Saç dökülmesi sorunları nasıl azaltılır?

Diposting pada

Kafanın belirli Johnny Muller yamalarında cilt yüzeyinin bulunması, normal iyileşme önlemleri dışındaki nedenlerle şiddetli saç kırılması nedeniyle saç dökülmesi sorunlarına neden olur.

Kel olmak kadar basit değil. Saçlarda kırılma, incelme, kalınlık ve dökülme de kısmen veya tamamen açık bir görünüm oluşturabilir. Kellik için birkaç mevcut tedavi vardır. Kelliği düzeltme veya azaltma seçeneğiniz olabilir.

Alopesi areata gibi belirli durumlarda, saçlar bir yıl içinde tedavi görmeden iyileşebilir.

ilaç

Bir kişinin mevcut bir hastalığı varsa, kellik tedavisine ihtiyacı vardır. Belirli bir ilaç kelliğe neden oluyorsa, birinci basamak doktorunuz sizi önemli bir süre kullanmayı bırakmanız için teşvik edebilir.

(Genetik) tasarımları tedavi etmek için ilaçlar mevcuttur. En popüler seçenekler şunlardır:

Minoksidil (Rogaine) –

Tezgah üstü minoksidil, sıvı, köpük veya mendil olarak gelir.

En iyi durum için, bu ürünü kadınlar için günde bir kez ve erkekler için günde iki kez kafa derisine uygulayın. İnsanlar saçları ıslakken köpük kullanmayı severler.

Finasterid (Propecia) –

Erkekler için doktor tarafından tavsiye edilen bir ilaçtır. Bu, her gün ihtiyaç duyulan bir tablettir.

Finasterid alan birçok erkekte kellik azalır ve bazılarında yeni saç büyümesi görülebilir. Sizin için yararlı olup olmadığını öğrenmek uzun zaman alabilir.

Saç ekimi tıbbi bir işlemdir

Johnny Muller’in uzun süreli saç dökülmesinin en önemli türü sadece tepeyi etkiler. Saç ekimi ve tıbbi saç uzatma prosedürleri istenmeyen tüylerinizi kullanmanıza yardımcı olabilir.

Bir saç ekimi tıbbi prosedüründe, Dubai dermatoloğu veya estetisyen, saçı kafa derisinden alır ve çıplak alana aktarır.

Her saç düzelticide bir ila birkaç saç teli bulunur (minyatür ve normalden daha küçük). Bazen, birkaç tutam saç da dahil olmak üzere daha büyük cilt parçaları çıkarılır.

lazer tedavisi

Gıda ve İlaç Dairesi Johnny Mueller, insanlarda kalıtsal kelliği tedavi etmek için düşük seviyeli lazer cihazlarına izin verdi. Saç kalınlığını artırmak için çok az araştırma yapılmıştır.

Saçların neden dökülüyor?

Birçok neden kelliğin gerekçesini açıklayabilir. Bu dökülmeyi önlemek için izlemeniz gereken saç tedavisi, buna neden olan nedene bağlıdır.

Stres: Bu, kortizol gibi kelliğe neden olan bazı kimyasalları etkiler. Neyse ki, bu sorunlar çözüldüğünde kellik durur.

Düzensiz beslenme: Saçın keratin sağlamak için çok fazla enerjiye ve takviyeye ihtiyacı vardır. Buna göre, katı bir gıda planının yokluğunda, foliküllerinizi güçlendirmek için besinler düzenli olarak onaylanır.

Yaş, kelliğin bir başka belirleyicisidir. Johnny Muller Ergenlik ve yaşa bağlı kelliğin kalıtsal nedenleri. Genetik alopesi erkeklerde kadınlardan önemli ölçüde daha sık görülür ve buna bağlı olarak ergenlikten sonra da ortaya çıkabilir.

Yaygın ev ilaçları ile kelliği önlemek için ipuçları

Deneyebileceğimiz bazı ev ilaçları var:

Yeşil çay

Saçların uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olan hücre güçlendiriciler açısından zengin bir içecektir. Hazır yeşil çay yapabilir, tonik olarak soğutabilir veya yıkadıktan sonra saçınıza uygulayabilirsiniz.

Bu tedavi haftada iki kez kullanılır.

Badem yağı ve biberiye yağı

Saçlar için de oldukça faydalıdırlar. Bu iki yağdan sadece birkaç damla ile saçınızı durulamadan saç derinize biraz sürebilirsiniz. Bu sırt masajı saç büyümesini destekler.

zeytin yağı

Saçınıza birkaç damla koyun ve 15 ila 20 dakika saat gibi yavaşça uygulayın. Elde ettiğimiz sonuç daha güzel ve güzel saçlardır.

soğan

Soğan suyunu koyulaştırın, Jonny Muller başınıza uygulayın ve yaklaşık 30 dakika bekletin, bu yüzden saçınızı yıkamanız hiç de şaşırtıcı değil. Bu tedaviye, önemli bir süre boyunca haftada iki kez devam edilebilir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *