Netflix gibi bir akış hizmeti oluşturmanın maliyeti nedir?

Diposting pada

Video akışı son on yılda bir devrim yaşadı. Televizyonun evrimi birçok değişiklik geçirdi ve günümüzün modern televizyonu, en sevdiğiniz kanallara istek üzerine göz atmak için bir internet bağlantısına sahip. Yayın alanındaki önemli değişikliklerin ana nedeni internetteki gelişmelerdir ve mobil cihazların artan kullanımı girişimciler için yeni fırsatlar açmıştır. Netflix gibi bir akış hizmeti oluşturmanın maliyetini ayrıntılı olarak tartışalım.

Eğlence için bir akış platformu seçmeye gelince, Netflix, çevrimiçi izleyicilerin en sevdikleri filmleri ve TV şovlarını evde izlemeleri için en popüler ve yaygın ev adıdır. Birden fazla türde binlerce videoya erişim sağlayan Netflix, modern çevrimiçi izleyiciler için nihai seçim haline geldi.

Kullanıcılara bolca eğlence seçeneği sunuluyor, bu da Netflix’in büyük başarısının ana nedeni. Akış endüstrisine girmek isteyen girişimcilerin, sektörün sunduğu kazançlı fırsatlardan yararlanmak için Netflix gibi akış platformları oluşturmaya çalışmasının nedeni tam olarak budur.

Netflix gibi bir web sitesi nasıl oluşturulur?

Bir akış hizmetini nasıl başlatacağınızı arıyorsanız, ilk adım Netflix gibi akış platformunuzun özelliklerine karar vermektir. Akış platformunuz aslında kendi gereksinimleri ve nesneleri ile benzersizdir. Ancak bazı özellikler video akışı web siteleri için aynıdır.

Clone Script çözümü ile akış platformunuzu oluşturup başlattığınızda, daha sonra ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz Netflix benzeri standart bir dizi özellik ve yetenekle donatılmış olarak gelir. Ardından yayın kanalınızı etkili bir şekilde büyütebilirsiniz.

Netflix gibi herhangi bir isteğe bağlı video platformunun bazı temel özellikleri ve işlevleri.

Görünüm ve his, çoğu VOD platformunun en önemli özelliklerinden biridir. Netflix gibi bir web sitesi oluştururken, web sitenizi kullanıcılarınıza harika bir kullanıcı arayüzü ve UX sağlayacak şekilde özelleştirin.

İzleyicilerinizin, özellikle de ilk kez kullananların dikkatini çekmenin ne kadar önemli olduğunu muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Netflix ana sayfasını gördüyseniz, basit, çekici ve gezinmesi kolay bir tasarıma sahiptir. Kullanıcının önemli ölçüde süresinin dolması için özel bir stil ana sayfası oluşturduğunuzdan emin olun.

İzleyicilerinizin VOD platformunuzu kullanabilmeleri için sitenize kaydolmaları ve oturum açmaları gerekir. Kayıt olmalarına ve e-posta, telefon ve sosyal medya girişi yoluyla akış platformunuza giriş yapmalarına izin verin.

Profil oluşturma, hedef kitlenizin VOD platformunda gezinmesine ve önemli bilgiler elde etmesine olanak tanıyan bir diğer önemli özelliktir. İzleyicilerinizin benzersiz ihtiyaçlarına göre farklı profiller oluşturmasını kolaylaştırın.

  • Görsel arama ve video önerileri

İzleyiciler için video bulma sürecini basitleştirmek için video akışı web sitenize güçlü bir arama ve öneri özelliği ekleyin. Videoları kategoriye, konuya, video süresine, dile, en çok görüntülenenlere, en popülerlere vb. göre taramak için gelişmiş filtrelerle sezgisel arama. Video önerisi, izleyicilere izleme alışkanlıklarına göre içerik öneren bir sonraki önemli özelliktir.

Kullanıcılarınız için en iyi görüntüleme deneyimini sağlayan zengin özelliklere sahip bir video oynatıcı entegre edin. Kullanıcı etkinliklerine ilişkin önemli bilgiler edinmek için video oynatıcınıza analiz ve raporlama özelliği ekleyin.

  • Güvenli ödeme ağ geçidi entegrasyonu

Güvenli ödeme ağ geçitleri, video akış platformlarının bir diğer önemli özelliğidir. Kullanıcılarınızın banka, ödeme cüzdanları, kredi kartları veya kullanıcılarınızın kullandığı herhangi bir ortak ödeme kanalı aracılığıyla ödeme yapmasına izin vermek için VOD platformunuza bir ödeme ağ geçidi entegre edin.

İçerik oluşturucuların videolarını yüklemesine ve içeriği yönetmesine izin verin. İçerik oluşturucular için video yüklemeyi ve kitaplık yönetimini basitleştirin.

İçerik oluşturucuların abonelikler, izleme başına ödeme, reklamcılık ve daha fazlası dahil olmak üzere birden çok para kazanma yöntemini entegre etmesine izin verin.

Güçlü bir yönetici paneli, gelir yönetimi, içerik yönetimi, ödeme yönetimi, derecelendirme ve inceleme, analitik ve raporlama ve daha fazlası için gerekli olan bir diğer önemli özelliktir.

Kullanıcılarınızın platformunuzu tercih ettikleri dilde görüntülemelerini sağlamak için çok dilli desteği video akış platformlarınıza entegre edin.

çoğu VOD yazılımı Müşterilerinin kendi markaları ve özelleştirilmiş özellikleri ve işlevleri altında yerel iOS ve Android uygulamaları oluşturmasına olanak tanır.

Netflix gibi bir akış hizmeti oluşturmanın maliyeti

Bu günlerde, Netflix gibi video akışı hizmetleri çok popüler hale geldi. Netflix o kadar popüler ki, dünya çapındaki kullanıcılara her yerde, her zaman izlemeleri için binlerce film ve TV şovuna erişim sağlıyor. 2020’nin ilk çeyreği sonunda 182 milyondan fazla abonesi ve 7,2 milyar dolarlık geliri ile en çok kullanılan video akışı platformu olarak, başarısını tekrarlamaya çalışan işletmelerin sayısı artıyor. COVID-19 salgını, dünyanın dört bir yanındaki insanlar evlerinde mahsur kaldıkça akış hizmetlerine olan talebi yalnızca yoğunlaştırdı.

Ancak Netflix gibi bir akış web sitesi geliştirmek, çok fazla zaman, çaba ve para gerektirebilecek ileri teknoloji entegrasyonu ve metodolojileri gerektirir. Bir akış hizmetini zahmetsizce ve uygun fiyata nasıl kuracağınızı arıyorsanız, Netflix öykünme komut dosyaları devreye girer. Netflix Clone Script, kendi Netflix benzeri video akışı çözümünüzü oluşturmanıza ve çalıştırmanıza yardımcı olan güçlü ve zengin bir beyaz etiket çözümüdür.

VOD yazılımı, sosyal oturum açma, profil ayarları, istek listesi, anında iletme bildirimleri, para kazanma, güvenli ödeme ağ geçidi vb. gibi tüm temel özelliklerle birlikte gelir. Kaynak koduna %100 erişimi olan bir komut dosyasının maliyeti yalnızca 200 ila 1000 ABD Doları arasındadır.

VOD yazılımının avantajları

Netflix Klon Komut Dosyaları, işlevselliğini etkin bir şekilde çoğaltmak için tasarlanmış, değiştirilmiş Netflix klon çözümleridir. Kendi çevrimiçi video akışı platformunuzu başlatmanın yalnızca hızlı ve uygun maliyetli bir yolu değildir. Geniş kişiselleştirme kapsamı, onları girişimciler için harika bir seçenek haline getiriyor. Netflix gibi bir video akış platformu oluşturmak ve çalıştırmak söz konusu olduğunda, klon komut dosyaları aşağıdaki gibi birçok avantaj sunar.

VOD platformu güvenilir bir beyaz etiket çözümünden oluşturulduğundan, geliştirme ve dağıtım süresini önemli ölçüde azaltan önemli zorluklar zaten ele alınmıştır.

  • Tam özelleştirme ve ölçeklenebilirlik

Netflix Clone Script, VOD platformunuzu özelleştirmenize ve ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirmenize olanak tanıyan açık kaynak koduna sahiptir. Akıllı özelliklere ve işlevlere ve orijinal içeriğe sahip benzersiz bir VOD platformu geliştirmek, kendinizi kalabalıktan ayırmak için çok önemlidir.

Beyaz etiket çözümleri, ayrıntılı iş planlaması, UI/UX uygulaması gerektirmez. Kısacası, simülasyon komut dosyalarından Netflix tarzı bir platform oluşturmak, onu sıfırdan oluşturmaktan daha az çaba gerektirir.

Netflix öykünme komut dosyaları, sıfırdan Netflix tarzı web siteleri geliştirirken yapmanız gereken ağır yatırımı ortadan kaldırır. Ayrıca, tasarım zaten sizin için yapıldığından UD tasarım maliyetlerini de azaltır. Varsa, yalnızca özelleştirmeler için ödeme yapmanız gerekir.

Sonuç

Netflix’in tarihine bir bakış, video akışı işletmeleri için harika bir öğrenme dersi olabilir. Dere devinin nasıl tepeye çıkıp tahtını kurduğunu açıkça gösteriyor. Eğer öyleyse, akış platformunuz kalabalık akış endüstrisinde öncülük edecektir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *