QuickBooks Bordro hatası PS058 nasıl düzeltilir? +1-855-738-0359

Diposting pada

Mevcut en kapsamlı muhasebe yazılımı olan QuickBooks, her büyüklükteki işletmenin ihtiyaçlarını karşılar. Mali kayıtların tutulması muhasebe departmanında benzersiz bir öneme sahiptir. Kullanıcılarına çok çeşitli özellikler ve avantajlar sunar. Diğer tüm yazılımlar gibi, kullanıcıları için çok faydalı olsa da, hatalara da açıktır. Intuit’in sunucularından en son vergi tablolarını ve formlarını indirirken ortaya çıkan böyle bir sorun, QuickBooks Bordro Hatası PS038’dir. Bu QuickBooks hatası PS058, maaş bordrosunu doğrudan çalışan banka hesaplarına yatırmaya çalıştığınızda da ortaya çıkabilir.

En son vergi tablolarını indirmeden önce, cihazınızda yüklü masaüstü uygulaması için en son güncellemelerin tümünün bulunduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca, şirket dosyalarınızın yedek bir kopyasının yapıldığını onaylayın. Maaş verilerinin doğruluğunu doğrulamak da gereklidir. Bu blogda QuickBooks Bordro Hatası PS038 hakkında detaylı açıklama yapacağız. Daha fazla bilgi için bu blogu okumaya devam edin.

PS038 QuickBooks Bordro Hatası tam olarak nedir?

Çevrimiçi bir maaş çeki göndermeye çalışırken, QuickBooks Bordro Hatası PS038 ile karşılaşabilirsiniz. Bu, maaş çekleri durumu “Transfer için Çevrimiçi” olduğunda gerçekleşir. Bu bordro sorunlarını çözmek için hem Bordro Hizmetlerini hem de QuickBooks Masaüstünü en son sürüme güncellemeniz gerekir. Birisi QuickBooks Bordro hatası PS038 ile karşılaştığında, ekranda aşağıdaki hata mesajı görünür.

Hata mesajına göre bordro üyeliğinizi doğruladınız ve en son bordro güncellemesini indirdiniz. Aa/gg/yyyy’den önce İnternet’e yeniden bağlanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. [PS038]”

QuickBooks Bordro Güncellemesi PS038 hatasının bir sonucu olarak sistem işleme hızı yavaşlar, etkin bir pencere çökebilir ve genel görev tamamlama süresi artar.

PS038 QuickBooks Bordro Hatasının Nedenleri

PS038 QuickBooks bordro güncelleme hatasına yol açabilecek birkaç faktör vardır. Aşağıda en önemli gerekçelerin bir listesi bulunmaktadır:

1.) Hasarlı veya tahrif edilmiş şirket dosyası

QuickBooks PS038 bordro hatasının nedenini etkileyen en önemli faktör şirket dosyasının bozulmasıdır. QuickBooks dosyalarına bulaşmanın yanı sıra, bozuk bir şirket dosyası bilgisayar sisteminize kötü amaçlı yazılım yayabilir.

2.) En son maaş güncellemelerini alın

Bu QuickBooks hatası PS058, en son bordro güncellemesini almaya çalışırken ortaya çıkıyor. Bordro aboneliğinizi doğrulamaya ve en son QB Bordro güncellemesini almaya çalışırken PS038 hatası alıyorsunuz.

3.) Çevrimiçi maaş çeki transferi

Bu özel sorun, çevrimiçi maaş çekleri göndermeye çalışırken de ortaya çıkar. Bu hata, tam olarak maaş çeklerini çevrimiçi gönderirken, çek “Çevrimiçi Gönder” de takılı kalırken oluşur.

 1. Eski veya eski QuickBooks yazılımı

QuickBooks bordro hatası PS038, bordro güncellenirken eski veya güncel olmayan bir QuickBooks programından da kaynaklanabilir. QuickBooks hatası PS058, sistem eski QuickBooks programıyla uyumlu olmadığı için görünüyor.

QuickBooks Bordro Güncelleme Hatası PS038’in belirtileri ve belirtileri nelerdir?

Belirli bir hatanın sistemi etkilediğini gösteren çeşitli göstergeler vardır. Aşağıdakiler QuickBooks Bordro Hatası PS038’in belirtileridir:

Devamını oku: – QuickBooks hatası PS038

Hasar görmüş veya bozulmuş Windows

Aşağı veya aşağı olan Windows, QuickBooks Bordro Hatası PS038’in ana göstergelerinden biridir. Bir hata oluştuğu anda canlı bir pencerenin çöktüğü ve Windows performansının yavaşladığı sıklıkla gözlemlenmiştir.

2.) Düşük sistem performansı

QuickBooks Bordro Hatası PS038 tarafından sistem performansı yavaşlar ve işlem hızı yavaşlar. Sonuç olarak, görevi tamamlamak için gereken süreyi artırır. Bu olduğunda, söz konusu hatanın size ulaştığını anlayabilirsiniz.

 1. Güvenilmez bordro süreci

QuickBooks Bordro hatası PS038’in belirtilerinden biri, bordro işleminin durdurulması veya kesintiye uğramasıdır. Bordro güncelleme işlemi durur durmaz bu hata ile karşılaştığınızı fark edeceksiniz.

4.) Sistemle çek işlenirken hata oluştu

Bu, PS038 QuickBooks bordro güncelleme hatasının başka bir belirtisidir. Verilerdeki farklılık nedeniyle, kullanıcı maaş kontrollerini işlerken hatayı doğrulamak için farklı istatistikleri kontrol etmelidir.

QuickBooks Bordro hatası PS038’i düzeltmeye çalışmadan önce hangi güvenlik önlemleri alınmalıdır?

Bu özel PS058 hata kodu için sorun giderme işlemine başlamadan önce aşağıdaki adımlar gerçekleştirilmelidir.

1.) QuickBooks’un en son sürümünü indirin.

Hala daha eski bir sürüm kullanıyorsanız QuickBooks yazılımınızı en son sürüme güncellediğinizden emin olun. QuickBooks Bordro Hatası PS038’de sorun gidermeden önce dikkate alınması gereken en önemli güvenlik önlemlerinden biri, QuickBooks’u en son sürüme yükseltmektir.

 1. QuickBooks’ta bordro bilgilerini ve şirket dosyalarını yedekleyin.

Şirket dosyanızı ve QuickBooks bordro bilgilerinizi yedeklemek, dikkate alınması gereken ek bir önemli güvenlik önlemidir. QuickBooks Bordro hatası PS038’i düzeltmeye başlamadan önce, herhangi bir kaybı önlemek için QuickBooks şirket dosyanızı ve bordro verilerinizi yedeklemek isteyebilirsiniz.

 1. QuickBooks Desktop bordro vergi tablosunu güncelleyin.

Bu, uzlaşma sürecine devam etmeden önce bir başka önemli husustur. QuickBooks Desktop’ta en son bordro vergi tablosunu yüklemek, sorun giderme işlemi sırasında herhangi bir sorundan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca Okuyun: – QuickBooks Hatası 6094

QuickBooks Bordro hatası PS038 nasıl düzeltilir?

Aşağıda, sorunun çözülmesine yardımcı olabilecek bazı adımlar listelenmiştir. Adımlar aşağıdaki gibidir;

1.) QuickBooks’u güncelleyin ve verilerinizi yedekleyin.

Uygulamayı güncellemek sorunu çözebilir. Herhangi bir kaybı önlemek için QuickBooks verilerinizi yedeklediğinizden emin olmalısınız. QuickBooks yazılımınızı güncellemek için aşağıdaki talimatları izleyin.

A) QuickBooks programını başlatarak başlayın.

b.) Bundan sonra, Yardım bölümüne giderek QuickBooks Desktop’ı güncelleyin.

c) Sağ üst köşedeki Şimdi Güncelle seçeneğini seçin.

d) Ardından, gidip üzerine tıklayarak Güncellemeleri Al’ı seçin.

e.) Ayrıca QuickBooks’u kapatmalı ve güncelleme tamamlandıktan sonra yeniden açmalısınız. Bu, hatanın çözülüp çözülmediğini belirlemenizi sağlar.

 1. Kullanım veya maaş çeki verilerini aktarın.

Sorun giderme sürecinin bu adımında bordro bilgilerini aktardığınızdan emin olmalısınız. Bu aynı zamanda ara sıra QuickBooks hatası PS058’i de düzeltir. Bunun gerçekleşmesi için aşağıda listelenen adımların izlenmesi gerekir.

a) Önce Çalışanlar seçeneğini seçtikten sonra Bordro Hizmetim’i seçin. Ardından, menüden Kullanım verilerini gönder’i seçin. Bu seçeneği görmüyorsanız, bir sonraki adıma geçin.

b) Bir sonraki adımda, Çalışanlar bölümüne bir kez daha erişin ve ardından Bordro Verilerini Gönder seçeneğini seçin.

c) Bordro verilerini göndermek veya almak isteyip istemediğinizi soran açılır pencerede Tümünü gönder seçeneğini seçin. İstendiğinde Bordro Hizmeti PIN’inizi girmelisiniz. Gönderim başarılı olursa tekrar deneyin.

3.) Verileri gözden geçirin ve yeniden gruplandırın

Verileri onaylamak için

Verileri doğrulamak için aşağıdaki talimatları izleyin;

A) QuickBooks Desktop’ı başlatarak başlayın.

b) Ardından Dosya bölümüne gidin ve Yardımcı Programlar’ı ve ardından Verileri doğrula’yı seçin.

c) Bundan sonra, mevcut tüm açık pencereleri kapatmak için Tamam seçeneğini seçin.

d) QuickBooks verilerle ilgili herhangi bir sorun göstermiyorsa, Tamam’ı seçin.

veri yeniden yapılandırması

A.) Sorun giderme sürecinin bu bölümüne başlamak için QuickBooks Desktop’ı başlatın.

b.) Bundan sonra, Dosya ve Yardımcı Programlar altındaki Verileri Yeniden Oluştur seçeneğini seçin.

Bu nedenle, bir yedekleme oluşturmak için Tamam’ı seçin. c) Ardından restorasyon süreci başlayacaktır.

d) Restorasyon işlemi tamamlandıktan sonra “Sonuçları Görüntüle”yi seçmelisiniz. Bir sonraki adıma geçebilirsiniz çünkü sorun yok.

4.) Sıkışmış maaş çeklerini bulun.

a) Bu sorun giderme adımını başlatmak için önce Düzenle’yi ve ardından Bul’u seçin.

 1. b) Ardından Gelişmiş sekmesini seçin.

c) Gelişmiş sekmesine gidin.

d) Ayrıca, Filtre Seç bölümündeki Filtre listesinden Ayrıntı düzeyini seçin.

 1. g) Ardından Yalnızca Özet radyo düğmesini seçin.

f) Sonuç olarak filtre listesine geri dönün. Aşağı kaydırın ve Çevrimiçi Durum’u seçin. Ardından, Gönderilecek Çevrimiçi seçeneğini seçin.

g) Son olarak, Intuit’e gönderilmemiş tüm maaş çeklerini görüntülemek için Bul seçeneğini seçin. Ayrıca Bul penceresindeki “eşleşen numarayı” da not edin. Bundan sonra, aşağıdaki işleme geçin.

5.) Güvenli durdurulmuş kontroller

Şimdi maaş çeklerini ayırmak için aşağıdaki talimatları izlemeniz gerekiyor.

 • İlk olarak, en eski sıkışmış maaş bordrosunu açın.
 • Daha sonra ödeme detayları butonu seçilmelidir.
 • Aynı gelir kaleminin son gelir kalemi olarak listeye eklenmesi üçüncü adımı tamamlar. Bu, Gelir bölümündeki Pay Check Review penceresinde yapılmalıdır. Örneğin, saatlik ücret listedeki son madde ise, gelir kalemini de eklemelisiniz.
 • Sonuç olarak, bir Net Pay kilitli bildirimi görünecektir. Hayır cevabını buradan seçin.
 • Bundan sonra, ne vergi kesintisinin ne de net ödemenin değişmediğinden emin olun. Tamam’a tıklamaya karar verin.a) Bundan sonra ne vergi kesintisinin ne de net ödemenin değişmediğinden emin olun. Bir karar verin ve Tamam’ı tıklayın.
 • Geçmiş bir işlemle ilgili bir mesaj alırsanız, Evet’i seçin.
 • Maaş kontrolünü tamamlamak için Kaydet ve Kapat düğmesini seçin.
 • İşlem uyarı mesajını kaydetmek isteyip istemediğinizi sorduğunda Evet’i seçin.
 • Bundan sonra, maaş çekini bir kez daha kontrol edin. Bundan sonra, ayrıntıları kontrol et düğmesine tıklayın.
 • Ayrıca yeni eklenen gelir kalemlerini de gelir bölümünden kaldırmalısınız.
 • Ayrıca net ödeme ve vergi tutarlarının değişmediğinden emin olmalısınız. Bundan sonra, Tamam seçeneğini seçin.
 • Durdurulan her maaş çeki için de bu işlemleri tekrarlayın (l.).
 • Son olarak, işiniz bittiğinde tekrar edin.

Sonuç

tüm yönleriyle ele aldık QuickBooks hatası PS058 Sebepleri, semptomları ve çözümleri bu blogda ele alınmıştır. Bu teknikleri kullanarak söz konusu hatayı kolayca çözebilirsiniz. Ancak sorunu çözemediğiniz bir durumdaysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu tür soruları yanıtlamak için 7/24 buradayız. Telefon veya e-posta ile istediğiniz zaman bize ulaşın.

xpertposting

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *