Özel yastık kılıflarına e-ticaret yapmak için ipuçları

Diposting pada

E-ticaret dünyayı kasıp kavuruyor – satışların 2021 mali yılı için %2,4 artması bekleniyor. Bu çok rekabetçi bir pazar. Ancak en çok değer verdiğimiz yönlerden biri de siparişi hızlı bir şekilde teslim etmektir. Teslimat, müşterinin alışveriş deneyimindeki son adımlardan biridir, bu nedenle aşağıdaki gibi harika ambalajlarla sorunsuz bir süreç oluşturmayı hedefleyin. Özel yastık kılıfları.

Müşterilerin %77’sinin, ücretsiz gönderim almazlarsa ödeme sırasında sepetlerini terk edeceklerini söylediğini düşünün. Küçük bir işletmeniz varsa, kar marjlarınızı etkilediği için ücretsiz kargo sunmak zor görünebilir. Ancak bazı çözümler, e-ticaret işletmelerinin ücretsiz gönderimi tanıtmasına yardımcı olabilir.

Fiyatları yükseltin. Bu tolere edilebilir bir stratejidir. Ürününüzü aşırı fiyatlandırırsanız, müşteriler ilk etapta kontrol etmek istemeyecektir. Çok az para biriktirirseniz, sonunda para kaybedersiniz. Matematiği yapmak ve doğru dengeyi bulmak için zaman ayırın.

Düşük maliyetli nakliye yöntemlerini kullanın

USPS, UPS, FedEx ve DHL gibi çeşitli nakliye şirketleri güvenilir markalardır. Ancak, sabit oranlar gibi daha ucuz seçeneklerin tüketicilere ulaşması en az bir hafta sürer. Bu yöntemi kullanırsanız, müşterilerinize kargonun ne kadar süreceğini önceden bildirmelisiniz. Ek bir kargo ücreti karşılığında 1 günlük veya 2 günlük ücretsiz kargo seçeneği de sunabilirsiniz.

Bazı markalar, minimum sipariş değeri ile ücretsiz gönderim sunar. Tüketicilerin %30’u alışveriş sepetlerini terk etmiyor ve ücretsiz kargo varsa sepetlerine ürün ekliyor. Müşterileri ödeme sürecinde neyin yönlendirdiğini anlamak size fayda sağlayabilir.

Bildirim stratejinizi optimize edin

Bildirim stratejinizi optimize etmek, genel operasyonlarınıza önemli bir katkı sağlayabilir. Optimizasyon, işletmeniz için çalışan ve müşteri deneyimini mümkün olduğunca etkili hale getiren bir e-ticaret nakliye stratejisi geliştirmek anlamına gelir.

Gönderirken müşterilerinizi mutlu etmeyi unutmayın

Müşteriler her zaman bilgi ister. Ancak, KOBİ’ler için takip bir sorundur. Peki, onu nasıl çalıştıracaksınız? Otomatik olmalıdır. Shopify gibi dijital platformlar, iş akışlarını entegre ederek manuel olarak yaptığınız tüm süreçleri basitleştirebilir.

Aynı zamanda sizin ve çalışanlarınızın bunun üzerinde daha fazla zaman harcamanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Ortamı ayarlamak biraz zaman alabilir, ancak bu teknik çok fazla zaman ve enerji tasarrufu sağlayarak ekibinizin daha üretken şeylere odaklanmasını sağlar.

Web Push Bildirimlerini Kullanma

E-ticaret platformu önemli değil. Web push bildirimleri göndermek bir zorunluluktur. Bildirimler, müşterilerinizi siparişleriniz hakkında bilgilendirmenizi sağlar.

Ödeme sırasında göster

Çevrimiçi mağazanızın güzelliğine çok zaman harcadığınıza şüphe yok. Ancak hepsi bu kadar değil – ayrıca mağazanızın güzel olduğundan emin olmanız gerekir. Sunum ve ödeme süreci müşterileriniz için eşit derecede eğlenceli olmalıdır. Ödeme işlemi için en iyi uygulamalardan bazılarını burada bulabilirsiniz.

Müşteriler şeffaflığı takdir eder. Bu durumda, ödeme sırasında beklenmedik bir ödeme görürlerse alışveriş sepetlerini terk ederler. Fiyatlar, ziyaret sırasında herkese açık olarak gösterilmeli ve ödemeler, ödeme sırasında tekrar gösterilmelidir. Müşteri belirli bir tarih ve saatten önce sipariş verirse, o tarih ve saatte teslimatı bekleyebilir.

Satın Alma Sonrası: Müşteri satın alma işlemini onayladıktan sonra tahmini bir teslimat tarihi sağlamanız gerekir.

Shopify’ı kullanmayı düşünün

Shopify’ın çevrimiçi işinizi baştan sona yürütmenize olanak tanıyan bir iş platformu olan otomatik ödeme sisteminden daha önce bahsetmiştik.

Müşteriler deneyimlerine değer verir ve bunu markanızla ilişkilendirir. Satın aldıktan sonra çalışan sağlam bir uygulama istiyorlar.

Yaygın teslimat hataları

Hatalar iş yapmanın normal bir parçasıdır. Teslimat süreçleri olan bir e-ticaret işletmesi yürütüyorsanız, yaygın hataların farkında olmanız ve ortaya çıktıklarında çözümlere hazır olmanız gerekir.

Gecikmeli teslimat süresi

En sevdiğiniz e-ticaret şirketinden sipariş ettiğiniz paketleri kaç kez takip ettiğinizi düşünün. Müşterileriniz muhtemelen aynısını yapacaktır. Geç teslimat zor bir sorundur çünkü ürün gönderildikten sonra üzerinde çok az kontrolünüz vardır.

Ancak müşterilerinizi bilgilendirebilir ve online siparişlerini hızlı bir şekilde işleme koymak için elinizden gelenin en iyisini yapacağınızı temin edebilirsiniz.

Kayıp veya hasarlı ürün

Hayal kırıklığı yaratıyor Özel ambalaj Zar zor özelleştirdiniz, kaybolabilir veya hasar görebilir, ancak bu yaygın bir durumdur. Ek olarak, müşteriler çevrimiçi alışveriş yaptıklarında paketinin teslim edilmesini bekler ve paketin geldiğinde nasıl görüneceği konusunda endişelenirler.

Hasarı önlemek için kaliteli ambalaj malzemeleri kullanın

Müşterilerin süreç boyunca kendilerinden ne beklendiğini bilmelerini sağlamak için net bir iade veya değişim prosedürüne sahip olun

Sigorta poliçesini kargo şirketinden satın alın. Yardımsever ve yetkin bir müşteri hizmetleri departmanı oluşturun. Fatura veya teslimat adresi yanlış

Peki, fatura ve teslimat adreslerinin doğru olduğundan nasıl emin olacaksınız? Daha geniş bir tüketici kitlesine hizmet vermek harika bir seçenektir, ancak maliyeti bilmeniz gerekir, bu nedenle maliyetlere şaşırmamalısınız. Ücretsiz uluslararası nakliye hizmeti sunmuyorsanız, müşterilerinize karşı dürüst olmanız gerekir.

Sonuç

Nakliye yöntemleri ve maliyetleri de dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birçok şey vardır. E-ticarette verimli ve güvenilir gönderim yöntemleri kullanmak çok önemlidir. Peki, sonuç nedir?

  • Ücretsiz kargo harika bir fırsat!
  • İşletmenizi otomatikleştirin
  • Müşterileri bilgilendirin ve sorunsuz bir müşteri deneyimi sağlayın
  • Yanlış gönderileri önlemek ve yönetmek için iş sistemleri kurun

Gönderim, müşterinin çevrimiçi alışveriş sürecindeki son adımlardan biridir. Bir işletme sahibi olarak işinizin bir parçası, siz yoldayken müşterilerinizle ilgilenmek. Tüm sürecin yolunda gittiğinden emin olmak için bu son adımda çok çalışın.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *