Şantiyelerden hırsızlığı en aza indirecek adımlar

Diposting pada

Her zaman şantiyelerden gelen ve giden insanlar vardır. Bu, öğelerin kaybolması için harika bir ayar yapar. Onlarca müteahhit, çalışan, teslimat şoförü, çalışan.

Hatta müfettişler bile her gün binayı ziyaret ediyor. Ekipman, alet ve diğer malzemeler gün içinde başıboş bırakılır.

Şantiyelerin güvenliği büyük bir zorluktur ve donanımları ve malzemeleri değerli olduğundan ve güvenli bir sitede saatlerce kalabildiğinden hırsızlar için sık sık hedef olurlar.

Hırsızların şantiyelerde genellikle neleri hedeflediğine ve şirketinizin hedef alınmasını nasıl önleyebileceğinize ilişkin ayrıntılara bir göz atın.

Hırsızlar ne çalar?


Neye karşı korunmanız gerektiğini daha iyi anlamak için hırsızların şantiyelerden tipik olarak ne çaldıklarını incelemek harika bir fikirdir. Öğelerin listesi çok uzun çünkü bir şansları olursa onlardan geriye hiçbir şey kalmayacak.

El Aletleri En çok kaybolan eşyalar el aletleridir, çünkü bunlar fark edilmeden saklanabilecek ve olay yerinden kaybolabilecek kadar küçüktür. Muhtemelen kayıp el cihazlarını hemen fark etmeyeceksiniz.

Büyük ekipmanların çalınması zordur, hırsızlar mümkün olduğunca işyerinden kamyon, buldozer ve traktör gibi büyük ekipmanları çalabilir.

Bu ekipmanı çalan hırsızların bunun için gelişmiş stratejileri ve planları vardır ve gözlerinizi her zaman yerde tutmalısınız.

Ahşabın fiyatı artıyor, bu da ahşabı hırsızların şantiyelerden çalmak için ortak bir meta haline getiriyor. Bu hırsızlıklardan genellikle çalışanlar sorumludur çünkü bunun pahalı bir ürün olduğunu bilirler.

Metal: Son olarak, metalin önemli bir yeniden satış değeri vardır. Bu nedenle, mülkünüzde alüminyum veya bakır varsa, hırsızların alması için iyi bir şans var.

Şantiyenizdeki her şey risk altındadır. Bu nedenle hırsızlığı önlemek için bir eylem planı oluşturmak çok önemlidir. Ve şantiyelerinizden eşya çalanlara sahip çıkın.

Bir şantiyede hırsızlığı önlemenin beş yolu


Hırsızların neden şantiyelere çekildiğini ve hırsızlığa karşı oluşturduğu tehlikeleri anlıyorsanız, kayıplarınızı en aza indirecek stratejiler geliştirmelisiniz.


Siteniz ne kadar az saldırıya uğrarsa, işinizi zamanında bitirme ve müşterilerinizin mutlu olmasını sağlama olasılığınız o kadar artar.

1: Güvenli şeyler


Çalışanlarınızın her gün işleri bittiğinde işleri güvende tuttuğundan emin olmak, iş yerinizi daha az tehdit haline getirir. Ağır ekipmanı hareket ettirmeyi zorlaştıran çevre etrafındaki geçici çitleri düşünebilirsiniz.


Taşınabilir depolama ünitelerinin işyerine taşınması, araçlarınızı ve kereste, bakır gibi önemli eşyalarınızı her gece işyerinizden hareket etmeden saklamanıza olanak tanır.

2: Varlıklarınızı takip edin


Envanter kontrolü, size yardımcı olduğu için herhangi bir güvenlik stratejisinin kritik bir yönüdür. Neye sahip olduğunuzu, neye ihtiyacınız olduğunu ve ekibinizin işte hangi ekipmanı kullandığını takip edin.


Ayrıca sahada neye ihtiyaç duyulduğunun doğru bir şekilde kaydedilmesini sağlamak için her türlü alet ve ekipmanı kaydetmelisiniz. Takım kontrol sürecinin uygulanması. Ve ekipman, bir çalışanın satın aldığınız bir şeyle çekip gitme olasılığını azaltabilir.

3: Bir arka plan kontrolü yapın


Şirketinizden uzaklaşan çalışanlarınız olduğunu düşünmek zor. Ancak, olabilir ve aklınızda bulundurmanız gereken bir şey. Arka plan kontrolleri tamamen kusursuz değildir. Ancak, hırsızlık geçmişi olan çalışanların dikkatli olması gerektiğini size bildirebilirler.


İşletmenizin özgeçmiş kontrolü yaptığını duyurmak, sabıka kaydı olanların iş başvurusunda bulunmaktan caydırabilir çünkü iş web sitesinde bulunan gözetim ve hırsızlık azaltma programlarının farkındadırlar.

4: Yakıt kaynaklarını kesin


Ağır ekipmanla başa çıkmak için birkaç ipucu: Yakıt beslemesini kesmek veya devre kesicileri devre dışı bırakmak, hırsızların bu eşyaları gece almasını engelleyecektir. Bu ekipmanı taşımak çok zordur ve elektrik olmadan imkansızdır.


Benzin istasyonları için bir önbellek anahtarının kurulumu kolaydır ve şantiyenizden çıkarmanız gereken ekipmanın hırsızlığa karşı korunmasını sağlar.

5: İzleme için bir uyarı sistemi oluşturun


Siteniz için bir güvenlik sistemi kurmak muhtemelen en iyi yoldur. Özellikle video gözetimi durumunda, herhangi bir şantiyeden hırsızlığı önlemek için.


Bu sistemler, kimsenin binaya fark edilmeden girip ardından ekipmanınızı kullanarak kaçmamasını sağlamak için bütün gece nöbet tutan bir uzaktan güvenlik görevlisi tarafından izlenir.

Ayrıca, olası hırsızları yaklaşmaktan caydırmak için koyabileceğiniz işaretler de vardır. Her şantiye için özel olarak bir video gözetim sistemi tasarlanmıştır. Bu, kameraları ekipman ve aletleri korumak için en uygun yerlere yerleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Güvenlik desteği alın


Şantiyelerden hırsızlık yaygındır. Ancak iş yerinizi korumak için uygun adımları atarak mağdur olma şansınızı azaltabilirsiniz. İş yeriniz için güvenlik önlemlerinin alınmaması çeşitli nedenlerle sorunlara neden olabilir.


İlk olarak, yeni ekipman satın almanız ve sigorta sağlayıcısının sorunu araştırmasını beklemeniz gerekir. Ek olarak, zaman kaybedersiniz çünkü çalışanlarınız ihtiyaç duydukları araçlar web sitesinde mevcut değilse çalışamazlar. Bu senaryodan kaçınmanız önerilir.

Bir güvenlik grubu, sizi sağlamak için şantiyenize kişisel izleme ve koruma hizmetlerinin bir listesini sunar. İnşaat güvenliği. Personelimiz kameralarınızı en stratejik yerlere kuracaktır.

Gece boyunca yayını izleyen bir güvenlik görevlisi olacak, yani acil bir durum fark ettiğimizde derhal yetkililere haber verebiliyoruz.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *