Power Bi özellikleri, iş içgörülerinizi ve analizlerinizi nasıl geliştirir?

Diposting pada

Bir şirket tonlarca ve bir sürü veriyle dolu. Power Bi gibi gelişen teknolojiler, mevcut ayrıntıları ele alma şeklini değiştirdi. Şirket modalarını tanımlamanın ve anlamanın yeni yollarını yarattı. Bilginin mevcudiyeti sadece olasılıkları değil aynı zamanda sorunları da beraberinde getirmektedir.

Gelişmiş analitik, daha derin içgörüleri, tahminleri ortaya çıkarmak veya bir öneri oluşturmak için tipik olarak geleneksel hizmet zekasının (BI) ötesine geçen araçların yanı sıra karmaşık teknikleri kullanan bilgi veya web içeriğinin özerk veya yarı özerk bir incelemesidir.

Power BI’daki gelişmiş analizler, kuruluştaki kişilerin temel performans göstergelerini gerçek zamanlı olarak izlemesine yardımcı olur. Bu, işletmenin hangi metriklerin başarılı olma olasılığının daha yüksek olduğunu anlamasına yardımcı olur. Power BI, gelişmiş veri izleme sistemlerine sahip etkileşimli panoların yanı sıra çarpıcı da sunar. Veri madenciliğinden & BI sistemleri, veri modellerini tanımak için tasarlanmıştır ve ayrıca gelişmiş analitiği koruyan çeşitli özelliklere sahiptir.

Power Bi Analizinin Özellikleri:

Power Bi Hızlı Öngörüler:

Bu özellik, Microsoft Study ile birlikte Power BI ve bir dizi yenilikçi analitik algoritma üzerine kurulmuştur. Kullanıcının iş bilgilerini anlaması için yeni ve sezgisel bir yol sağlar. Bir kişi, karmaşık algoritmalar kullanırken oluşturulan çeşitli bilgi parçalarının inanılmaz bir anlayışını keşfedebilir. Quick Insights, tek bir tıklamayla, müşterinin bilgileri önerilen bir zaman çerçevesi içinde anlama konusunda çok daha iyi bir varlığa sahip olmasını sağlar.

Bir soru sor:

Bu işlev, rapora bir “Sorgu” anahtarı eklemek için bireysel özgürlük sağlar. Bu, bir kayıt oluştururken veya gözden geçirirken rastgele değerlendirme yapılmasına izin verir. Bu özellik, sade İngilizce (doğal dil) ile sorular sormanıza olanak tanır.

R ile absorpsiyon:

R bağlantı noktası kullanılarak Power BI’da R komut dosyaları çalıştırılabilir. Ortaya çıkan veri kümesi daha sonra doğrudan bir Power BI veri planına aktarılabilir.

Akıllı uygulama ipuçları:

Bu işlevin yenilikçi versiyonu, müşterilerin programlarını çekicilik, alaka düzeyi, içerik ve ayrıca çeşitli diğer kişilerin değerlendirmesine göre not etmelerine yardımcı olur.

Azure makine öğreniminin bir kombinasyonu:

Power BI’da makine öğrenimini birleştirerek kullanıcılar artık yalnızca veri bileşenlerini sürükleyip bırakarak ve bağlayarak AI formüllerinin sonuçlarını görselleştirebilir.

Harika Power BI işlevlerinin bazılarına daha derinden dalmak mı istiyorsunuz? Bugün bizimle iletişime geçin!

R ile bilgi oluşturma:

Power Query düzenleyicisindeki R simülasyonu, kişilerin veri temizliğini tamamlamasını ve ardından yalnızca birkaç tıklamayla veri şekillendirmenin yanı sıra gelişmiş veri seti analizi gerçekleştirmesini sağlar.

sınıflandırma:

Arkadaş analizi: Bu yöntem, veri kümeleri arasındaki ilişkiyi incelemek için en basit ama en etkili yöntemlerden biridir. Farklı bilgi kümelerine zarar verir veya bunları önemli bir kümede birleştirir. Ardından, veri kümeleri arasındaki önemli katkıları belirlemek için bu kümeleri karşılaştırır. Bu özellik aynı zamanda mevcut iş verilerinden hipotez oluşturmaya veya daha fazla analiz için talebi tespit etmeye yardımcı olur. Kümeleme, Toplama ve Bölme, bu süreci yönlendiren Power BI araçlarıdır.

Veri analizi beyanı:

DAX veya Veri Değerlendirme İfadesi, mevcut verilerle birden fazla veri belirterek oluşturulan verilerin bir veya daha fazla değerinin elde edilmesine yardımcı olur. Temel olarak formüller/ifadeler ile hesaplanan bir dizi özelliktir. Sayılar ve satırlarla karmaşıklığı ortadan kaldıran Microsoft Excel gibi çalışır. DAX raporlarının anlaşılması ve geliştirilmesi kolaydır.

Microsoft Azure Stream Analytics ile entegrasyon:

Power BI’ı Azure Machine Learning ve Azure Stream Analytics ile birleştirmek, müşterilerin gerçek zamanlı verilere erişmesini sağlar. Akış analizi formları ve ayrıca çeşitli veri kümelerini içerir. Bu etkili kombinasyon, şirketin müşterilerinin proaktif eylemlerde bulunmasına olanak tanıyan tahmine dayalı zeka sağlar.

Power Bi’de veri görselleştirme:

Power Bi Advisors, gerçek zamanlı iş içgörüleri elde etmek için insanlara verilerine daha iyi görünürlük sağlar. Mevcut olanları özelleştirmek veya topluluk galerisindeki büyüyen yerleşik görselleştirmeler listesinden seçim yapmak da dahil olmak üzere size önceden hazırlanmış çok çeşitli görselleştirmeler sunar.

Power Bi çözümleri, temel performans ölçümlerini ve göstergelerini kullanıcı dostu bir şekilde sağlar. Etkileşimli kontrol panellerinin yanı sıra – hepsi tek bir yerde gerçek zamanlı olarak. Bu Power BI araçlarıyla müşteriler, hem olumlu hem de yenilikçi olurken iş zekasını derinlemesine inceleyerek tüm soruların yanıtlarını hızla alabilir ve tüm zorlukların üstesinden gelebilir!

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *