Outlook PST dosyasını mevcut bir dosyaya manuel ve otomatik olarak ekleyin

Diposting pada

Outlook kullanıcısıysanız, çok sayıda PST dosyasıyla ilgili bir sorunla karşı karşıya olmalısınız. Karşılaştığınız tüm sorunların üstesinden gelmek için PST dosyalarını yönetmek ve mevcut dosyaya Outlook PST dosyasını eklemek ister misiniz? Eğer öyleyse, bu blog bununla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Burada, size kesinlikle hızlı ve hızlı bir şekilde yardımcı olacak en iyi iki yöntem veya tekniği tartışacağız. PST dosyalarını Outlook’ta birleştirin 2019, 2016, 2013, 2010.

PST, e-posta mesajları, takvim verileri, notlar, görevler, günlükler ve kişiler dahil olmak üzere tüm Outlook veri bilgilerini depolayan kişisel bir depolama tablosu olarak bilinir. Temel olarak, kullanıcılar verilerini gelecekte kullanmak veya veri aktarımı için yedek olarak bir PST dosyasına aktarır. Outlook kullanıcıları, Outlook’tan düzenli olarak PST dosyaları oluşturur veya yedekler veya diğer görevler olarak dışa aktarır. Sonuç olarak, kullanıcılar artık yönetilemez durumda olan çok sayıda PST’ye sahiptir.

Şimdi birden fazla PST dosyasını yönetmenin çözümü nedir? Bu sorunun basit cevabı, tüm PSTS’leri tek bir birimde birleştirmektir. Bu nedenle, kullanıcılar artık Outlook PST dosyasını mevcut bir dosyaya (.pst dosyası) birleştirmenin ve eklemenin en iyi yolunu arıyor.

Entegrasyonun kullanıcılar için önemli olmasının nedenleri?

Genel olarak, bir kullanıcının PST dosyalarını mevcut bir dosyayla birleştirmesi gerektiğinde birçok neden olabilir. Aşağıda bunlardan bazıları verilmiştir:

 • Birden fazla hesabınız varsa ve tüm hesaplardaki verilere tek bir yerden erişmek istiyorsanız. Ardından, tüm Outlook hesaplarının PST’sini birleştirmeye ve birine erişmeye ihtiyaç vardır.
 • Birden fazla PST’de depolanan önemli bilgileri bir arkadaşınıza veya kuruluşa aktarmak istiyorsanız birleştirme gereklidir.
 • Outlook’tan başka bir e-posta istemcisine veya e-posta hizmetine geçmek istiyorsanız, birden çok PST dosyasını tek bir dosyada birleştirmeniz gerekir. Bu, verileri sorunsuz bir şekilde aktarmanın kolay yoludur.

Mevcut dosyaya Outlook PST dosyası nasıl eklenir?

PST dosyalarını eklemek için kullanabileceğiniz manuel ve otomatik olmak üzere iki çözüm vardır. Mevcut bir PST’ye eklemek veya içe aktarmak istediğiniz bir PST dosyanız varsa, manuel yöntem tam size göre. Ancak birden fazla PST dosyanız varsa ve bunları mevcut PST’ye eklemek veya birleştirmek istiyorsanız, manuel yöntem pek işe yaramaz. Bu durumda, önerilen profesyonellerden yardım almalısınız. SysTools’dan PST Birleştirme Aracı. Bu yazılım, birden fazla PST dosyasını tek bir dosyada birleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, bunu daha kolay ve daha hızlı hale getirmek için kullanıcılarına çeşitli özellikler sunar.

Şimdi indirin, şimdi satın alın

Bir sonraki bölümde, önce manuel yöntemi tartışacağız ve ardından otomatik yönteme geçeceğiz. Son olarak, ihtiyaçlarınıza göre herhangi birini seçebilirsiniz.

Outlook ile mevcut bir dosyaya PST dosyası eklemenin manuel yöntemi

Outlook programında İçe Aktar seçeneğini kullanarak Outlook PST dosyasını mevcut dosyaya ekleyebilirsiniz. Bu hedefe ulaşmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Aşama 1. Outlook’u açın ve aşağıdaki bölüme gidin dosya ilk menü

Adım 2. Seçme Aç ve Dışa Aktar > İçe/Dışa Aktar seçenek.

Aşama 3. Seçeneği seçinBaşka bir programdan veya dosyadan içe aktarDışa aktarma ve içe aktarma penceresinden.

Adım 4. Ardından, seçin “Outlook veri dosyası” dosya türü olarak.

Adım 5. Tıkla gözden geçirmek ve eklemek istediğiniz PST’yi seçin. Altında Seçenekler Gerekli olanı seçin

Adım 6. sonraki, Klasörü seçin İthalat için.

Adım 7. Ödeme Alt klasörü içerir kutu ve Öğeleri aynı klasöre girin seçenek.

Adım 8. Üzerine dokunun son Bitirmek için basın.

Önemli: Birden fazla Outlook PST dosyanız varsa ve mevcut bir dosyaya eklemek istiyorsanız, önce yeni bir PST dosyası oluşturmalısınız. Bundan sonra PST’yi yeni oluşturulan dosyaya birer birer içe aktarın.

Bu şekilde, İçe/Dışa Aktar seçeneğini kullanarak Outlook PST’yi mevcut sürüme ekleyebilirsiniz.

Birden fazla PST dosyanız varsa ve mevcut bir dosya eklemeniz gerekiyorsa ne olur?

Endişelenmeyin, bu PST dosya birleştirme yazılımı kullanılarak kolayca yapılabilir. Bu, birden fazla PST dosyasını tek bir dosyada birleştirmek için harika çalışan gelişmiş bir araçtır. Grafiksel kullanıcı arayüzü sayesinde teknik bilgisi olmayan kişiler için bile erişim kolaydır. Bu yazılım, kullanıcılarına yeni PST, Outlook profili veya mevcut PST ile entegrasyon gibi çeşitli entegrasyon seçenekleri sunar. Kullanıcılar ihtiyaçlarını karşılayan herhangi bir seçeneği seçebilirler.

Windows 11, 10, 8, 7’nin en son sürümlerine kolayca kurulabilir. Bu araç, arşiv, parola korumalı, etkin ve ağ gibi kombinasyonlar için tüm PST türlerini destekler. Ayrıca, hem ANSI hem de UNICODE PST’yi tek bir UNICODE dosyasında birleştirebilir.

Birden çok PST dosyasını birleştirme ve mevcut bir dosyaya ekleme adımları şunlardır:

Aşama 1. Yazılımı yükleyin ve birleştirmek istediğiniz PST dosyalarını veya klasörlerini seçin.

Adım 2. Birleştir seçeneğini seçin ve İleri düğmesine basın.

Birden çok pst dosyasını birleştir

Aşama 3. Klasörleri seçin ve mevcut PST ile birleştirme seçeneğini belirleyin. Gözat’a tıklayın ve mevcut dosyayı seçin.

Outlook pst dosyasını mevcut dosyaya ekleyin

Adım 4. Öğeleri seçin ve gerekirse filtreler uygulayın. İşlemi başlatmak için İleri’ye tıklayın.

pst dosyasına eklenecek öğeleri seçin

Sen zaten bittin! Rahatlayın ve oturun. Yazılım işi dakikalar içinde yapar. Tamamlandığında, ekranda bir mesaj alacaksınız.

SysTools PST Merge’i Outlook verilerini yönetmek için en iyi araç yapan nedir?

 • Yeni başlayanların kolayca anlayabileceği basit kullanıcı arayüzü
 • Outlook PST dosyasını birleştirin ve mevcut dosyaya ekleyin
 • Outlook’un herhangi bir sürümünden oluşturulan veya dışa aktarılan tüm PST dosyalarıyla çalışır
 • Windows 11, 10’da birden çok PST dosyasını tek bir dosyada birleştirin
 • Tam ve doğru sonuçlar sağlar
 • Dosyaların orijinal biçimini koruyun
 • 24*7 özel müşteri desteği
 • Aracın işlevselliğini test etmek için ücretsiz deneme sürümü

Sonuç

Veri yönetimi, herhangi bir kullanıcı veya kuruluştaki en önemli görevdir. Bu, veri kaybı veya bozulma sorunlarından kaçınmanın harika bir yoludur. Tıpkı verilerini yönetmek için Outlook PST dosyasını mevcut dosyaya eklemek isteyebilecek Outlook kullanıcıları gibi. Burada, mevcut bir dosyaya bireysel PST eklemek için manuel çözümü tartıştık. Outlook 2019, 2016, 2013, 2010’da birkaç tıklamayla birden fazla PST dosyasını birleştirmek ve mevcut bir PST’ye eklemek için otomatik araç.

Devamını oku: Sanal kart dosyaları tek bir dosyada nasıl birleştirilir

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *