC zemin kaplaması olarak adlandırılan kompozit zemin kaplaması ile sonuçlanır. deck Güçlendirilmiş özellikleri nedeniyle keresteye göre birçok avantajı vardır ve bu da onu çarpıcı bir dış ortam tasarımı için daha iyi bir seçim haline getirir. Dayanıklılığı, mukavemeti, hafifliği ve hava koşullarına karşı yüksek direnci nedeniyle kurulumdan sonra güzel görünümünü korur.

Kompozit zemin kaplamamızın ayırt edici yapısı, aynı zamanda, alanı ve onu kullanan insanları onlarca yıldır koruyarak, kayma, yangın ve küf direncinde bir avantaj sağlar! Neredeyse hiç hata olmadığını açıkladığımızda bize inanmayabilirsiniz. Kompozit güverte Ahşap bir güverte ile karşılaştırıldığında, ama bu doğru! Panellerimiz, ahşabın tüm güçlükleri olmadan geleneksel bir dış mekan alanı yaratmanıza olanak tanıyan ahşabın görünümüne ve hissine sahiptir. Yüksek kaliteli kompozit malzemeler kullanarak, size yıl boyunca harika görünen ve en iyi şekilde görünmesini sağlamak için minimum bakım gerektiren bir güverte temin ediyoruz. Sabitlemeyi, fırçalamayı, silmeyi, boyamayı ve boyamayı unutun. Güverte, elementlere, doğal aşınma ve yıpranmaya ve lekelere karşı dirençliyken 50 yıla kadar dayanabilen güçlü, dayanıklı malzemelerden yapılmıştır.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.