Sağlık Hizmetleri için Yazılım Geliştirmeye Yönelik Eksiksiz Kılavuz

Diposting pada

Piyasada pek çok uygulama var ve varlığımız, ihtiyacımız olsun ya da olmasın dijital servislerle iç içe. Performans ve uygunluktan bilgi ve eğitime kadar çok çeşitli çözünürlükler için uygulamalar kullanıyoruz. Size bir gerçeklik kontrolü vermek için gün boyunca yaptığınız egzersiz miktarını ve insanlara harcadığınız zaman miktarını düşünün. her birini al Sağlık yazılımı şirketi, sağlık yazılımı oluşturmak için ileri teknolojiyi kullanmaları gerekiyor.

Ve tıbbi bakım endüstrisi bir istisna değildir. Hastalara ve sağlık profesyonellerine kaliteli tıbbi tesisler sağlamak için uygulama sektörüne hızlı ve zarif bir şekilde girmiştir. Artık sadece 13 dakikalık bir doktor randevusu almak için sırada beklemek zorunda değiliz.

Her geçen gün bir sağlık yazılım firmasının gereksinimleri giderek artmaktadır. McKinsey kesinlikle bu teknoloji odaklı yeniliğe sahip. Böylece McKinsey, tıbbi bakım işini 2024 yılına kadar yıllık 355-415 milyar dolarlık bir değere taşıyacak.

Ancak gerçekte, sağlık kuruluşları iş süreçlerini modernize etmek için mevcut teknolojileri benimseme konusunda çok yavaşlar. Detaylar böyle bir durumda ciddi hasta bakımı ve sınırlı para olsa da, günümüzde birçok sağlık yazılım hizmeti sorunlarla karşı karşıyadır. Yetersiz memnuniyet oranları, kısa süreli kullanıcı kabulü ve gelişmiş hasta bakımı veya iyileşme olanakları sağlamak için kullanabileceğiniz para eksikliği gibi sorunlar.

Bu tür endişeler nedeniyle, bu konuyu açıklığa kavuşturmaya kararlıyız. Böylece derneğiniz sağlık yazılım şirketinin somut faydalarından faydalanabilir.

Sağlık yazılımı geliştirme nedir?

Sağlık yazılım şirketleri, tıp sektöründeki çeşitli idari sorunları ve doktorlar ve hastalar arasındaki önemli ilişkileri çözmek için geliştirilmiş çok çeşitli faaliyetleri içerir. Örneğin, klinik hizmetler, hastane deneyimi, sigorta primleri, elektronik sağlık kayıtları vb. Böylece sağlık yazılımları, işletmenizde doğru ve kaliteli tıbbi hizmet verme şansına sahip olacağınız mükemmel bir sistem bulabilir. Profesyoneller, hastaların sağlık durumlarını kolayca takip edip gözden geçirebilir, prosedürleri planlayabilir, bilgilere erişebilir ve ekipleri yönetebilir. Hastalar doktorlarla planlayabilir, sohbet edebilir ve raporlar gönderebilir ve tıbbi bilgi alabilir. Ve bunlar, sağlık işletmeleri için çözümlerin sayısız faydasından sadece birkaçı.

2022 için en büyük tıbbi yazılım geliştirme trendleri

Çok iyi bildiğimiz gibi, devrime yönelik eğilimler doğaldır (ve tersi). Teknolojinin hızlı gelişimi ile, onu elimize almak ve insanların artan ihtiyaçlarını karşılamaktan daha iyi bir şeye sahip değiliz. Bu bölümde, hangi sağlık yazılımı şirketi trendlerinin iş ve ötesinde en büyük etkiye sahip olacağını belirleyeceğiz.

Harika bilgiler

Sağlık sektöründe büyük veri, hastaların tıbbi hesaplarındaki büyük miktardaki verinin yönetilmesine yardımcı olur. Bu son teknolojiyi, bireysel hastaları tedavi etme, bakımevi performansını yönetme, maliyetleri düşürme, salgınları önleme ve daha pek çok sürücüye uygulayabilirsiniz. 2022 yılına kadar, elektronik sağlık kayıtları, personel ve uygulama yönetimi kararlarında artan tasarruflar nedeniyle bakımdaki büyük verilerin küresel değerinin 34,37 milyar dolara ulaşması çok olası.

Yapay zeka

Sağlık sektörü iş çözümlerinde yapay zeka performansı söz konusu olduğunda, NLP, klinik dokümantasyon, konuşma tanıma, otomatik kayıt raporlama vb. 2021’de tıbbi bakımda yapay zekanın piyasa değeri 7,7 milyar dolar; Yapay zekanın klinik hataları ortadan kaldırma ve teşhis doğruluğunu iyileştirme, daha düşük işletme maliyetleri ve daha fazlası konusundaki pratikliğini yansıtırsak, sayı şaşırtıcı değildir.

Uzaktan gözlemleme

Sağlık bilgi teknolojisindeki bu eğilim, sürekli gözden geçirme yoluyla sağlık profesyonelleri ve bireyler arasında iletişimi mümkün kılmaktadır. Hastalar için çeşitli giyilebilir sağlık cihazlarıyla profesyoneller, hayati sağlık bilgilerini izleyebilir. Önemli bilgilerin paylaşılmasına, daha iyi tıbbi bakım sağlanmasına ve arıza sürelerinin ve maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olur.

Tıbbi şeyler için IoT

IoMT, tıbbi tesisler, cihazlar ve uygulamalarla ilişkili ekosistemdir. Evlerini terk edemeyen insanlara kırsal ve uzak bölgelerde kritik bakım sağlar. Bu tür teknolojilere duyulan ihtiyaç o kadar büyük ki, IoMT pazarının 2025 yılına kadar 143.45 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. IoMT’nin önemli katkılarından bazıları şunlardır: daha sağlıklı kronik bakım yönetimi, ilaç yönetimi vb. Ayrıca hasta izleme, erken hasta yönetimi sağlamaya yardımcı olur. ve dahası.

VR ve AR

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçekliğin uygulanmasının sağlık sektörü için muazzam faydaları vardır. Sağlık kurumları, dijital hizmetlerini geliştirmek, hastalarla daha iyi bağlantı kurmak ve kaliteli sağlık eğitimi sağlamak için bu teknolojilerden kademeli olarak yararlanıyor. Sanal gerçekliğin ve artırılmış gerçekliğin özel sağlık yazılım çözümlerinde nasıl uygulanabileceğine dair bazı dikkate değer örnekler şunlardır: robotik cerrahi, tıp eğitimi, fizik tedavi, kişiselleştirilmiş sağlık bakımı, travma sonrası stres tedavisi, acil durum prosedürleri ve daha fazlası. Böylece, AR-VR pazarı 2025 yılına kadar 4.987.9 milyon dolar değerinde.

sohbet robotları

Chatbot’lar ve pazar büyümesi, işletme türünden bağımsız olarak birçok işletmeye yardımcı oldu. Tıbbi bakım işi bu sistemi kullanmaya yeni başlamış olsa da, bu fırsatta kat etmesi gereken uzun bir yol var. En iyi kullanım örneklerinden bazıları şunlardır: temel sağlık kontrolleri, randevu planlaması, ölçeklenebilir müşteri hizmetleri, sıkıştırılmış bekleme süreleri, büyük fiyat tasarrufları, hasta yanıtları vb. Günlük yaşamınızda mobil sağlık uygulamalarının erişebildiği sayısız avantajdan yararlanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tıbbi bir uygulamaya sahip olmanın faydaları nelerdir?

Hasta etkileşimini iyileştirin

Günümüzün hasta merkezli ortamında, mükemmel bakım özellikle önemlidir. mSağlık uygulamaları, gerçek anlamda hasta merkezli sağlık hizmetleri, kişiselleştirilmiş uygulamalar ve hastalar ile sağlık kuruluşları arasında bilgi paylaşımı yoluyla etkileşimi mümkün kılar. Hastalar, hastaneye gitmeden evlerinin rahatlığında tıbbi kayıtlarını/ilaç bilgilerini izleyebilir ve erişebilir.

Kötüye kullanım tehditlerini en aza indirin

Hasta kayıtlarının işlenmesi, inceleme sırasında fiziksel olarak hatalara ve yanlışlıklara açıktır ve yavaştır. Ancak sağlık programları, insanlar için ölümcül olabilecek tüm bu olası görevleri geçersiz kılmaktadır. Bir kişinin sağlık durumunun ayrıntılı bir raporunu uygulamada dijital olarak saklamaya yardımcı olur. Bu, doktorların doğru ilacı doğru dozaj ve kimyasal düzenleme ile önermesine yardımcı olur. Bir kişi bir bakım sağlayıcısından diğerine atlarken, bu bilgiler hızlı tıbbi kararlar almak için kolayca çıkarılabilir.

Tıbbi bakıma anında erişim – her yerde, her zaman!

Doktorlara ve sağlık ofislerine yapılan verimsiz geleneksel telefon görüşmelerinin aksine, cep telefonları Sağlık yazılım şirketleri Teletıp randevuları için mesaj göndermeyi, randevu planlamayı ve 7/24 bakım sağlayıcılara bağlanmayı güvenli ve kolay hale getirin. Hastalar, küçük sorunlar için çevrimdışı aramaları atlamak için sohbet, görüntülü arama veya arama yoluyla soru sorabilir. Bu, yöntemi verimli hale getirir.

Sorunsuz çıktılar

Geleneksel olarak faturalı satış, hastane personeli ve hastalar için külfetli bir işlemdi. Mobil sağlık yazılımı şirketleri sayesinde, insanların ödemeler için uzun kuyruklarda beklemelerine gerek kalmıyor. Uygulamaya son derece güvenli bir ödeme ağ geçidinin dahil edilmesi, kullanıcıların yalnızca birkaç dokunuşla son derece hızlı ödeme yapmalarını sağlar. Ayrıca tercih ettikleri ödeme yöntemini seçebilir, çevrimiçi ödeme yapabilir (kredi veya banka kartı) ve uygulamalar aracılığıyla kefillerine (gerekirse) bağlantı kurabilirler. Mobil sağlık uygulamaları trendi, işi önemli ölçüde değiştirdi. Artık birçok hasta, bir doktordan sevk almak istediklerinde hastanede çalışmanın bireysel bir çözüm olmadığını biliyor. Ayrıca, programlar insanların özel teklifler sunmasına olanak tanır: tavsiye programları, indirimler ve derecelendirme planları. Tüm bu yapılara ve daha pek çoğuna bugün bir sağlık yazılım şirketi sayesinde erişilebilir.

İyileştirilmiş tıbbi uyarılar

Çeşitli sağlık programları, hastaları ilaçları, yaklaşan uzmanlarla randevuları, ilaç yenilemeleri ve daha fazlası hakkında bilgilendiren elektronik bildirimler oluşturmayı içerir. Bu, hastaların bir tedavi seansını kaçırma sıkıntısı yaşamadan tedavilerini kontrol etmelerini sağlar. Çok sayıda sıkıcı ve tekrarlayan idari görevi ortadan kaldırır ve otomatik bildirimlerle kişilere daha iyi bir deneyim sunar.

Gelişmiş bilgi yönetimi

Sağlık kurumları her gün binlerce kişisel veriyi işliyor. Bu nedenle, uygun oluşumu için gereklidir. EHR ile entegre edildiğinde, sağlık uygulamaları, giyilebilir cihazlar ve sistemlerdeki bağlı cihazlardan önemli hasta bilgilerini otomatik olarak yakalar. Bu, sağlık hizmeti sağlayıcılarının eksiksiz bir hasta profili oluşturmasına ve HIPAA uyumlu olmasına olanak tanır. İyileştirilmiş iş akışı – daha yüksek doğruluk. Doktorların günümüzde ulaşması gereken unsur sayesinde. Bir uygulama aracılığıyla sağlık hizmeti bilgilerinin ağa bağlanması, yanlış teşhis olasılığını en aza indirir. Doktorlar hasta hesabının tamamını görebildikleri için en etkili ilacı reçete edebilirler. Ayrıca makine öğrenmesi gibi teknolojiler de bu alanda önemli kazanımlar sağlayabilir. Sağlık tespiti için makine öğrenimi, ek bir bileşen olarak hizmet edebilir. Bu nedenle hata yapmamak için bir uzman tarafından vizyonla ilgili bir görüş dile getirilir. Mindbowser’ın sağlık hizmetleri için yazılım geliştirmeye yardımcı olduğunu öğrenin.

Nesnelerin İnterneti uygulamalarıyla farmasötik ortamları iyileştirme

IoT ile ilgili sağlık uygulamaları, sağlık bantları gibi giyilebilir cihazları sayar. Ayrıca kalp atış hızı ve kan basıncı monitörleri, glükometreler ve daha fazlası gibi kablosuz bağlantılı diğer cihazların gerçek zamanlı izleme sağladığını görüyoruz. IoT sağlık hizmeti tarafından üretilen bilgiler, profesyonellerin bilinçli kararlar vermesini ve olağanüstü sağlık hizmeti sunmasını sağlar. Sağlık fitness takipçileri ve giyilebilir cihazlar çekiş kazanıyor. Daha düşünceli özel cihazların, çeşitli izleyiciler arasında hızla popülerlik kazanacağını varsayabiliriz.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *