SaaS tabanlı taksi rezervasyon uygulaması – Xpert Posting

Diposting pada

Bu hızda, insanlar her şeyi parmaklarının ucunda yapabilirler. Taksi rezervasyonu yapmak bu kuralın bir istisnası değildir. Ancak SaaS tabanlı taksi çözümlerini ön plana çıkaran teknoloji sayesinde kimse taksi kiralamak için evinden çıkmıyor. Dolayısıyla, bir taksi işine başlamak istiyorsanız, bir SaaS iş modelinin sizin için neler yapabileceğini öğrenmek için en iyi yer burasıdır. SaaS, daha hızlı büyüyen ve yeni başlayanlar arasında popülerlik kazanan yazılım dağıtım modellerini ifade eder.

Önemli bir benzersiz özellik

Havaalanları meşgul olabilir, birçok sürücü güne orada başlamayı tercih eder. Daha iyi bir sistem, seyahat taleplerinin havaalanında sürücüye ulaşmasının daha uzun sürmesi anlamına gelir. “İlk gelen, ilk hizmet alır” modeline göre çalışır. Böylece sürücü zamanında yolculuk yapar, bu da hem sürücüler hem de sürücüler için daha iyi ve daha hızlı bir deneyim anlamına gelir – ancak havaalanında, yolculukları ayırmanın şeffaf bir yöntemi bir kuyruk sistemine dayanır.

Ücretsiz bir demo talep edin

Profesyonellerin yardımıyla böyle bir ikilemle en iyi şekilde başa çıkabilirsiniz. Taksi endüstrisindeki yılların deneyiminden sonra Grepix Infotech, saas tabanlı en iyi taksi uygulaması çözümüyle taksi girişimlerine yardımcı olma konusunda deneyim ve uzmanlık kazanmıştır. Bu blog, SaaS tabanlı taksi sevk yazılımı, taksi girişimlerine nasıl yardımcı olunacağı ve ideal karar verme hakkında tartışacak. O halde, daha fazla uzatmadan başlayalım.

İmkanlar arttıkça rekabet de artıyor. Taksi rezervasyon işinde oyuncular arasında ciddi bir rekabet vardır. Her oyuncu, taksi sevk yazılımına daha fazla müşteri çekmek ve onları uzun süre elde tutmak için benzersiz yeniliklere ve üstün fikirlere başvuruyor. Harika bir taksi işi fikri, daha hızlı büyümelerine ve pazarda uzun süre rekabetçi kalmalarına yardımcı olabilir. Bir bağlantıya tıklayarak bloga gitmek ister misiniz?

SaaS, en köklü taksi iş modelidir

SaaS (Software as a Service), uygulamaların bir bulut üzerinde barındırıldığı ve son kullanıcılara sunulduğu bir yazılım dağıtım modelidir. SaaS modeli, araç çağırma işi başlatmak isteyen girişimler arasında giderek popülerlik kazanıyor. Başlangıç ​​dostu doğası, girişimlerin tüm önemli karmaşıklıklarının üstesinden gelmeye yardımcı olduğu için doğru seçim olduğunu kanıtladı.

SaaS iş modeli, abonelerin ve müşterilerin SaaS yazılımına erişmek için tek seferlik bir ücret ödemek yerine yıllık veya aylık abonelik ödemesine olanak tanır. Bu fiyatlandırma modeli, yeni ve mevcut kullanıcılara yaşam boyu değer sağlayan yeni özelliklere, ürünlere, daha iyi hizmetlere ve diğer avantajlara odaklanırken, yeni başlayanların ve diğer SaaS işletmelerinin bulut bilgi işlem sayesinde aylık gelir elde etmelerini sağlar.

SaaS pazar büyüklüğü 2020’de 113,82 milyar ABD dolarıydı ve pazarın 2021-2028 Innightu iş döneminde %27,5’lik bir YBBO ile 2021’de 130,69 milyar ABD dolarından 2028’de 716,52 milyar ABD dolarına sıçraması bekleniyor.

SaaS tabanlı taksi uygulaması

Piyasadaki en çok satan çözümlerden biri olan SaaS tabanlı bir taksi uygulamasıyla ilgileniyor musunuz?

Demo rezervasyonu yapın

Statista’ya göre SaaS pazarı 2021’de yaklaşık 145,5 milyar dolardı. 2022’de yaklaşık 172 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

SaaS tabanlı bir taksi çözümünün yardımıyla, yeni taksi girişimleri aşağıdaki büyük engellerin üstesinden gelebilir:

 • Bütçe kısıtlamaları
 • Zaman sınırları
 • uzmanlık eksikliği

Bunlar, yeni başlayanların bölgeler, endüstriler ve etki alanlarında yaygın olarak karşılaştıkları sorunlardan sadece birkaçı.

Taksi girişimleri için SaaS tabanlı iş modeli

Aboneliğe dayalı bir fiyatlandırma modelinde, müşteriler bir hizmeti veya ürünü kullanmaya devam etmek için düzenli olarak ödeme yapar. Bu, abonelik fiyatlandırma stratejisinin geleneksel ürün fiyatlandırmasından çok farklı olduğu anlamına gelir. Devam eden müşteri ödemeleri ve karmaşık ürün paketleri, SaaS şirketlerinin fiyatları hakkında daha fazla düşünmesi gerektiği anlamına gelir.

Müşteri açısından genellikle en ucuz ve en esnek seçenek olan kullandıkça öde modeli olarak da adlandırılır. Bu SaaS seçeneğiyle ilgilenen kişilerin bunu paradan tasarruf etmenin ve bütçelerini daha sıkı tutmanın bir yolu olarak gördüklerini görebilirsiniz.

1. Sabit fiyat: İhtiyaçlarınıza yönelik belirli bir çözüm için bir kez sabit ücret ödemeniz gerekir.
2. Aylık Abonelik: SaaS tabanlı bir çözümde aylık ücret ödemeniz gerekir.

Avukatlar

 • Müşteriler yalnızca birkaç özelliği kullanırsa çok fazla para harcamak zorunda kalmazlar.
 • Kullanıcılar hizmetinizi deneyebilir ve günlük rutinlerine entegre ederek ödemelerini kademeli olarak artırabilir.
 • Ağır kullanıcılar, kullandıkları hizmetler için makul bir ücret alır.

Taksi girişiminiz için neden SaaS’ı seçmelisiniz?

Ulaşım hizmeti sunan isteğe bağlı hizmet sağlayıcılar, tek seferlik yazılım ücreti almak yerine saas tabanlı bir taksi çözümünü tercih edebilirler. Bu model, tüm müşteriler için aynı kaynak koduyla SaaS dağıtımı için özel olarak tasarlanmış bir uygulamaya bulut tabanlı erişim sağlar.

Yazılıma yeni işlevler veya özellikler eklendiğinde, müşterilere Yazılımın yeni bir sürüme güncellendiği bildirilecektir. SaaS, yalnızca bir taksi işletmeniz varsa ve bunu teknolojiyle büyük ölçüde büyütmek istiyorsanız sizin için uygundur. SaaS’ın araç çağırma hizmetlerine nasıl yardımcı olduğunun nedenlerini okuyun:

KULLANDIĞINIZ ÖDEME İŞ MODELİ

Yazılım oluşturmak tek seferlik bir çözümdür, bu nedenle çok para yatırmanız gerekir. Örneğin, bir sunucu kurmak veya kiralamak için daha fazla paraya ihtiyaç vardır. Öte yandan, SaaS tabanlı bir taksi uygulaması çözümü, faturalandırma ve bütçeleme konusunda şeffaflık sağlar. Bu nedenle, işletme sahiplerinin aylık ödeme yapması için en uygun maliyetli yoldur.

Abonelik modelinde, taksi girişimleri kullandıkça ödeyebilir ve yalnızca ekledikleri araba, sürücü veya yolcu sayısı kadar ödeme alabilir. Bu model aynı zamanda donanım kurulumunu ortadan kaldırır ve bakım maliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olur. Örneğin, Saas tabanlı taksi yönetimi yazılımı, taksi işletmelerine yazılıma abone olma ve aylık fatura ödeme seçeneği sunan entegre bir platformdur.

Pazara hızlı giriş

Abonelik tabanlı kabin rezervasyonu uygulaması önceden yapılandırılmış ve yüklenmiş olduğundan, kullanıma hazır bir çözüme sahip olabilirsiniz. Daha kişisel hale getirmek istiyorsanız, küçük özelleştirme talebinde bulunabilirsiniz. Aboneliğe dayalı yazılım hizmetlerimizle pazara hızlı ve kesintisiz olarak girebilirsiniz.

Otomatik yükseltme

SaaS taksi yazılımı çözümü bulutta barındırılır, ürünün yükseltilmesi, bakımı ve desteklenmesinden SaaS sağlayıcısı sorumludur. SaaS çözümünde pazar ihtiyaçlarını karşılamak için yeni özellikleri düzenli olarak güncellersiniz. Şimdi en son özelliklere erişmek için sisteminizi yükseltmeniz gerekiyor.

Yazılım hizmeti sağlayıcıları, bir güncelleme mevcut olduğunda sizi bilgilendirebilir. Ayrıca, sunucu bakımı için tek seferlik bir yazılım çözümü kadar harcama yapmanız gerekmez. Ayrıca, sorunsuz taksi hizmetleri sunmak için güvenli bir platforma sahip lisanslı bir ürün alacaksınız.

Güvenilir ve güvenli

Bazı SaaS sistemleri, bir olay sırasında verilerinizin güvenli bir şekilde saklanmasını ve kurtarılmasını sağlayan gelişmiş güvenlik özellikleri içerir. Ayrıca, bu tür yazılımlar güvenilirdir ve her zaman güvenilebilir.

Entegrasyon ve ölçeklenebilirlik

Müşteriler, SaaS ürünlerini pazarlama ve analitik için herhangi bir üçüncü taraf aracıyla entegre etmek için API’leri kullanabilir. Ardından hizmet alanınızı genişletmeniz gerektiğinde abonelik paketinizi yükseltin ve mevcut sisteminize birkaç araç daha ekleyin. Ek yazılım veya lisans satın almanıza gerek yoktur. Ayrıca istediğiniz zaman küçültebilirsiniz.

kolay erişim

Bunun dışında SaaS modelinin en önemli avantajı erişilebilir olmasıdır. Örneğin, SaaS tabanlı bir taksi uygulamasına, yazılım internet üzerinden bulutta barındırıldığı için istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden erişebilirsiniz.

Kazanan bir SaaS tabanlı taksi uygulaması oluşturun

Uber gibi uygulamalar yüksek talep görse de, taksi rezervasyonu için tüm akıllı telefon uygulamaları bu rekabetçi pazar segmentinde rekabet edemez. Kullanıcı dostu müşteri uygulaması (iOS ve Android), Sürücü uygulaması (iOS ve Android), hızlı ve verimli sevkiyat çözümü ve uygun filo yönetim paneli, harika bir taksi rezervasyon uygulamasının ana özellikleridir. Ek olarak, aboneliğe dayalı bir taksi rezervasyon uygulaması, işletmenize hak ettiği büyümeyi sağlamak için ölçeklenebilir olmalıdır.

Benzersiz değer teklifi

Güçlü bir marka oluşturmak ve taksi rezervasyon uygulamanızı rakiplerinden farklı kılmak için belirgin bir değer teklifine ihtiyacınız var. Benzersiz bir değer teklifi, sürücüleri ve yolcuları Uber benzeri bir taksi uygulamasına çekmenize yardımcı olacaktır.

Nişinizi bulun

Taksi sektöründe tek bir niş yoktur. Ancak, taksi rezervasyon uygulamanız için harika olabilecek elektrikli araba taksilerini tercih edebilirsiniz. Bunun nedeni, insanların çevre sorunları hakkında her zamankinden daha fazla endişe duymalarıdır. Bu yüzden çevre dostu ulaşım için ideal bir karar vermekte fayda var.

Bir proje vizyonu oluşturun

İnsanlar, kullanıcıların karşılaştığı belirli endişeleri yanıtlamak için mobil uygulamalar oluşturur. Sonuç olarak, başarılı bir taksi uygulaması oluşturmak için öncelikle mobil uygulamayı kimin için geliştireceğinizi, müşterilerin hangi zorluklarla karşılaştığını ve teknolojinin bu endişeleri nasıl giderebileceğini belirlemelisiniz.

Teknik dokümantasyon hazırlamak

Her projenin teknik dokümantasyona ihtiyacı vardır. Bu uygulama, taksi uygulaması geliştiricilerini oluşturmayı planladıkları sistem hakkında bilgilendirir. Keşif aşaması, projenizin ne yapması gerektiğini tanımlar, kullanım durumlarını ve işlevsel ve iş gereksinimlerini yazar.

Taksi uygulamanız için bir MVP geliştirin

Bir uygulamanın ilk sürümü MVP olarak bilinir. Tüketicilerin uygulamayı yüklemesi ve derecelendirmesi için yeterli olan en temel özelliklere sahiptir. Başlangıçlar, daha fazla kaynak yatırımı yapmadan taksi rezervasyon uygulamalarını başlatmak ve daha sonra ek özellikler eklemek için MVP’yi kullanabilir. Taksi rezervasyon platformunuz MVP için seçmeniz gereken özelliklerden bazıları.

Yolcu programının özellikleri

 • çok dilli
 • Araçların sınıflandırılması
 • Yolculukta OTP’yi başlatın
 • canlı izleme
 • istasyonun dışında
 • kiralama
 • Soket kullanarak sohbet özelliği
 • Akıllı ücret yönetim sistemi

Sürücü programının özellikleri

 • Sürücü belgeleri
 • Yolculuk istekleri
 • Uçağa binmeyi kabul et/reddet
 • Uygulama içi adım adım gezinme
 • Sürücü istatistikleri
 • Akıllı tavsiyeler ve ödüller
 • Sürücü kullanılabilirliği
 • Profili devre dışı bırak
 • Birden fazla sürücü vardiyası

Yönetim paneli özellikleri

 • Kullanıcı yönetici
 • işlem yöneticisi
 • Sürücü yöneticisi
 • Tur Yöneticisi/Sürücü
 • raporlar
 • Cüzdan yöneticisi

Uber’e benzer bir uygulama geliştirmenin maliyeti nedir?

Saas tabanlı bir taksi rezervasyon uygulamasının maliyeti çeşitli faktörlere bağlıdır.

Geliştirme ekibi, geçmişte yaptıkları benzer teknolojiler ve projeler hakkında iyi bir bilgiye sahiptir. Tüm müşterilerimize göre sabit veya saatlik en iyi istihdam modelini seçme esnekliği sağlıyoruz. Uygulama performansına gelince, hesaplama basit bir anlam ifade eder – ne kadar çok özellik eklemek isterseniz, böyle bir uygulamayı geliştirmenin maliyeti o kadar yüksek olur.

Sonuç

Uber gibi bir uygulama çözümü, herhangi bir taksi girişiminin bu avantajlardan yararlanmasına yardımcı olabilir. Günümüz dünyasında akıllı, hızlı ve teknoloji konusunda bilgili olmanız gerektiğinde, gidilecek yol SaaS’tır. İşinizi başlatmak için SaaS tabanlı bir taksi uygulaması çözümü arıyorsanız, aramanız burada sona eriyor. UBERApps, gelişmiş özelliklere ve teknolojiye sahip güçlü ve gelişmiş SaaS tabanlı bir taksi çözümü sunar. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri uygulaması, sürücü uygulaması ve sezgisel yönetici paneli ile işletmeniz için özelleştirilmiş bir SaaS tabanlı taksi rezervasyon çözümü edinin.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *