Online kredi kartı ödeme işlemleri

Diposting pada

Online kredi kartı işlemlerinin iş dünyasında, özellikle e-ticaret işletmelerinde hayati bir rol oynadığı bir gerçektir. Ancak tüm hizmetler eşit yaratılmamıştır, bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir çevrimiçi kredi kartı işleme hizmeti seçmek önemlidir.

Çevrimiçi kredi kartı işleme hizmetleri hakkında ne biliyorsunuz?

Bu hizmet, web siteniz veya işletmeniz aracılığıyla elektronik ödemeler almanızı sağlar. ve bu tür ödemeleri alabilecek kredi kartı ve hizmetlerin adını belirtir.

 • Visa veya MasterCard banka kartları
 • PayPal
 • Google Pay
 • Apple Pay
 • ACH (Otomatik Ödeme)

Ve tüm bu hizmetleri size sağlayan şirketler ödemeleri alır ve parayı işletmenize aktarır. Dolayısıyla bu hizmet sağlayıcılar, işlem için küçük bir işlem ücreti değerlendirir.

Maliyet yapısı nedir?

Son birkaç yıldır, çevrimiçi kredi kartı işleme şirketleri, işletmeler için çeşitli ödeme seçenekleri geliştirdi. Bir servis sağlayıcı bile farklı ödeme seçenekleri sunabilir. Yani bunlar sahip olabileceğiniz standart seçeneklerden bazıları.

 1. Sabit maliyetler Büyük bir satış hacminiz varsa, artışlar daha fazla para tasarrufu sağlayabileceğinden aylık ücretler daha uygundur. Daha da fazla tasarruf etmek için aylık abonelik almayı düşünmelisiniz. Ancak bu şirketler ayrıca işlem başına bir ücret de değerlendirebilir.
 1. İşaretleme ücretleri Çoğu şirket sıfır aylık ücret alır. Ancak bundan sonra, her işlem maliyeti için daha yüksek ücretler hesaplarlar. Bu nedenle, küçük bir işletme işletiyorsanız veya yüksek kaliteli ürünler satıyorsanız, bu mantıklı olabilir. Ancak, bazı işlem ücretleri aşağıdaki gibi alınabilir:
 • Çip veya tokatlamak
 • internet üzerinden
 • anahtarlı
 1. Ters ibraz ücretleri Çoğu kredi kartı işleme şirketi, müşterilerini ters ibraz için değerlendirir, ancak bazıları değerlendirmez. Bu nedenle, aylık ücretler olarak ve işlem başına ödediğiniz para, nakit geri ödeme için ne değerlendirilebileceğinizi nadiren etkiler.
 1. Başka Tam özelliklerinize bağlı olarak ek ücretler görünebilir. Örneğin, PCI uyumlu olmak için şirketten bir cihaz kiralamanız veya ek ücretler ödemeniz gerekebilir.

Kredi kartı işleme hizmetlerinin hangi yönlerine odaklanmalıyım?

Çoğu ticari tüccar, kararlarını fiyatlandırma sistemine göre verir. Ve bu onların iş performansına uygundur. Bu da mantıklı, ancak üzerinde durulması gereken başka önemli yönler var.

 • Müşteri Hizmetleri Kılavuzu. Online ödemeler planlandığı gibi gerçekleşmezse veya müşterileriniz yatırıma giderken sorun yaşarsa. O zaman sorunsuz ve hızlı bir şekilde yüzmek için müşteri hizmetlerine ihtiyacınız var. Zaman geçtikçe ve ödeme yöntemleri düzgün çalışmadığında daha fazla para kaybedersiniz. Bu nedenle, bir müşteri hizmetleri destek ekibi sizin için hazır olmalıdır.

 • birleşmeler Bunu diğer yazılımlarla birleştirebilirseniz değerli olabilir. Örneğin, her bir işlemi hesaba katabilmek için kredi kartı ödemelerinizi takip etmek isteyebilirsiniz. İşletme maliyetleri bu işi herhangi bir güçlük çekmeden yapabileceğinden, maliyetleri otomatik olarak kaldıracaksınız.

 • analitik Farklı çevrimiçi kredi kartı işleme şirketleri, analitiği donatmak için daha fazla yol yapar. Ve işletmenizin online satış performansını kontrol etmenizi sağlar.

 • Risk memnuniyeti Çoğu işletme, yüksek riskli işletmeler olarak kabul edildiğinden seçeneklere sahiptir. Bir işletmenin, kredi geçmişinin veya endüstrinin süresini azaltabilir. Bunun gibi işletmeler, bir kredi kartı işleme şirketi bulmakta sorun yaşayabilir.

 • Ödenmesi gereken para miktarı. Bazı işleme hizmetlerinin elektronik çekleri bile kabul ettiğini biliyor muydunuz? İlk bakışta, çevrimiçi bir şey satın almaya çalışan birinin bir çek yazması gerekmesi hiç de kolay değilmiş gibi görünebilir.

Çevrimiçi kredi kartı işleme için en iyi dört ekipman

Çevrimiçi kredi kartı işlemlerinde kullanılan ekipmanı anlamak, işlemleri tamamlamanıza izin verdiği için ödemelerinizi işlemek için çok önemlidir.

Bu nedenle, ekipman seçmeden önce bu iki faktörü düşünmelisiniz. İlk olarak, ödeme işlemcinizin desteklediği şey. Ardından, kredi kartını hangi amaçla kullanıyorsunuz (çevrimdışı veya çevrimiçi).

En iyi dört çevrimiçi kredi kartı işleme ekipmanı şunlardır:

 1. Satış noktası sistemi “POS”.
 2. sanal terminal
 3. Mobil/kablosuz terminal
 4. Faturayı e-posta ile ödemek için tıklayın

Küçük işletmeler için en iyi çevrimiçi kredi kartı işlemlerini kolayca elde edebilir misiniz?

Küçük işletmeler için en iyi çevrimiçi kredi kartı işlemlerini bulmak karmaşık olabilir. Çünkü küçük işletmeniz için düşük maliyetli bir kredi kartı ödeme çözümüne ihtiyacınız var.

Ancak, akıllıca bir karar vermek için aşağıdaki koşulları göz önünde bulundurun.

 • Uluslararası ödemeleri kabul edecek misiniz?
 • Ödeme sırasında ödeme yöntemi olarak dijital bir cüzdan sunacak mısınız?
 • Müşterilerinizi ‘şimdi al sonra öde’ seçeneğiyle donatmalı mısınız?
 • Abonelikler için yinelenen bir faturalandırma modeli sunmak ister misiniz?
 • İşletmenizin yüksek ortalama sipariş değerine sahip birden fazla EMI seçeneğine mi ihtiyacı var?

önerimiz

Ticari kredi kartı işlem ihtiyaçlarınız için Amled’i öneriyoruz. Yıllardır birinci sınıf online kredi kartı işleme çözümleri sunuyoruz ve işimizden memnunuz. Bu süre zarfında, yüksek riskli kabul edildikleri için uygun çevrimiçi ödeme sağlayıcıları bulma konusunda bazı sorunlar yaşayan satıcılara da yanıt vermeye karar verdik. Ayrıca, ters ibraz desteği ve sorunsuz işlemler gibi yüksek riskli işletme hesaplarının sıklıkla ihtiyaç duyduğu çevrimiçi ödeme çözümlerini sağlamak için çok çalışıyoruz.

Amald, ödemelerinizi işleme koymanın kolay bir karar olmadığını biliyor. Üstelik bilişim suçlarının sık görüldüğü günümüzde. Ödeme hizmetimizi denerseniz, kesinlikle uzun vadeli bir müşteri olacağınızdan eminiz. Çevrimiçi kredi kartı işleme hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın.