Satılık küçük Labradoodle yavruları

Diposting pada

Bir sonraki arkadaşınız olarak küçük bir Labradoodle almayı mı düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, yalnız değilsin. Hem Labradoodle hem de Fino köpeği ırklarının artan popülaritesi nedeniyle, yetiştiriciler her iki köpeğin de çok daha küçük olan melez çeşitlerini yarattılar.

Bu küçük adamlardan birini yeni evcil hayvanınız olarak düşünüyorsanız, alışverişe başlamadan önce Mini Labradoodles hakkında bilmeniz gereken her şeyi okuyun. Ek olarak, en iyi arkadaşınızı ve aile üyenizi eve götürmeye hazırsanız, burada minyatür Labradoodle yetiştiriciliği konusunda uzmanlaşmış birkaç saygın yetiştiricimiz var.

Mini Labradoodle nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, Mini Labradoodle yavruları, Labradoodle cinsinin daha küçük versiyonlarıdır. Labrador Retriever ilk olarak 1980’lerde Avustralya’da bir Labrador Retriever ve bir Fino köpeği arasında bir melez olarak yetiştirildi. Mini Labradoodles, bir Labrador Retriever ve Toy Poodle arasında bir melezdir.

Labrador Retriever, dünyadaki en yaygın ırklardan biridir, Fino köpeği ise en zeki ve yetenekli ırklardan biridir. Bu iki ırkın birleşimi çocuklu aileler için harika bir köpek yapar, çok arkadaş canlısı ve naziktir ve aynı zamanda çok iyi huylu, arkadaş canlısı ve az bakım gerektirir.

Mini Labradoodles herhangi bir kürk olabilir ve genellikle kıvırcık kaplamalı köpeklerdir, ancak her zaman değil. Mini Labradoodles, diğer Labradoodle’lardan önemli ölçüde daha küçüktür, ortalama 14-17 inç (35-43 cm) yüksekliğe kadar büyür ve 15-25 pound arasında ağırlığa sahiptir.

Küçük bir labradoodle yavrusu ne kadar büyür?

Ortalama Mini Labradoodle yavruları yaklaşık 14 ila 17 inç boyunda ve 15 ila 25 pound ağırlığındadır. Mini Labradoodle’ınızın tam boyu ve ağırlığı, sahip olduğunuz cinse ve bir köpek yavrusu mu yoksa yetişkin bir köpek mi sahiplendiğinize bağlı olacaktır. Bir köpek yavrusu evlat edinirseniz, büyümesi için birkaç yıl boyunca hazırlanmanız gerekir.

Hatta bazı köpek yavruları iki yaşına gelene kadar büyümeye devam eder! Tamamen yetişkin bir Mini Labradoodle evlat edinirseniz, boyut açısından ne bekleyeceğinizi bilirsiniz. Bununla birlikte, Mini Labradoodle’ların soyundan geldikleri kaniş cinsine bağlı olarak boyutlarının değişebileceğini unutmayın.

Mini Labradoodle neden bu kadar popüler?

Mini Labradoodle’ların bu kadar popüler olmasının birkaç nedeni var. İlk olarak, arkadaş canlısı, sevecen ve uyumlu mizaçları nedeniyle harika aile köpekleri olurlar. Mini Labradoodle’lar çocukları sever ve düşük tüy döken kürkleri ve düşük egzersiz ihtiyaçları nedeniyle iyi aile köpekleridir.

Mini Labradoodles, apartman dairelerinde, apartman dairelerinde veya sınırlı açık alana sahip olan insanlar için de harika köpeklerdir. Onlara çok fazla sevgi ve ilgi gösterildiği sürece, Mini Labradoodle iç mekanlarda yaşamaktan son derece mutlu olabilir. Son olarak, Mini Labradoodle’lar az bakım gerektiren köpeklerdir. Minimal bakım gerektirirler, alerjisi olanlar için uygundurlar, nispeten kısa bir ömre sahiptirler ve bakımı nispeten ucuzdur.

Satılık otantik Labradoodle yavruları nasıl bulunur?

Minyatür Labradoodle yavrusu sahiplenmek istiyorsanız, satılık bir Minyatür Labradoodle yavrusu bulmanız gerekir. Sınıflandırılmış reklamlar, çevrimiçi web siteleri ve hatta yerel barınaklar ve kurtarmalar gibi bir Mini Labradoodle yetiştiricisi bulmanın birkaç yolu vardır.

Saygın yetiştiriciler, üreme uygulamaları, Mini Labradoodle yetiştirme konusundaki deneyimleri ve üreme süreçleri hakkında sizinle konuşmaya istekli olacaklardır. Saygın yetiştiriciler de size Mini Labradoodle’larını göstermekten ve yavruların nasıl tutulduğunu görmenize izin vermekten mutluluk duyacaktır.

Yavrularıyla tanışmanıza ve durumlarını incelemenize izin vermeyen herhangi bir yetiştiriciden kaçınmalısınız.

Küçük bir Labradoodle yavrusuna sahip olmanın artıları

Mini Labradoodle’ı benimsemek isteyebileceğiniz birkaç neden var.

  • Mini Labradoodles, arkadaş canlısı, sevecen ve iyi koordine edilmiş mizaçları nedeniyle harika aile köpekleridir.
  • Mini Labradoodle’lar çocukları sever ve düşük tüy döken kürkleri ve düşük egzersiz ihtiyaçları nedeniyle iyi aile köpekleridir.
  • Mini Labradoodles, apartman dairelerinde, apartman dairelerinde veya sınırlı açık alana sahip olan insanlar için de harika köpeklerdir.
  • Onlara çok fazla sevgi ve ilgi gösterildiği sürece, Mini Labradoodle iç mekanlarda yaşamaktan son derece mutlu olabilir.
  • Son olarak, Mini Labradoodle’lar az bakım gerektiren köpeklerdir. Minimal bakım gerektirirler, alerjisi olanlar için uygundurlar, nispeten kısa bir ömre sahiptirler ve bakımı nispeten ucuzdur.

Küçük bir Labradoodle yavrusuna sahip olmanın dezavantajları

Mini Labradoodle sahibi olmanın çok az dezavantajı vardır. Tek gerçek dezavantajı, Mini Labradoodles’ın zaman zaman inatçı olabilmesi ve ilk kez sahipler için en iyi köpek olmayabilmesidir.

Mini Labradoodle’lar, daha büyük Labradoodle’lar kadar avlanmaya veya çiftçiliğe uygun olmadıklarından, kırsal alanlarda yaşayan insanlar için en iyi köpekler değildir.

Genel olarak, bir Mini Labradoodle seçerseniz harika bir köpeğiniz olur. Bununla birlikte, ilk kez köpek sahibiyseniz veya kırsal alanda yaşayan biriyseniz, farklı bir cins düşünebilirsiniz.

Son sözler

Bir Labradoodle yavrusu sahiplenmek istiyorsanız, onların arkadaş canlısı, sevecen ve iyi bir aile köpeği olduğunu bilmelisiniz. Mini Labradoodles ayrıca harika ev köpekleri yapar ve alerjisi olanlar için uygundur.

Mini Labradoodle seçerken saygın bir yetiştirici bulduğunuzdan ve zaman zaman inatçı olmaya hazır olduğunuzdan emin olun. Bu küçük rahatsızlıklar karşılığında, harika bir köpeği evinize ve ailenize davet etme zevkini yaşayacaksınız!

Kaynaklar:

1- Etlik piliç yetiştiricilerinde stres yönetimi: bir inceleme

11 Aralık 2019’da çevrimiçi olarak mevcuttur, Record Edition 11 Aralık 2019’da.

https://doi.org/10.1093/japr/3.2.199

2- Yaşlı bir dişi köpekten alınan somatik hücrelerden üretilen klonlanmış oyuncak kaniş

Alındı ​​20 Mart 2007, 24 Ekim 2007’de revize edildi, Kabul edildi 3 Kasım 2007, 19 Şubat 2008’de çevrimiçi olarak erişilebilir.

https://doi.org/10.1016/j.theriogenology.2007.11.002

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *