Outlook OST dosyalarından kopyaları kaldırın

Diposting pada

Outlook OST dosyalarından kopyaları kaldırmak için bir çözüm mü arıyorsunuz? Eğer öyleyse, şimdi doğru sayfadasınız. Burada, Outlook’taki OST dosyasından kopyaları kaldırmanın en verimli ve en hızlı yolunu tartışacağız.

Microsoft Outlook, e-posta hesaplarımızı ayarlamak için iki protokol POP3 veya IMAP sunar. Hesabınız POP3 protokolü aracılığıyla yapılandırılmışsa, Outlook, Outlook’ta bir PST dosyası oluşturur. Outlook PST dosyasında e-postalar, randevular, çağrılar, görevler, notlar, kitaplar vb. gibi benzer öğeler görünüyorsa, bunları kolayca silebilirsiniz.

Ancak hesabınız IMAP veya Exchange Server ile yapılandırılmışsa, Outlook, çevrimdışı bir depolama tablosu olan bir OST dosyası oluşturur. Outlook gelen kutusunda yinelenen öğeler bulursanız, yinelenen öğeleri Outlook’taki OST dosyasından kaldırmak zordur.

Bu nedenle, aşağıdaki bölümlerde yinelenen öğelerin nedenlerini, sonuçlarını ve yinelenen öğeleri Outlook OST dosyasından kaldırma sürecini tartışacağız. Ancak blog yazmaya başlamadan önce, kullanıcıların karşılaştığı bazı gerçek dünya sorunlarına bir göz atalım.

Outlook OST dosyalarından kopyaları silmenin nedeni nedir?

Kullanıcının Outlook OST dosyasında yinelenen öğeler sorunuyla nasıl karşı karşıya olduğunu görebiliriz. Bu nedenle, bu bölümde Outlook OST dosyasındaki yinelenen öğelerin nedenlerini tartışacağız.

 • IMAP aralıkları çok sık, 15 dakikadan az ayarlanmışsa ve IMAP oturumu posta kutusunu senkronize etmek için çok uzun sürüyorsa, e-posta istemcisi yeni bir IMAP oturumunu tetikler ve Outlook gelen kutunuzdaki e-postaların sayısı artar. İkiye hatta üçe katlayabilir.
 • IMAP istemcilerinden bazıları, başarılı RETR mesajını aldıktan sonra bir onay göndermez, bu nedenle sunucu aynı mesajı sonraki bağlantılarda saklar. Bu, ağ geciktiğinde veya bağlantı düştüğünde olur.
 • Garip bir şekilde, istemci tarafı virüsten koruma yazılımı, Outlook OST dosyasında yinelenen girişler oluşturmaktan da sorumludur.

Outlook OST dosyasında yinelenenler varsa ne olur?

Outlook posta kutusundaki yinelenen öğeler, diğerlerinin yanı sıra zayıf yazılım performansı ve üretkenlik gibi ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, Outlook OST dosyasından kopyalar kaldırılmalıdır. Ancak kaldırma işlemine başlamadan önce, yinelemelerin sonuçlarını anlayalım.

 • Outlook’ta yinelenen öğeler posta kutusu üretkenliğini etkiler ve bazen hatalara neden olur
 • Program her başlatıldığında, sunucuda depolanan mesajlar yeniden yüklenir. Bu performans sorunlarına neden olur.
 • Outlook posta kutunuzda daha fazla kopya var. OST’yi çok büyük yapar ve OST dosyasını bozar.

Outlook OST dosyalarından kopyaları kaldırmak için otomatik çözüm

SysTools Outlook veri tekilleştirme yazılımı Çoğu profesyonel tarafından kullanılan iyi bilinen bir otomatik çözümdür. İnternette bulunan Outlook çoğaltma araçlarının çoğu, yalnızca Outlook OST dosyasındaki kopyaları kaldırır. Ancak bu araç, kopyaları yalnızca OST dosyalarından değil, aynı zamanda OST ve BAK dosyalarından da kaldırabilir. Bu nedenle, kullanıcılar için kolaylaştırmak için benzersiz bir teklif oluşturduk. Bu nedenle, Outlook veri dosyasından yinelenen e-postaları kaldırmak için bu programı deneyin ve yinelenen e-postaları Outlook’ta almak gibi yinelenenlerle ilgili tüm sorunlara veda edin. E-posta alanı kriterleri eşleştirme ve klasör silme gibi gelişmiş özellikler sağlayarak kullanıcılar için yeniden silme işlemini basitleştirir. Tüm bu özellikler, bu işlemi kullanıcılar için oldukça kolay ve başarılı kılmaktadır.

Kopyaları kaldırmak için hızlı bir kılavuz çoklu Outlook OST dosyaları

 • İlk olarak, yazılımı indirin ve yükleyin

 • Tıklamak Dosya ekle veya klasör ekle OST dosyası ekleme seçeneği

OST dosyaları ekle

 • Kopyaları kaldırmak için iki seçenek: içeri Ve baştan dosya

Yinelenen klasörü seçin

 • OST dosyasını ekledikten sonra içindeki tüm klasörleri görebilirsiniz. Burada kolayca yapabilirsiniz Seçme / Seç İptal klasörler

Klasörleri seçin ve seçimini kaldırın

 • şimdi, Tıklamak Hedef seçeneğini seçin İstenen hedef Konum Sonuç dosyasını kaydetmek için

İstenen hedefi seçin

 • ” bölümünde sağlanan kutuyu işaretleyinÖğe türünü seçin E-postalardan, kişilerden, takvimlerden, dergilerden, görevlerden ve notlardan yinelenen verileri kaldırın

Öğe türünü seçin

 • Şimdi Tanımla’ya tıklayın Ölçüt seçeneğini belirtin Belirli e-posta alanlarına sahip kopyaları bulmak ve kaldırmak için

Ölçüt seçeneğini belirtin

Tarih filtresini seçtikten sonraki adım, Seçme Kalıcı silme gibi kopyalara uygulanacak bir işlem, Silinen klasöre taşı, Klasöre taşıişaretle ve Süresi doldu olarak işaretle

Yinelenenlere uygula

 • Tüm görevleri tamamladıktan sonra, Tıklamaksonraki” düğmesine Başlat doğrudan nesne için parçacık kopyalama İşlem

Kaldırma işlemini yeniden başlatın

 • ne zaman kopyalama İşlem tamamlandı, Tıklamak doğrudan nesne için parçacık İyi Buton işi tamamlamak için

Kaldırma işlemi tekrar tamamlandı

Yinelenen kaldırma programının göze çarpan özellikleri

 • Parola korumalı PST / OST / BAK dosyalarından kopyaları kaldırın
 • Birden çok tarih aralığında Outlook kopyalarını silin
 • MS Outlook’u yüklemeden kopyaları kaldırma desteği
 • csv uzantısında benzersiz ve yinelenen öğeler için raporlar oluşturun. silmek
 • Yinelenenleri kaldırmadan önce posta kutusu klasörünün bir önizlemesini gösterir.
 • ANSI ve UNICODE biçimlerindeki Outlook PST dosyalarıyla uyumludur.
 • Ücretsiz Outlook Duplicate Remover, kullanıcıların klasör başına 25 kopyayı kaldırmasına olanak tanır.
 • Windows 11 (64 bit), 10 (32 bit ve 64 bit) desteği

Sonuç

Outlook’taki küçük bir aksaklık bile Microsoft Outlook iş akışınızı ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, kullanıcılar Outlook’ta tekrar tekrar yinelenen e-postalar aldığında ciddi bir sorun haline gelir. İşi hızlandırmak için, Outlook’un sürekli olarak yinelenen e-postalar alması sorununu doğru şekilde çözmeniz çok önemlidir. Bu nedenle, Outlook OST dosyalarından yinelenen öğeleri kaldırmanın farklı yolları vardır. Kullanıcı hepsini görebilir ve buna göre seçebilir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *