Siber güvenlik çözümü nedir?

Bir diğer Başlıca siber güvenlik Bu haftaki ihlal manşetlere çıkıyor: Rus merkezli bir hacker organizasyonu tarafından yapılan bir siber saldırı, Amerika’nın benzininin yüzde 45’inin geçtiği ana yol olan Koloni Boru Hattı’nı ele geçirdi.

Bilgisayar korsanlarının bir operasyonu ne kadar hızlı ve verimli bir şekilde yok edebileceğini işletme sahiplerine hatırlatmak yeterlidir.

Bu tür endişe verici haberlerle karşılaştığınızda, işletmenizi ve müşterilerinizi güvenlik ihlallerinden nasıl koruyabilirsiniz? Her büyüklükteki işletmenin kendilerini tehditlerden korumak için kullanabileceği siber güvenlik çözümleri vardır.

Siber güvenlik hizmetleri nelerdir?

Siber güvenlik, şirket verilerinin yasa dışı veya suç amaçlı kullanıma karşı korunmasıdır. Bu verilerin güvenliğini sağlamak ve siber tehditlere karşı korunmak için kapsayıcı süreç siber güvenlik hizmetleridir.

Siber güvenlik hizmetlerinin hedefleyebileceği en yaygın tehditlerden bazıları şunlardır:

 • Kötü Amaçlı Yazılım: Kötü amaçlı yazılım olarak da bilinen kötü amaçlı yazılım, gizliliğini, kullanılabilirliğini ve bütünlüğünü tehlikeye atmak için bir bilgisayar sistemine bulaşan bir programdır. Kötü amaçlı yazılım programları gizlenebilir, ancak bunlar iş ağlarına yönelik en ciddi tehditlerden biridir.
 • Fidye Yazılımı: Fidye yazılımı, sisteminize erişmenizi engellemek için şifreleyen kötü amaçlı yazılımdır. Ardından sistemin kilidini açmak ve çevrimiçi erişiminizi geri yüklemek için para ister.
 • Kimlik Avı: Siber suçlular, meşru iş temsilcileriymiş gibi davranarak verileri çalmak için kimlik avı tekniklerini kullanır. Genellikle size hesabınızla ilgili bir uyarı gönderir ve ardından yanıtınızı isterler. Bağlantı sizi şifreler gibi hassas bilgileri sağlayabileceğiniz sahte bir web sitesine götürecektir.
 • Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırıları: DDoS saldırıları, web sitesi yanıt süresini azaltan trafik istekleriyle dolup bir ağa erişimi sınırlar. Suçluları diğer siber suç türlerinden uzaklaştırmak için kullanılır.

Siber güvenlik, verilerinizi, ağlarınızı ve sistemlerinizi koruyan çok çeşitli ağ güvenliği önlemleri aracılığıyla bu ve diğer saldırıları hedefler.

Birçok siber güvenlik seçeneği var.

 • Veri Kaybını Önleme: Veriler, günlük işlemleriniz için kritik öneme sahiptir. Veri kaybını önleme yöntemleri, verilerinizin her zaman kullanılabilir olmasını sağlar.
 • Erişim yönetimi: Kuruluşunuzun hassas bilgilerine yalnızca yetkili çalışanlar erişebilmelidir.
 • Güvenlik Duvarları: Güvenlik duvarları, kötü niyetli saldırılara ve güvenilmeyen ağlara karşı koruma sağlamak için giden ve gelen ağ trafiğini düzenler.
 • Virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı, herhangi bir bilgisayar ağı için en önemli siber güvenlik çözümlerinden ikisidir. Sisteminizi olası tehditlere karşı tarar ve virüslerin cihazlarınıza erişmesini engeller.
 • Web filtreleme: Bu, çalışanların şirket ağındaki veri ihlallerine yol açabilecek kötü niyetli hizmetlere yanlışlıkla erişmesini önler.
 • Uyumluluk ve risk yönetimi: Birçok sektör, siber güvenlik hizmetlerinin federal düzenlemelere uymasını gerektirir. Bu ihtiyaçlar risk yönetimi ve uyum ile karşılanabilir.

Sorunları çözmek için siber güvenlik çözümleri

 • Bu, kötü niyetli niyetten değil, çalışan hatasından kaynaklanmaktadır. Web filtreleme ve diğer siber güvenlik araçları, çalışanların kötü amaçlı sitelere erişmesini veya kimlik avı planlarının tuzağına düşmesini engelleyerek insan hatası riskini azaltır.
 • Dış tehditler: Bilgisayar korsanları, geleneksel güvenlik duvarlarını atlamanın ve veri çalmanın yollarını bulma konusunda daha usta hale geldi. Siber güvenlik hizmetleri, güvenlik duvarlarınızın, virüsten koruma yazılımınızın ve diğer çözümlerin güncel kalmasını ve altyapınızı korumaya hazır olmasını sağlar.
 • Birçok üçüncü taraf uygulaması, yeterli veya güncel güvenlik önlemlerinden yoksundur. Siber Güvenlik, bu güvenilmeyen uygulamaları kaldırır ve diğer birçok uygulamada bulunmayan güvenlik çözümlerini içerir.
 • Zayıf BT süreçleri: Küçük işletmeler bazen güvenlik tehditlerine ve değişikliklerine yanıt verecek kaynak veya bilgiden yoksundur. Birçok şirket, özel BT ekiplerini işe almak için gerekli kaynaklara sahip değildir. Bu, altyapılarını riske atıyor. Bulut tabanlı veya dış kaynaklı siber güvenlik çözümleri, bir güvenlik ihlali sonrasında gelir kaybından kaçınmanıza yardımcı olabilecek uygun maliyetli bir alternatiftir.

Farklı BT güvenlik çözümleri türleri

Küçük ve büyük şirketlerin bütçelerine ve ölçeklerine göre BT güvenliğine sahip olmalarını sağlayan üç ana siber güvenlik çözümü türü vardır.

 • Dahili: Büyük kuruluşların genellikle siber güvenlik hizmetleri sağlayan kendi güvenlik ekipleri vardır. Kendiniz yapın, işinizi ve ihtiyaçlarını bilen kişilerle çalışarak güvenliğinizi ve gizliliğinizi yönetmenize olanak tanır.
 • Dış Kaynak Kullanımı: Bu, işletmelerin can sıkıcı güvenlik önlemlerine harcanan zamanı azaltması ve bunun yerine üçüncü taraf bir ekip siber güvenliği yönetirken daha üretken görevlere odaklanması için harika bir yoldur.
 • BT Güvenliği: Artık bulut, siber güvenlik de dahil olmak üzere ürünlerinizi ve hizmetlerinizi almanın harika bir yoludur. sağlayan dış kaynaklı bir hizmet olan Siber Güvenlik SaaS Siber güvenlik çözümleri Aylık olarak, bir abonelik yoluyla onlar için ödeme yapmanızı sağlar. Bu, en son teknolojiyi uygun bir fiyata takip etmenizi sağlar.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.