Outlook PST dosyalarını onaramıyor musunuz? Etrafında nasıl dolaşacağınızı öğrenin

Diposting pada

MS Outlook, tüm e-postalarınızı, kişilerinizi, takvimlerinizi, görevlerinizi, hatırlatıcılarınızı ve notlarınızı Kişisel Depolama Tablosu (PST) dosyalarında saklayan bir masaüstü e-posta programıdır. PST dosyalarının MBOX gibi diğer dosya biçimleriyle ne kadar kullanışlı olduğuna bakılmaksızın, kendi dezavantajları vardır. PST dosyaları bozulmaya karşı çok savunmasızdır. Sebepler çoktur, ancak onlara odaklanmak yerine, daha önemli bir konuya, çözüme odaklanacağız.

Bu nedenle, gönderiyi okumak için zaman ayırın ve “Outlook PST dosyaları onarılamıyor” sorununu hemen çözebilirsiniz.

Çözüm 1: Microsoft Outlook ile birlikte gelen Repair Utility programını kullanın.

ScanPST.exe, PST dosyalarınızın bozuk veya erişilemez olup olmadığına bakılacak ilk ve en önemli şeydir. Bu yöntemi zaten denediyseniz ancak istediğiniz sonuçları alamadıysanız, doğrudan ikinci çözümdeki gelişmiş onarım aracına geçin.

Outlook PST dosyalarını onarmak için ScanPST’yi kullanma yöntemleri şunlardır:

 • Outlook e-posta istemcisi yükleme dizinine gidin – C:\Program Files(x86)\Microsoft Office\root\office (sayı – 16, 15, 13 vb.)\
 • Çift tıklama Scanpst.exe Yerel onarım aracını başlatmak için
 • Kullanarak hasarlı PST dosyası gözden geçirmek Buton
 • Tıklamak Başlat PST dosyasını onarmak için düğme
 • Bu orijinal Onarım aracı, yetenekleri dahilindeyse Outlook verilerini kurtarır. Yolsuzluk ciddiyse, bu çözüm başarısız olacaktır.

PST dosyasını tamamen düzeltmek için bu Gelen Kutusu onarım programının birkaç kez çalıştırılması gerektiğini belirtmekte fayda var. Ancak hata vermeye devam ederse bir sonraki seçeneğe geçin.

2. Çözüm: Gelişmiş onarım aracını kullanarak kolay kurtarma

Gelen Kutusu Onarım aracı, ciddi yolsuzluklarla başa çıkamayan ve genellikle başarısız olan basit bir programdır. Sonuç olarak, insanlar “Outlook PST dosyası onarılamıyor” sorunuyla karşı karşıya. Eğer onlardan biriyseniz, Gelişmiş PST onarım aracı yardım edebilir

Bu program, kirlilik düzeyleri ne olursa olsun Outlook PST dosyalarını onarmak için gelişmiş algoritmalar kullanır. Bu araç, düşük düzeyde bozulma, orta düzeyde bozulma veya yüksek düzeyde bozulma olup olmadığına bakılmaksızın tüm Outlook verilerini tarayacak ve kurtaracak kadar akıllıdır.

Bu araç, Outlook PST dosyalarını aşağıdaki şekilde değiştirebilir:

 1. PST Onarım Sihirbazını açın ve seçin Dosya Ekle menüden
 2. İstediğiniz PST dosyasını eklemek için “…” düğmesini kullanın.
 3. Seçme Gelişmiş tarama Yeni eklenen PST dosyalarını tamamen tarama seçeneği.
 4. Araç arayüzünde tüm e-postalarınızı, kişilerinizi, takvimlerinizi, görevlerinizi, notlarınızı ve günlüklerinizi tarayacak ve görüntüleyecektir. Sağ üstte, Roy tasarruf Buton.
 5. Seçme PST İtibaren Dışa aktarma biçimi Aşağıya doğru açılan menü Seçme gelişmiş Ayarlar Açılır menüden
 6. Tüm süreci tercihlerinize göre ayarlamak için uygun Gelişmiş seçenekleri seçin.
 7. Sorun çözülürse Outlook PST dosyasını kaydetmek için bir konum seçin.
 8. Diğer parametreleri gerektiği gibi ayarlayın, ardından üzerine tıklayın İhracat Buton.

Yeni eklenen tüm PST dosyaları başarıyla düzeltilir ve sağlıklı PST dosyalarına dönüştürülür. Tüm e-postaları ve diğer veri öğelerini Outlook’ta açarak orijinal biçimlerinde inceleyebilirsiniz.

Sonuç

Bu gönderide, ne kadar bozuk olursa olsun Outlook veri dosyalarının nasıl kolayca onarılacağını öğrendiniz. Microsoft’un Gelen Kutusu Düzeltme Aracı, Outlook PST dosyalarını onaramıyor olsa bile, işlemi hızlı bir şekilde tamamlamak için Gelişmiş Onarım Aracı’nı kullanabilirsiniz. Ayrıca, PST dosyalarından silinen Outlook e-postalarını kolayca kurtarabilir. Sonuç olarak, Outlook PST dosya kurtarma ve onarımı söz konusu olduğunda hepsi bir arada bir araç görevi görür.

Benden daha fazla makale:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *