Neden birden fazla LinkedIn hesabınız olmalı?

Diposting pada

LinkedIn, iş ve kişisel kelle avcıları için çevrimiçi profesyonel iletişim olarak kullanılan bir sosyal ağ sitesidir. Bu, yıllardır var olan ve türünün en popüler sitelerinden biri haline gelen bir hizmettir.

Neden birden fazla LinkedIn hesabı?

LinkedIn, güçlü bir ağ oluşturma aracıdır ve birden fazla hesaba sahip olmak, potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için harika bir yol olabilir. İşte birden fazla LinkedIn hesabına sahip olmanız için dört neden:

1. Ağlarınızı segmentlere ayırabilirsiniz.

Kişisel veya profesyonel bir LinkedIn hesabınız varsa, ağlarınızı bölümlere ayırabilir ve her birini buna göre hedefleyebilirsiniz. Kişisel ve profesyonel yaşamınızı ayrı tutmak veya kariyerinizin farklı yönlerine odaklanmak istiyorsanız faydalı olabilir.

2. İçeriğinizi özelleştirebilirsiniz.

Birden çok LinkedIn hesabıyla içeriğinizi farklı hedef kitlelere göre özelleştirebilirsiniz. İş için bir hesabınız ve kişisel kullanımınız için bir hesabınız varsa, her birinde farklı içerik türlerini, karıştırma endişesi duymadan paylaşabilirsiniz.

3. Farklı yaklaşımları deneyebilirsiniz.

Hangi yaklaşımın sizin için en iyisi olduğundan emin değilseniz, birden fazla LinkedIn hesabına sahip olmak size farklı stiller ve stratejiler deneme fırsatı verir. Birkaç farklı şey deneyin ve tek bir yaklaşıma karar vermeden önce sizin için en iyisinin ne olduğunu görün.

4. Daha fazla kişiyle bağlantı kurabilirsiniz.

Birden fazla LinkedIn hesabına sahip olmak, ağınızdaki daha fazla kişiyle bağlantı kurabileceğiniz anlamına gelir.

Kişisel ve profesyonel bir hesabınız varsa, bir hesapta arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla, diğerinde müşteriler, müşteriler ve iş bağlantılarıyla bağlantı kurabilirsiniz. Bu, etkileşimde bulunduğunuz insanlarla daha güçlü ilişkiler kurmanıza yardımcı olabilir.

Birden çok LinkedIn hesabı nasıl oluşturulur

Neden birden fazla LinkedIn hesabına ihtiyacınız olduğunu merak edebilirsiniz. Sonuçta, potansiyel işverenlerle, iş bağlantılarıyla ve ağ oluşturma fırsatlarıyla bağlantı kurmak yeterli değil mi? Bazı insanlar için bir hesap yeterli olabilirken, diğerleri birden fazla LinkedIn hesabına sahip olmanın faydalı olabileceğini görebilir. İşte birden fazla LinkedIn hesabı oluşturmak isteyebileceğiniz birkaç neden:

1. Farklı amaçlar için farklı hesaplar kullanabilirsiniz.
Örneğin, iş aramak için bir hesabınız ve kişisel markanızı oluşturmak için başka hesabınız olabilir. Bu şekilde LinkedIn’de kişisel ve profesyonel yaşamınızı ayrı tutabilirsiniz.

2. Farklı hesaplarla farklı kitleleri hedefleyebilirsiniz.
Sektörünüzdeki diğer profesyonellerle bağlantı kurmak ister misiniz? Yoksa potansiyel müşterilerle ilişkiler mi kurmak istiyorsunuz? Ayrı hesaplara sahip olmak, çabalarınızı en çok bağlantı kurmak istediğiniz kişilere odaklamanıza olanak tanır.

3. Her hesapta farklı içerik ve stratejiler test edebilirsiniz.
LinkedIn’de en çok ne tür içeriğin işe yaradığından emin değil misiniz? Her hesapta farklı türde gönderiler deneyin ve hangilerinin en çok etkileşimi aldığını görün. Bu şekilde, maksimum etki için içerik stratejinizi ayarlayabilirsiniz.

Birden Fazla LinkedIn Hesabıyla Başarı İçin İpuçları

Çoğu profesyonel gibiyseniz, muhtemelen birden fazla LinkedIn hesabınız var. Belki bir kişisel hesabınız ve bir işletme hesabınız veya farklı işletmeler için birden fazla hesabınız olabilir. Her iki durumda da, birden fazla LinkedIn hesabını başarıyla nasıl yöneteceğinizi bilmek önemlidir.

İşte bazı ipuçları:

1. Profillerinizi güncel tutun.

Bu kulağa basit gibi gelebilir, ancak tüm LinkedIn profillerinizi güncel tutmanız önemlidir. İletişimleriniz her hesap için farklı olacaktır, bu nedenle bilgilerinizin doğru ve her kişiyle alakalı olduğundan emin olmanız önemlidir.

2. Herkesle hiçbir şekilde iletişim kurmayın.

Her hesapta kimlerle bağlantı kuracağınız konusunda seçici olmanızda bir sakınca yoktur. Profesyonel bir kişiliği korumak istiyorsanız, iş hesaplarınızda kişisel arkadaşlarınızla bağlantı kurmak istemeyebilirsiniz. Benzer şekilde, ağ oluşturmak için LinkedIn kullanıyorsanız, kişisel hesabınızdaki iş bağlantılarıyla bağlantı kurmak istemeyebilirsiniz.

3. Her hesaba ilgili içeriği gönderin.

Yine, iletişimleriniz her hesapta farklı olacağından, her hedef kitle için alakalı ve ilgi çekici içerik yayınlamak önemlidir. Bir işletme hesabınız varsa, çoğu işletme uzmanı gibiyseniz, LinkedIn’in gücünü anlıyorsunuz. Bu platform iş bulmanıza, iş bağlantıları kurmanıza ve kariyerinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Peki ya sıfırdan bir LinkedIn profili oluşturmak için zamanınız yoksa? Ya da işinize daha fazla LinkedIn hesabı eklemek istiyorsanız? LinkedIn hesaplarını çeşitli çevrimiçi satıcılardan satın alabilirsiniz. Sadece yüksek kaliteli hesaplara sahip saygın bir satıcı seçtiğinizden emin olun.

Birden çok LinkedIn hesabıyla ilgili yaygın hatalar

Birden fazla LinkedIn hesabını yönetiyorsanız, başarınızı tehlikeye atabilecek yaygın hatalardan kaçınmak önemlidir. İşte kaçınılması gereken dört hata:

1. Kişisel ve profesyonel marka hesapları arasında net bir ayrım olmaması. Kişisel marka hesabınız, içeriği paylaşmak ve arkadaşlarınız, aileniz ve diğer kişisel bağlantılarınızla ilişkiler kurmak için kullanılmalıdır. Profesyonel marka hesabınız, iş arkadaşlarınızla, müşterilerinizle ve diğer iş bağlantılarınızla içerik paylaşmak ve ilişkiler kurmak için kullanılmalıdır.

2. Tüm hesaplarınızda tutarlı bir ses sağlamamak. LinkedIn dahil tüm sosyal medya hesaplarınızda tutarlı bir sese sahip olmak önemlidir. Bir hesapta çok yüksek profilli ve diğerinde çok sıradansanız, izleyicilerinizin kafasını karıştırır ve profesyonel görünmemenizi sağlar.

3. Profil bilgilerinizi düzenli olarak güncellememek. Profil bilgilerinizi düzenli olarak güncellemezseniz, hızla güncelliğini yitirecektir. Bu, özellikle farklı şirketler veya markalar için birden fazla LinkedIn hesabını yönetiyorsanız önemlidir.

4. Aktivite seviyelerinizi izleyememek. Aktivite seviyenizi düzenli olarak izlemiyorsanız, bir başka hesaba odaklanırken bir hesabın ihmal edilmesine izin vermek kolaydır. Bu, hesabınıza veya ilişkilerinize gerçekten yatırım yapmadığınız izlenimini verebilir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *