Renk ve Ux – Ux tasarımlarınızda renk nasıl kullanılır?

Diposting pada

Kullanıcı arayüzleri, görsel öğelerden ve sonsuz çeşitlilikte tasarım bloklarından oluşur. Görsel çekicilik yaratmak için kullanılırlar. Kod yok; ve yazılım platformları ve kullanıcılar arasında çekici portallar. Adobe uzmanları, “harika renklerin canlandırıcı bir atmosfer yaratabileceğini ve kullanıcıları harekete geçmeye teşvik edebileceğini” söylüyor. UX ile. Kullanıcı deneyimi olarak da bilinir. Basit bir UI çerçevesine entegre olan UX kaplamaları olarak da adlandırılır. Arayüzler farklı seviyelerde duygusal etki sağlayabilir.

Platformlar arası etkileşim seviyeleri

Platformlar arasında kabul edilebilir üç katılım düzeyi düşünün. Kod düzeyinde, birler ve sıfırlar, ultra hızlı dijital talimatlar üretmek için onaltılık blokta derlenir. Unix işletim sisteminin yanı sıra komut satırı da bu şekilde çalışır. Ancak, makine dilinin temellerini anlamak, çok fazla bilgisayar programlama bilgisi gerektiriyordu.

Arayüz

Bir sonraki adım daha sonra kullanıcı arayüzüne geldi. ek düğmeleri görüntüler. sayfalar; sayfalar ve daha fazlası Ancak bir boşluk vardı. Bugün, web tasarım uzmanları artık sadece yarı ilginç UI platformları oluşturmuyor. Tasarımlarına psikolojik değer katan iletişim kanalları geliştirirler. Bunu düşündüğünüzde; UI tasarımı önemlidir, ancak UX düzenleri projeleri web sitelerine canlı renklerle enjekte edebilir.

Bu tartışmadaki ilke nedir?

Bu makale okuyucuya hangi mesajı vermeye çalışıyor? Olaya şöyle bakalım: İnsanlar zeki ve duygusal varlıklardır. Rasyonel bir karar verebilirler. Ancak, bir web sayfasında bir menü veya giriş istendiğinde. İstenmeyen seçime eğilimli olabilirler. Belki bir bağlantıdaki hafif bir ton teknolojisi tarafından tetiklenir.

Aynı şey kitaplar için de geçerlidir. Okurlar, iyi seçilmiş düzyazı sayfaları nedeniyle bir kurgu eseri arasında hızla ilerliyorlar. Doğru kelimelerin çekici görseller üretebileceği doğrudur. Benzer şekilde, iyi uygulanmış UX teknikleri, ziyaretçileri tahmin edilebilir şekillerde web sitelerine çeken çarpıcı renk kombinasyonları oluşturabilir.

Bu psikolojik ilkenin bir örneği olarak, siyah algısı genellikle olumsuz bir renk olarak yorumlanır, ancak beyazın içeriği olumlu bir etkiye sahiptir. Görsel olarak çekici olan büyüleyici web tasarımı alanından daha fazlası var ve eskilerin dediği gibi sadece yüzeyi çizdik.

Bu araştırma alanına bir web geliştirme perspektifinden bakalım. Bir müşteri trafik almak istiyor veya bir ürün veya hizmeti pazarlamak istiyor. Belki de tartışmalı bir siyasi bakış açısı veya yeni bilim temelli bilgiler hakkında güncelleme yapmak için bilgi sağlamaya ihtiyaç vardır.

Basit bir kullanıcı arayüzü ile ziyaretçiler kesinlikle web sitesine göz atabilir, ancak deneyimleri plansız, rastgele ve odaklanmamış. Tüm deneyimden etkilenmezlerse, geri döneceklerinden emin olmak imkansızdır. Bir müşteri kaybolabilir, bir web sitesi bağımlısı vahşi doğada internette dolaşmaya bırakılabilir ya da hevesli bir bilgi arayıcı haber için başka yerlere bakabilir. Özellikle insanlar siteden ayrılır ayrılmaz siteyi unuttuklarında, harika bir tasarım süreci değil. Renkler hoş bir dokunuş katar ve daha önce basit olan web düzenlerine hitap eder.

Belirli bir ruh halini ifade etmek için iyi düşünülmüş bir renk seçimi veya web paleti tasarımı, enerji verici bir güç görevi görür. Bu dili yetenekli bir kullanıcı deneyimi yaratıcısının elinde görsel olarak ayarladığınızda, bir web sitesinin web sayfalarında gezinmeniz daha ilginç ve unutulmaz bir deneyim olabilir.

Bir yazılım programının temel yapısı

Kullanıcı arayüzünü bir yazılım programının veya web sitesinin temel yapısı olarak düşünün. Sonuç olarak, bir Windows işletim sistemi arayüzünün bir Mac arayüzünden çok farklı olduğu doğrudur. Microsoft çalışma alanı özelleştirilebilir ve doğal olarak temizlenebilir. Ancak, Mac arayüzleri daha temiz ve şık görünme eğilimindedir. Bu, web tasarımı için aynıdır, ancak bu durumda iki ana ürün pazarı temeli arasında net bir ayrım yoktur.

Dışarıda yüz binlerce web sitesi var ve bunların her biri bir hedef kitleye ulaşmayı hedefliyor. Bunu başarmak için her sayfada kullanılan UX’in dahili bir mantık taşıması önemlidir. Web sitelerine renk koordinatlarının tekdüzeliğini sağlamak için basamaklı stil sayfaları kullanılabilir. Bu küçük kod sayfaları, web sitelerinin aynı yazı tiplerini ve biçimlendirmeyi kullanmasını sağlar ve bu, kuralların belirleyebileceği birkaç özelliği belirtmek için yeterlidir.

HTML kodu ve HTML kodu var, ancak bu makaleyi tüm psişik gücü elinde tutan UX renk koordinatlarından ziyade kullanıcı arayüzü programlamasına götüren bir konu.

Önemi Kullanıcı arayüzleri

Kullanıcı arayüzleri çok önemlidir, ancak aynı zamanda beynin mantıksal kısmına da hitap ederler. Web geliştirme uzmanları, kullanıcıyı tutkuyla kullanıcı gezinmesinin duygusal gelgitine kaptırmak için renkleri kullanır. Yeni ve geri gelen ziyaretçilerin gözlerine doğrudan bir görsel odaklanma havası taşıyan, özenle seçilmiş renk paletlerini kullanırlar.

Bu duygusal isabet doğru olduğunda, web sitesi trafiği katlanarak artar. Daha da iyisi, kullanıcı ayrıldığında, renk paletine bağlı oldukları için geri gelme olasılıkları daha yüksektir ve gölgelerden ve doygunluk düzeylerinden gelen olumlu titreşimler nedeniyle iyi ayarlanmıştır. Renk uzmanı logosu ve Bizim için bir UI/UX tasarım sayfası yazın