Küçük bir işletme sahibiyseniz ve bu noktaya kadar geldiyseniz, muhtemelen Pinterest’in farkındalığı artırmak ve site ziyaretçilerini web sitenize çekmek için ne kadar güçlü olduğunu duymuşsunuzdur.

Pinterest reklamcılık yolculuğunuzun başındasınız ve bu cihazdan tatmin edici ve çevre dostu bir şekilde en iyi şekilde yararlanmanın yollarını keşfetmeniz gerekiyor.

Küçük işletme sahipleri olarak zamanımız kısıtlı. En az çabayla en çok sonuca ihtiyacımız var! Favori sosyal medya platformunuzun koşu bandının aksine, Pinterest artık çok fazla sabit girdi gerektirmiyor.

Bu bir kur ve unut platformu değil – yine de sürekli olarak Pinterest’te veya programınızda oturum açmak zorunda kalmadan harika sonuçlar elde etmenize izin veriyor. Sürekli meşgul olmak, yorumlara veya kısa mesajlara yanıt vermek, spam veya bizi kesinlikle önemli olan şeylerden alıkoyan küçük şeylerle uğraşmak istemezsiniz.

Pinterest’i kuruluşunuz için tatmin edici bir şekilde nasıl kullanacağınızı bilmiyor musunuz? Doğru yerdesiniz!

Bu kılavuzda, faydalı bir blog stratejisi uygulamanın yanı sıra şirketim için Pinterest’i nasıl kullandığımı size göstereceğim. Pinterest’i kullandıktan sonraki hedeflerim:

  • Web siteme odaklanmış site ziyaretçilerini çekin.
  • Platformda aylık ziyaretçilerimi oluştur.
  • Ve tüm bu süre boyunca… ihtiyacım olan sonuçları elde etmek için platformda mümkün olduğunca az zaman harcıyorum.

Pinterest Reklamlarına Giriş – Pinterest Nedir?

Uzun ve ilginç olmayan istatistiklerden kaçınacağım. Benim gibi küçük işletme reklamcılığıyla ilgileniyorsanız, platformun itibarı hakkında zaten bilgilendirildiğinizi tahmin ediyorum. Bu yüzden buradasın.

Ama ilerlerken derine dalmanı ve düşüncelerine katılmanı istediğim çok önemli bir kayıt parçası var.

Pinterest’i bir sosyal medya platformu değil, bir arama motoru olarak düşünün.

Bu doğru – Pinterest, Instagram veya Facebook’a çok daha az benziyor, ancak daha çok Google’ın görünür bir modeline benziyor. Bu nedenle, Pinterest’in sürekli değişen algoritmasını kullanarak fark edilmek istiyorsanız, genellikle yapabileceğimiz optimizasyonları arıyoruz.

Bu sizin için ne anlama geliyor? Bir pimin çok uzun bir ömrü vardır. Tıpkı bir blog veya YouTube videosu yayınlamak gibi! Ve bir Instagram gönderisinden veya tweet’ten çok daha fazlası, birkaç saat veya gün sonra herkese kanıtlamama hedefiyle.

Her sabitlediğinizde, şüphesiz gelecek yıllarda görüntülenecek olan içeriği büyütüyorsunuz.

Küçük İşletme Reklamcılığı için Pinterest’i Kullanma

Dolayısıyla Pinterest’te bir pinin geri kalan amacı, kitlenizin pini tıklamasını ve her ikisinin de oluşturduğunuz bazı içeriğe gelmesini veya bu bir ürün piniyse satın almasını sağlamaktır.

Pinterest’teki bir diğer önemli farklılık, işletme sahipleriyle olan ilişkisidir. Facebook ve Instagram gruplarının artık yeterince erişime sahip olmadığını biliyor musunuz? Pinterest’te öyle değil!

Pinterest kurumsal borcu sever ve bir şirket olduğunuz veya bir kurumsal hesabınız olduğu için sizi cezalandırmaz! Tutarlıysanız, değerli pinler ve değerli içerikler oluşturun ve sayfaları tıklarsanız, Pinterest üzerinden büyük bir tıklama alma şansınız olur.

Pinterest’te pin nedir?

“PIN” tam olarak nedir? İğne, anahtar kelimeye göre optimize edilmiş açıklama ve açıklama içeren jpeg biçiminde özel bir portre veya fotoğraftır. Bir pimin de bir hedefi vardır. Bir kullanıcı tıkladığında, Pinterest’ten çıkarır.

Pinterest’ten kendi pininizi oluşturabilir ve kendi metinsel içeriğinizi yazabilirsiniz. Pinlerimi nasıl oluşturduğumu keşfetmek için okumaya devam edin, çünkü içinde tam bir sanat eseri var! Genellikle, genellikle gevşek olan bazı fotoğraf düzenleme yazılım programlarına da ihtiyacınız vardır.

Ayrıca, pin boyunca uzanan metinsel içerik oluşturmaya doğru ilerleyeceğiz.

Dokunduğum bir pinin son ve gerçekten kritik unsuru, web sitenize tıklanabilir bir bağlantı sağlaması gerektiğidir. Bazı pinler ana sayfanızı ziyaret eder, ancak büyük çoğunluğu blog gönderilerine bağlanır.

Bilgilendirici tavsiyeler ve sevgi dolu içerik Pinterest’te iyi sonuç verir.

Bu şekilde, bir tüketici pininizi görürse, tıklayabilir ve gecikmeden çevrimiçi olarak alınabilir veya web sitenizde videoya alınabilir. Evet, başka birinin Pinterest sayfasında olsa bile. Bunun nedeni, içeriğin yeniden sabitlenip paylaşılabilmesidir. Aslında Pinterest’te pinlerinizi farklı kişilerin panolarında tekrarlamanız gerekir.

Başka bir pin türü de “ürün pini”dir. Bunlar, bir blog gönderisine veya farklı bilgi içeriğine geri dönmek yerine, bir pin aracılığıyla gecikmeden bir ürün satın almanızı sağlar. İşte size neden bahsettiğim hakkında bir fikir vermek için bir ürün iğnesi örneği.

Pinterest’i reklam amaçlı kullanma konusunda adım adım kılavuz

Blog siteme ziyaretçi çekmek için kullandığım gerçek sistemde size yol göstereceğim. Çevrimiçi olarak web sitenize gelen hayran trafiği gibi kendini beğenmiş ölçümlerle daha az ilgileniyorum, ancak, logo farkındalığını artırdığı için şirketinizden de geçebilir.

Burada anlatacaklarımın çoğunu video formatında görüntülemek daha az zor olabilir. Bu yüzden size tüm sistemi daha ayrıntılı olarak anlatmak için bir dizi video yayınlıyorum. Kanalıma hemen buradan abone olun ve her video gönderdiğimde haberdar olmak için zili tıklayın!

Bir kurumsal hesaba dönüştürün ve istediğiniz URL’yi değiştirin

İlk adım kolaydır. Gerçekten özel bir hesaptan (tüm yeni borçlar için varsayılan) bir ticari hesaba dönüştürmek istiyorsunuz.

Bunu yapmak için apeksin sağ köşesindeki 3 noktayı ziyaret edin. “Bir Shell hesabı ekle”ye tıklayın. Bu doğru – teknik olarak bir kuruluş için ikincil bir hesabınız olacak. Gizliliğiniz etkilenmeyebilir.

Kurumsal hesabınızı oluşturduktan sonra, belirtildiği gibi özel markalı bir URL ile değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar > Profili Düzenle > Kullanıcı Adı’na gidin. Kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde, genellikle URL’nizi değiştirir. Bu nedenle, mümkünse çağrınıza veya logonuza uygun bir şey seçin.

Zoe’nin İpucu: Hesabınızı ihtiyacınız olan URL ile başlatmamak için bunu şimdi yaptığınızdan emin olun! Bunun nedeni, bir kurumsal hesabı “ekler” eklemez, o hesabın yeni, rastgele bir URL’ye sahip olabilmesidir.

Ayrıca Pinterest Descargar Videos Descargar’ı kontrol edin

Ve bahse girerim – kendi özel Pinterest tercihli URL’niz zaten varsa, yeni oluşturduğunuz URL’yi değiştirmek mümkün olmayacaktır… çünkü özel hesabınızda zaten var! Ey! Bu hatayı daha önce yaptım. Geri yüklemek için Pinterest’e dokunmam gerekti.

Logoya kendi profil resminizi ekleyin

Profil resminiz çok önemli! Özellikle küçük bir şirketseniz tek marka kullanmayın. Headshot’lar çok özeldir! Bazen bir markanın süper profesyonel göründüğünü düşünüyoruz, ancak temiz bir imajınız gerçekten çok güçlü.

İnsanların insanlarla iletişim kurması gerekiyor. Tanınabilir bir markaya sahip büyük bir logo değilseniz, insan dokunuşunu gösterin!

Logonuzun öne çıkmasına yardımcı olmak için, sosyal medyanız için kullandığınız profil resmini gerçekten kullanın. Veya düzeltin ve doğru ışıkta kendi fotoğrafınızı çekin. Karmaşık bir kamera istemezsiniz. Bir telefon ve favori kurtarma uygulamanız işinizi görecektir.

Yüzünüzün kesinlikle görünür olduğundan emin olun – yüklemeden önce bir kişiyi kırpmak isteyebilirsiniz. İşte platformun her yerinden gördüğüm harika Pinterest profil resimleri örnekleri!

sosyal medya

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.