Sage 50 General.dat hatasını düzeltin

Diposting pada

Sage 50’yi kurmakta sorun yaşıyorsanız, büyük olasılıkla General.dat’a atıfta bulunan bir hata mesajıyla karşılaşmışsınızdır. Bu yazıda, bu hatayı düzeltmek ve Sage 50’nizi olabildiğince sorunsuz ve sorunsuz çalışır hale getirmek için gerekli adımları atacağız. Sage 50 General.dat dosyasını açarken bir hata ile karşılaşırsanız bunun bir çözümü var. Yazılımınızı yükseltmeyi deneyebilir veya dosyayı onarabilirsiniz. Yazılımınızı yükseltmek için Sage 50 yazılımının en son sürümünü indirip yüklemelisiniz. Dosyayı onarmak için gereksiz dosyaları silmeniz ve ardından General.dat dosyasını yeniden oluşturmanız gerekir.

Devamını oku-: Sage, Sage 100 kullanıcılarına OAuth ve TLS hakkında önemli uyarılar veriyor

Sage 50 General.dat hatasının arkasındaki neden

Sage 50 General.dat hatasıyla karşılaşmanızın birkaç nedeni olabilir. Bazı durumlarda, hataya yanlış veya güncel olmayan sistem dosyaları neden olur. Diğer durumlarda, hata, bilgisayarınızdaki donanım veya yazılım sorunlarından kaynaklanabilir.

General.dat hatası yaşıyorsanız, sorunu en kısa sürede gidermek ve düzeltmek önemlidir. General.dat hatasını gidermenize ve düzeltmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

 1. Bilgisayarınızda herhangi bir kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol edin
  2. Bilgisayarınızda yanlış veya güncel olmayan yazılımın kurulu olup olmadığını kontrol edin.
  3. Bilgisayarınızda bir donanım sorunu olup olmadığını kontrol edin
  4. Sistem dosyalarınızın bütünlüğünü kontrol edin
  5. Sage 50’yi yeniden yüklemeyi deneyin
  6. Sistem dosyalarınızı bir yedekten geri yüklemeyi deneyin
  7. Yardım için desteğe başvurun

Sage 50’yi kullanırken sorun yaşıyorsanız, General.dat dosyasını onarmanız gerekebilir. Bu dosya, veritabanına bağlanmaktan ve bilgilerinizi yüklemekten sorumludur. Düzgün çalışmıyorsa, yazılımı açamayabilir veya kullanamayabilirsiniz. General.dat dosyasını şu adımları izleyerek değiştirebilirsiniz: 1) Açık olan tüm Sage 50 belgelerini kapatın 2) Sage 50’de yeni bir belge açın3) Özellikler panelinde Dosya sekmesine tıklayın. .dat dosyası 6) Düzenle düğmesini tıklayın 7) General.dat Seçenekleri iletişim kutusunda, Düzenlemeye izin ver’in yanındaki kutunun seçili olduğundan emin olun. 8) Değişikliklerinizi kaydetmek için Tamam’a tıklayın.

Sage 50 General.dat hatası nasıl düzeltilir

Sage 50 ile sorun yaşıyorsanız, sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Öncelikle, en son yazılımın yüklü olduğundan emin olun. Eğer sahip değilseniz, Sage web sitesinden indirebilirsiniz.

Ardından, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bu, yaşadığınız bazı başlatma sorunlarını çözebilir.

Ayrıca okuyun -; Sage 50 Kullanıcı Kaydı ve Geçmişi

Tüm bu çözümler başarısız olursa, baştan başlamanız ve sistem dosyalarınızı geri yüklemeniz gerekebilir. Bunu yapmak için önce sistem dosyalarınızın bir kopyasını güvenli bir yere kaydettiğinizden emin olun. Ardından, şu adımları izleyin:

1) Windows Gezgini’ni açın ve %Sage%\bin\win32’ye gidin
2) Sage 50 General.dat’a sağ tıklayın ve Kopyala’yı seçin
3) Yeni bir komut istemi penceresi açın ve aşağıdaki komutu girin:

rundll32 sysdba.dll,SystemFileChecking /checkonly /quiet /file:”C:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData\Roaming\Sage50_General_Databases”

Bilgisayarı yeniden başlatın

Bu adımları uyguladıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Eğer

Sage 50 General.dat hatasını düzeltmek için 10 basit adım

Sage 50’yi açarken veya kullanırken hatalarla karşılaşırsanız General.dat dosyasını onarmanız gerekebilir. İşte izlemeniz gereken 10 basit adım:
1. Bilgisayarınızda Sage 50 klasörünü açın.
2. “General.dat” dosyasını açmak için çift tıklayın.
3. Herhangi bir hata görürseniz, “Tümünü Düzelt” düğmesini tıklayarak bunları düzeltin.
4. General.dat dosyasını kapatın ve bilgisayarınıza kaydedin.

Sage 50’yi açarken bir hatayla karşılaşırsanız, bunun için bir geçici çözüm vardır. General.dat hatasını düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin. 1. “Başlat”a tıklayın ve “Çalıştır”ı seçin. 2. Aç alanına “msconfig” yazın ve Enter’a basın. 3. Sistem Yapılandırma penceresinde “Gelişmiş sistem ayarları”na ve ardından “Performans” sekmesine tıklayın. 4. “Gelişmiş performans ayarları” bölümünde, “Microsoft Excel hizmetinden veri erişimi” değerini “Etkin” olarak değiştirin. 5. Değişiklikleri kaydetmek için Uygula ve Kapat’a tıklayın.

Son sözler

Bir Sage General.dat hatasıyla karşılaşırsanız, sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. İşte konuyla ilgili bazı son sözler:

 • Sistem güncellemelerinizi kontrol edin: En son sistem güncellemelerinin tümünü yüklediğinizden emin olun. Bu, Sage General.dat hatasına neden olabilecek sorunları düzeltmeye yardımcı olacaktır.
 • Bilgisayarınızı temizleyin: Gereksiz dosyaları bilgisayarınızdan kaldırın ve kayıt defterinizi temizleyin. Bu, Sage General.dat hatasına neden olabilecek sorunları düzeltmeye yardımcı olacaktır.
 • Sage’i Yeniden Yükle: Her şey başarısız olursa, Sage’i yeniden yükleyebilir ve yeniden deneyebilirsiniz. Bu genellikle son çaredir, ancak başka bir çözüm yoksa işe yarayabilir.

Daha fazla gör: Adaçayı Prenote nedir?

Sage 50 General.dat dosyasını açarken bir hata ile karşılaşırsanız aşağıdaki çözümleri deneyiniz. Dosya hala açılmıyorsa, yardım için muhasebecinizle veya yazılım satıcınızla iletişime geçin. Tüm dosyalarınızın tek bir yerde saklandığından emin olun. Bilgisayarınızda virüsten koruma veya güvenlik duvarı yazılımının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bu programlar dosyanın açılmasını engelleyebilir. Dosyayı açmak için başka bir bilgisayar kullanmayı deneyin. Sorun devam ederse, yardım için muhasebecinize veya yazılım satıcınıza başvurun.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *