Neden her sektör ağ güvenliğine ihtiyaç duyar?

Diposting pada

İnternet dev bir ağdır

Çoğu kişi internete kablosuz taşıyıcıları (örneğin, Verizon, AT&T, Sprint veya US Cellular) aracılığıyla bağlanır. Ancak, halk kütüphaneleri, okullardaki bilgisayar laboratuvarları, üniversiteler ve kafeler aracılığıyla da çevrimiçi olabilirsiniz.

Bağlantı seçenekleri giderek artıyor İnsanlar baz istasyonları kuruyor O Hücre kulesi filtreleri gibi davran İnternet erişiminiz için bu, geleneksel akış yöntemlerinden daha hızlı yükleme ve indirme hızlarına izin verir.

Ancak bu ağların tümü, ağ mimarisindeki güvenlik açıklarından yararlanmak isteyen bilgisayar korsanlarına karşı savunmasızdır. Daha büyük, merkezi sunuculara yapılan saldırılara genellikle kullanıcıların sunucuya erişmesini engelleyebilen “hizmet reddi” saldırıları denir.

Neyse ki, kendinizi bu tür siber saldırılardan korumak her zamankinden daha kolay. Uçtan uca şifreleme teknikleri ve güvenlik güncellemelerinin farkındalığı yoluyla kişisel verilerinizi bulutta korumanın birçok yolu vardır.

Ayrıca bağlantınızı düzenli olarak test ederek ve parolaları ve oturum açma bilgilerini güvende tutarak en son teknolojiye ayak uydurmanıza yardımcı olur.

Ağ güvenliği bir savunma meselesidir, saldırı değil

Ağınızı dış tehditlerden korumak bir zorunluluktur. Ancak, bilmediğiniz şeyi gerçekten koruyamazsınız. Tehdit durumunun ne kadar ciddi olduğunu anlamak zaman alır, ancak Ayrıca zaman alır Daha fazla bilgi için

Saldırıları durdurmaya gelince, hiçbir şey kesin değil. yapabilirsin bir şeyi zorlaştırmak Ya da pahalıdır, ancak beklentilerinizi karşılamıyorsa, sahip olduğunuz tek şey budur.

Ancak tehditler hakkında konuşmaya başladığımızda, saldırıları önleme konusunda kendime güvenmeye başlıyorum. Biz Daha az saldırı görün korumaları yerleştirmeden öncekinden daha kötü ve eğer yaparlarsa daha da kötü.

Bu Bize umut veriyor Paradan ve iş verilerinden tasarruf etmemiz iyi bir şey.

Saldırılar birçok şekil ve boyutta gelir

Bilgisayar korsanları konu konuşmaya geldiğinde çok yaratıcıdır Yeni yollar bulmak Sistemlere nüfuz etmek için sürekli kontrol ediliyorlar Yeni teknikler Bu nedenle, kuruluşların güvenlik prosedürlerini ve protokollerini gerektiği gibi değiştirebilecek kadar esnek olmaları önemlidir.

bazıları Herkesin uyduğu temel kurallar Bir sisteme saldırmaya gelince:

Bulundukları sistemlere girmeyi ifade eden “mavi delik saldırıları” denen şeyi gerçekleştirerek başlarlar. Saldırganlar, peşinde oldukları ağların tamamen güvenli olduğundan emin olmak isterler, bu nedenle önce bu yerleri vururlar.

En iyi güvenlik iyi bir itibardır

Şirketleri her zaman belaya sokan şeylerden biri, başarısız olamayacak kadar büyük olduklarını düşünmeleridir. Bu, her endüstrinin bir noktada suçlu olduğu bir şeydir.

Pek çok CEO, şirketlerinin başarısız olamayacak kadar önemli olduğuna inanıyor, bu yüzden ürünlere, hizmetlere ve çalışanlara fazla para harcıyorlar. Bütün yumurtalarını bir sepete koyarlar.

Ağ güvenliği farklı değil. Gittikçe daha fazla kuruluş ağ güvenliğinin ne kadar kritik olduğunun farkına varıyor, bu nedenle harcamalarını da artırmaları gerekiyor. BT neredeyse imkansız hale geliyor korumak için Aşırı genişleme olmadan güvenli ağ kendin

o zaman İşler karmaşıklaşmaya başlar. Artık birden fazla güvenlik duvarına, virüsten koruma yazılımına, kimlik avı korumasına vb. ihtiyacınız var. Bunlar da ücretsiz değil! BT Neredeyse birisi deniyor gibi görünüyor Aptalca kılık değiştirmiş hileleri kullanarak seni kandırmak için.

Bu karmaşadan nasıl kaçınabilirsiniz? Ellerini eşyalarının üzerinde nasıl tutabilirsin? İtibar, bariz nedenlerden dolayı buradaki en büyük varlıktır. Suçlular, başkalarının kendileriyle temas halinde olduklarını bilmelerini istemezler.

Bir sorun varsa, insanlar bunu biliyor. Zor kazanılan paramızı çöpe atarız çünkü başkalarının bizden çalmayacağına ve bizi hayal kırıklığına uğratmayacağına güveniriz.

Her şeyin sorumluluğunu almaz ve düzeltmeye çalışmazsanız, kötü bir itibardan kurtulmak çok zordur. Ancak şunu söyleyeceğim, eğer kendinizi bu durumda bulursanız,

en iyisini ara

Neden her sektör ağ güvenliğine ihtiyaç duyar?

bir olmak İyi ağ güvenlik görevlisi Bilgisayar korsanlığı konusunda uzman olmak yerine yakalanmaktan kaçınmaya çalışmakla ilgilidir. Hack konusunda ne kadar iyi olursanız, o kadar çok kazanırsınız. Üniversiteden ayrıldığınızda başka şirketler için çalışabilir veya teknolojinizi satabilirsiniz.

tabii ki yok Herkesin gerçekten iyi ödeyebileceği bir yol Bilgisayarları hacklemeye çalıştığın için, ama bu sevdiğin ve tutkulu olduğun bir şeyse neden olmasın?

Yakalanmaktan kaçınmaya çalışarak, demek istediğim Boyamadan verimli çalışın Kendilerine çok fazla dikkat İyi ağ güvenlik görevlileri rollerini anlar ve bunu kendi avantajları için kullanır.

İnsanların size saygılı davranması için ekibin fazladan bir üyesi gibi görünmek istiyorsunuz. Yapılması gereken bir şey olduğunda, onu yapman için sana bakma eğilimindedirler. Bu, çalışanlar için teknik destek sağlamanın yanı sıra ofisteki diğerlerinden sipariş almayı da içerir.

Kartlarınızı doğru oynarsanız, insanlar yeteneğinizi ve ne kadar sıkı çalıştığınızı fark edeceklerdir. Ayrıca, müşteri ilişkileri veya beceri setleri gibi daha sonra satabileceğiniz şeyleri geliştirmenize de yardımcı olur.

Bir zamanlar şirkette stajyer/küçük yaşta olan ve önemli personel üyesi olan birçok teknisyen tanıyorum.

Kullanıcılarınız için harika bir deneyim sağlayın

Bir işletme sahibiyseniz veya bir kuruluşun lideriyseniz, şunlara dikkat edin:

Ağ güvenliğiniz en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır. Sonuçta, çalışanlarınız görevlerini etkin bir şekilde yerine getirmek için ona güveniyor.

Ancak, birçok kuruluş buna yeterince dikkat etmemektedir. Ve onu geliştirmeye çalıştıklarında, kendilerine pahalıya mal olabilecek yazılımları seçerler.

Bu nedenle Spiceworks Driver & Data Networks Profiling’i oluşturduk – insanlara ağlarını henüz bilmedikleri tehditlerden korumanın bir yolunu sunuyor.

Ne kadar etkili olduklarını görmek için kendi analitik izleyicilerimizi oluşturduk. Sonra o aracı binlerce insanın eline veriyoruz. Kapalı kapılar ardında kullanın.

Ve tahmin et ne oldu? Kimsenin fark etmediği şeyleri keşfettiler! Bunun nedeni, izleme sistemimizin başkalarının yapamayacağı şeyleri almasıdır. Herhangi bir kılavuzda veya kılavuzda belirtilmeyen sorunları arar.

İşte Spiceworks’ün işletmelerin zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmesine ve yaygın kötü amaçlı yazılım ve virüs koruma sorunlarından kaçınmasına nasıl yardımcı olduğuna dair birkaç örnek.

Asla defne üzerinde dinlenme

Neden her sektör ağ güvenliğine ihtiyaç duyar?

Motive olmak için, bağımsız çalışmak büyümek için esastır. Görevleri tamamlamak için ödeme almadığınız veya teşvik edilmediğinizde bunun için gidin Gerçekleşen hedefler geliyor içeriden.

Ancak, başkaları tarafından takımlara katılmanız ve rol oynamanız için sürekli baskı görüyorsanız, bağımsız kalmanız çok zor olabilir. BT Daha da zorlaşıyor Çabalarınız için bir ödül olmadığında şeylere bağlı kalın.

Bu yüzden hiçbir zaman bir takıma ait olmadım ve olmayacağım. Grup projelerinde birçok risk vardır. tehlikesi Krediyi başkası alır Çünkü fikirlerim çok yüksek. Projeyi tamamlamak için yeterli sayıda kişiye sahip olmama riski çok düşüktür.

ben de sevmiyorum nasıl Hepsi itaatkar görünüyor Bir ekibin üyesi olduklarında birbirleriyle birlikte olun. Takım başarılı olduğunda gülümsediklerini görüyorsunuz, peki ya başarısız olduklarında? Yüzlerini halıya saklıyorlar!

Sosyal ağları kullanın

Başkalarıyla bağlantı kurmanıza veya takipçilerinizin birbirleriyle etkileşime girebilmesi için gruplar düzenlemenize olanak tanıyan pazarlama amaçlı sosyal ağlar oluşturabilirsiniz.

Bu ağlar, diğer insanlarla bağlantı kurmayı ve geniş bir kitleyle içerik paylaşmayı kolaylaştırabilir.

Ancak, kuruluşların çevrimiçi olarak hangi bilgileri yayınladıkları ve kimlere erişim verdikleri konusunda dikkatli olmaları gerekir. Sosyal ağ siteleri, kuruluşunuz, müşterileriniz ve çalışanlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullanılabilir.

Ne tür bilgilerin paylaşıldığını ve bunlara kimlerin erişimi olduğunu kontrol etmek önemlidir. Sizin gibi başka biri Twitter işletme hesabınızı kullansa bile İle ilgili talimatlar olabilir Kullanıcıların yayınlamasına izin verilen içerik türü.

Ağ korumaları, insanların şirkete girmesini engeller –Uygun lisanssız bilgisayarlar. Aynısı, kuruluş içindeki kişilere ait hesaplar için de geçerlidir.

Kullanıcılar, ağ bağlantılı bilgisayarları kullanırken kişisel bilgilerinin güvende olduğunu düşünmemelidir. Ayrıca kendilerini güvende tutmak için kendilerine verilen internet araçlarını nasıl kullanacaklarını da bilmeleri gerekir.

her E-posta ile gönderilen iletişim Tıpkı yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi gizlilik içinde davranın. Alıcı dışında herhangi biri tarafından okunan e-postalar, teslim edilmeden önce mesajı koruyan şifreleme gerektirir.

İletişim şifreleme ile korunmuyorsa, kullanıcılar ve gözlemciler, mesajların amaçladıklarını söylediğine güvenemezler. Hiçbir şifreleme tekniği kullanılmadığında, tüm elektronik iletim yöntemleri saldırılara karşı potansiyel olarak savunmasızdır.

Kullanıcılara bilgilerini paylaşmamalarını öğretin

Neden her sektör ağ güvenliğine ihtiyaç duyar?

Parola korumalarıyla bile, İnsanlar genellikle unutur a göz kulak olmak Temel güvenlik sorunları. Çevrimiçi hesaplarıyla ilgili sorunlar sorulduğunda, pek çoğu, ayrıntılarını asla kimseyle paylaşmadıklarını ve kamuya açıklamadıklarını söylüyor.

Ancak, bu asla izinsiz yapmamanız gereken bir şeydir. Kendini paylaşarak İsim gibi kişisel veriler ve adres, istenmeyen bir durumda olabilirsiniz.

Teknoloji geliştikçe, birinin sizi sizin aracılığınızla tanıması kolaylaşıyor. Sosyal medya profilleri veya diğer kaynaklar Bu, başkalarına anlatırlarsa, güvenilirliğinizi potansiyel olarak yok edebilir.

Ayrıca düşündüğümüzden çok daha fazla oluyor. Bir araştırmaya göre, 2017 ve 2018 yılları arasında Facebook hesaplarının yarısından fazlası bir şekilde ele geçirildi.

Buna ücretsiz hesapların %80’i ve ücretli hesapların %95’i dahildir. Ve unutmayın: Bilgilerinizi başkalarıyla paylaşırsanız, yalnızca kendinizi suçlayabilirsiniz.

Ayrıca şunu da okuyun: https://www.xpertposting.com/2022/08/11/how-much-does-it-cost-to-build-a-metaverse/

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *