Özel tampon çıkartmaları arabanızı çizilmelere karşı korur mu?

Diposting pada

Çoğu özel vinil çıkartma veya vinil veya polyester pencere çıkartmasının bir tarafında akrilik yapıştırıcı ve diğer tarafında bir pencere veya tampon bulunur. Akrilik yapıştırıcılar farklı sertlik derecelerine sahiptir, ancak çoğunlukla rüzgar bu etiketleri aracınızdan koparmaz.

Birçok pencere çıkartması ve tampon çıkartması, “kalıcı yapıştırıcı” denilen şeye sahiptir. Yapıştırıcının, çok soğuk olmadığı sürece (tercihen her bir çıkartma ile 18°C’nin üzerinde 18°C) camınıza veya arabanızın tamponuna tam olarak yapışması yaklaşık 48-72 saat sürer. Binder, satın alma izinleri için en iyisidir).

Tabii ki, kalıcı yapıştırıcılar gerçekten kalıcı yapıştırıcılar değildir.

Ancak arabanıza veya kamyonunuza uygulandıktan birkaç gün sonra çıkarılması zor olacaktır. Çıkartmayı bir veya iki yıl sonra çıkarmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz çıkartmanın yüzeyini bir saç kurutma makinesiyle ısıtmaktır, bu da akrilik ve cam yapıştırıcıyı ısıtır. Yumuşatır ve vinil veya polyester çıkartmaların altında arabadan çıkarmanızı sağlar.

Ancak, neredeyse her zaman cam veya boya veya krom tamponlarda bir miktar yapıştırıcı kalıntısı bulacaksınız, bu nedenle yerel donanımınıza giderseniz Özel etiketler Onu çıkaracak ucuz bir şişe limon tutkalı çıkarıcı satın alabilmelisin. Gerisini giyin. Tutkalı doyana kadar uygulayın, ardından bir kredi kartı veya sert plastik kart kullanarak tampon veya araba camındaki kalan yapıştırıcıyı dikkatlice kazıyın. Ben de genellikle yanımda kağıt havlu bulunduruyorum ve mendillere az miktarda temizleme tutkalı sürüyorum ve bölgeyi temizliyorum.

Aynı yere yeni bir çıkartma uygulamayı planlıyorsanız

Yağ bazlı yapıştırıcıyı çıkarmak için biraz izopropil alkol (önerilir) veya sabunlu su kullanmanız gerekecek, çünkü yapıştırıcıdaki limon yağları yeni çıkartmalarda bulaşacaktır. Yapıştırıcının yapışmasını engeller. . Bu durumda, arabanızdaki çıkartmayı yırtmamak için bir probleminiz olacaktır.

Giderek daha popüler hale gelen bir diğer akrilik yapıştırıcı, çıkarılabilir akrilik yapıştırıcıdır. Bununla birlikte, “çıkarılabilir” olarak adlandırılmalarının, her zaman çıkarılmalarının kolay olduğu anlamına gelmediğini unutmayın. Çoğu “kaldırma” çıkartması, yapıştırıcının kalıcı yapıştırıcı ile yaklaşık aynı derecede sertleşmesi için 6-12 aylık bir pencereye sahiptir. İki ila üç yıl dayanabilen çıkarılabilir yapıştırıcılar artık mevcut olsa da, koleksiyoncuların (çıkartma gibi şeyleri toplamayı sevenler) bu çıkartmaları aracınızdan soyabileceğini veya yırtabileceğini unutmayın. Pek olası olmasa da var. Ama rüzgar güçsüz olacak.

Statik olarak takılan etiketler de bu günlerde araçlar için çok popüler bir seçenek.

Ancak, vinildeki plastikleştiriciler, yumuşaklıkları ve yapışkanlıkları nedeniyle yapışkanları olmadığını ve cama sadece yapıştığını unutmayın. Ama arabanızın camından değil. Bunları dış camın üzerine koyarsanız kesinlikle arabanızı yırtarlar. Sadece dahili uygulama! Pencere tonunuz varsa, statik etiketlerin beyaz bir arka plana sahip olmasını istersiniz, aksi takdirde kimse onları göremez.

Ve son olarak, en azından onları çıkarmanız gerekene kadar, giderek daha popüler hale gelen yansıtıcı çıkartmalar ve çıkartmalar hakkında son bir söz. Yine, boyalı yüzeylerden (çoğu modern tampon gibi) yansıtıcı çıkartmaları çıkarmak için tek iyi seçenek ısıdır, ancak yapıştırıcıları çıkarmak, kalıcı çıkartmalardan veya standart çıkartmalardan daha zordur.

Bu çıkartmalar genellikle park çıkartmaları olarak kullanılır, bu nedenle genellikle bir arabanın veya kamyonun ön camına yapıştırılır, bu da onları araçtaki boyalı bir tampona yapıştırmaktan daha iyidir. Bunları cama uygularsanız, çıkartmaları çıkarmak için bir jilet kullanabilirsiniz (yine, ısı en kolayıdır, ancak ısı olmadan da yapılabilir). Bıçağın camı çizmesini önlemek için bir yüzey aktif madde kullandığınızdan emin olun. Sürfaktan, camın yüzeyini pürüzsüzleştiren bir şeydir, sabunlu su için süslü bir kelime vb.

Araba çıkartmalarının pazarlamaya etkisi

Çıkartmalar, çekici görünümleriyle her zaman dünyayı şaşırtıyor. Dünyadaki en popüler ve yüksek puan alan reklam araçlarından biridir. Çıkartmaların modern reklam endüstrisi üzerinde büyük etkisi oldu. En güçlü dikkat çekicilerden biri olarak bilinirler ve tüm dünyada küçük ve büyük tüm açık hava reklamcılığı için kullanılırlar.

İster ücretsiz bir kampanya, ister sadece ürün etiketleme olsun, dünya çapında özel baskılı etiketler her zaman fark yaratır. Özel çıkartmalara yönelik nihai başarı ve dünya çapındaki talep nedeniyle, otomobillerde reklam yapmak için de çok popüler hale geldiler. Şirketler, açık hava reklamcılığında başarılı olmalarına yardımcı olmak için araçlarına basılı promosyon malzemeleri içeren çıkartmalar yerleştirir. Yürüyen reklam panoları olarak da bilinen araba çıkartmaları, yoldaki diğer sürücülerin dikkatini anında çekme yetenekleri nedeniyle oldukça popülerdir.

Küçük ve büyük reklam ajansları

Araçlarını işletmeniz için sürekli bir reklam ve pazarlama kaynağı haline getirmek için promosyon malzemeleri yazdırarak genellikle araba çıkartmalarını halka dağıtırlar. Araba etiketi, sürekli reklam için şirketin filosuna yapıştırılır. Araba reklamlarıyla ilgili en iyi şey, yayın erişiminizin sınırsız olmasıdır. Nereye giderseniz gidin arabanız sürekli sizin için reklam yapacak.

Birçok farklı araba pazarlama çıkartması türü vardır. En yaygın olanı, genellikle bir arabanın tamponuna uygulanan özel tampon çıkartmalarıdır. Bu çıkartmalar, düşük maliyetleri ve yüksek yatırım getirisi nedeniyle küçük ve popülerdir. Kamusal alanlarda daha fazla görünürlük isteyenler için pencere çıkartmaları en iyi seçenektir.

Bu çıkartmalar pencerelere yapıştırılmıştır ve harika bir reklam aracıdır.

Boyutları büyüktür, bu nedenle tüm yaş grupları ve mesleklerden insanlar için acil bir ilgi kaynağıdır. Pencere çıkartmaları, ihtiyaçlarınıza göre düz veya katı vinil veya delikli vinil üzerine basılabilir.

Pazarlama endüstrisindeki yeni araştırmalar, insanların hareket halindeyken reklamlara daha fazla dikkat ettiğini gösteriyor. Bu yüzden reklam panoları çok popüler. Öte yandan, araba çıkartmaları mobil reklam panoları olarak bilinir. Çoğunlukla küçük işletmeleri tercih ederler. Arabalar için delikli vinil çıkartmalar, harika çıkış kılavuzu araçları oldukları için modern zamanlarda çok popülerdir. Günümüzde otobüsler ve diğer ticari araçlar delikli çıkartmalarla süslenmektedir. Bu özel çıkartmalar deliklidir, yani baskısız tarafını görebilirsiniz. Bu çıkartmalar, arabanın içindeki yolcuların dışarıyı görmelerini sağlar, ancak dışarıdaki insanlara karşı tamamen kördür.

Evde kendi çıkartmalarınızı yapmanın 3 yolu

Çıkartmalar, insanlarla bağlantı kurmanın, markanızı pazarlamanın ve eşyalarınızı süslemenin eğlenceli bir yoludur. Kendi çıkartmalarınızı nasıl yapacağınızı öğrenmek, paradan tasarruf etmenin ve istediğiniz görüntüleri çıkartma olarak elde etmenin bir yolunu sağlar. Profesyonel tasarımcılardan küçük çocuklara kadar, çıkartma yapmanın bu üç yolu çok çeşitli becerileri kapsar. Kendi benzersiz yapıştırıcı sanatınızı oluşturmak için bu eğiticileri kullanın.

Çocuklar çıkartmaları sever ve kendi çıkartmalarını nasıl yapacaklarını bilmek, ekstra teşvik ve bağ kurma fırsatı sağlayabilir. Çıkartma yapmanın ilk yolu da en kolayıdır. Muhtemelen evde sahip olduğunuz eşyalara ihtiyaç duyar ve çocuklarla vakit geçirmek için harika bir yoldur. Tek ihtiyacınız olan makas, yağlı kağıt ve ilginç renk ve desenlere sahip birkaç rulo bant.

İsteğe bağlı sarf malzemeleri arasında işaretleyiciler, boya kalemleri, parıltı ve boya bulunur

Bu proje için hemen hemen her tür bant kullanabilirsiniz, ancak maskeleme bandı en iyi sonucu verir. Çıkartmaları yapmak için bandı alın ve mumlu kağıdın uzunluğuna yapıştırın. Mumlu kağıttan istediğiniz şekli kesmek için bir kalıp veya el işi zımba kullanın. Çocuklarınızın kendi tasarımlarını ve renklerini yaratmalarına izin vermek için düz beyaz bant da kullanabilirsiniz. Sonuç, bir zanaat veya oyun için güzel bir çıkartmadır.

En sevdiğiniz marka görselleri veya logoları ile kendi çıkartmalarınızı da oluşturabilirsiniz. Bu yöntem, açık katman veya arka kağıt adı verilen özel bir kağıt türü gerektirir. Bu kağıt, çıkartma yapmak için özel olarak tasarlanmıştır ve çıkarılabilir bir arkaya sahiptir. Bu çıkartmaları yapmak için, istediğiniz görüntüyü standart kart destesine yazdırmanız yeterlidir.

Resmi dikkatlice kesin

Görüntünün dışında herhangi bir negatif boşluk bırakmamaya dikkat edin. Bu noktada, görüntüyü serbest astara yapıştırmak için küçük bir damla zanaat tutkalı kullanabilirsiniz. Kalın bir tutkal parçası kullanarak fotoğrafın üzerine yerleştirin. Bandı tamamen düzleştirmek ve hava kabarcıklarını gidermek için ince bir plastik kullanın. Kenarlarında bir astar tabakası bırakarak etiketinizi kesin. Sonuç, çeşitli amaçlar için kullanılabilecek yüksek kaliteli etiketler olacaktır.

Birçok küçük işletme, paradan tasarruf etmek ve markalarını tanıtmak için etiketler oluşturur. Profesyonel görünümlü çıkartmalar oluşturmak daha fazla beceri gerektirir, ancak sonuçlara değer. Bilgisayarınızda kurulu bir tasarım programınız varsa, karmaşık çıkartma desenleri oluşturabilirsiniz. Sadece basit bir kelime işlemci kullanabilir ve resimler veya tasarımlar ekleyebilirsiniz.

İstediğiniz görüntüyü çektikten sonra, bir mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanarak vinil yapışkan kağıdına yazdırın. Vinil etiket kağıdına sahip bir mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanmak, etiketlerde harika görünen canlı, net görüntüler oluşturur. Vinil üzerindeki mürekkebin çıkarılması kolaydır ve lamine edilmediği sürece hızla silinir. Lamine etiketler ayrıca profesyonel, parlak bir görünüm sunar. Lamine çıkartmalar için şeffaf laminat veya vernik sprey kullanabilirsiniz. Bu etiketler, ticaret ve el sanatları fuarlarında harika freebies yapar.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *