Siber Güvenlik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular – Post Xpert

Diposting pada

Bu kılavuzdan siber güvenlik hakkında sık sorulan sorular hakkında bilgi edinin. Bu, fiziksel ve siber saldırılara karşı korumayı içerir. Siber güvenlik (CS), elektronik sistemleri ve verileri yetkisiz erişim, kullanım veya ifşadan koruma eylemidir. Siber saldırılar, saldırganların bilgisayar sistemlerine, verilere veya ağlara yetkisiz erişim sağlama girişimleridir. Siber güvenlikle ilgili sık sorulan sorular arasında saldırının ne olduğu ve sistemlerin bunlara karşı nasıl korunabileceği yer alır. (CS) endişeleri, virüsler, solucanlar, Truva atları ve diğer kötü amaçlı yazılımlar aracılığıyla meydana gelebilecek saldırılara karşı korumayı içerir. Kişisel bilgilerin ve çevrimiçi bankacılık işlemlerinin korunması; bilgisayar ağlarına yetkisiz erişimin önlenmesi; ve şüpheli faaliyetleri izleme

Siber güvenlik hakkında en sık sorulan sorular

(CS) sıcak bir konudur ve işletmeler ve bireyler kendilerini dijital tehditlerden korumak için mücadele etmektedir. Ayrıca Bir bilgisayar korsanı kiralayın Ancak bu güvenlik prosedürlerini yapmak için (CS) hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir? İşte (CS) hakkında en sık sorulan sorulardan beşi:

Öncelikle siber güvenlik nedir?

Siber güvenliğin üç ana türü nelerdir?

Çevrimiçi ortamda güvende kalmak için en önemli beş ipucu nedir?

Kendinizi siber tehditlerden nasıl koruyabilirsiniz?

– Kötü amaçlı yazılım saldırısı nedir ve bunu nasıl önlersiniz?

– Siber güvenliğin faydaları nelerdir?

-Son olarak siber güvenliğin olmamasının riskleri nelerdir?

Siber güvenlikle ilgili en sık sorulan sorular yanıtlandı

Siber güvenlik, her büyüklükteki işletme için sürekli büyüyen bir endişe kaynağıdır. Siber güvenlik sıcak bir konu ve haklı olarak kişisel verilere, işletmelere ve kritik altyapıya yönelik saldırılar çok yaygın hale geldi. Bu yazıda siber güvenlikle ilgili en sık sorulan soruların bazılarını yanıtlayacağız. Dummies.com uzmanları tarafından yanıtlanan en yaygın siber güvenlik sorularından bazıları şunlardır:

Ortak Soru 1: Siber güvenlik nedir?

Siber güvenlik, bilgisayar ağlarını ve sistemlerini yetkisiz erişim, kullanım veya imhadan koruma eylemidir. Verileri, ağları, sistemleri ve çalışanları siber saldırılardan korumak için çok yönlü stratejiler içerir. Siber güvenlik uzmanları, ağlardaki ve sistemlerdeki güvenlik açıklarını belirlemek ve ardından çözümler geliştirmek için çalışır. Güvenlik önlemleri güvenlik duvarlarını, izinsiz giriş tespit/önleme sistemlerini ve veri şifrelemeyi içerebilir.

Ortak Soru 2: Siber güvenliğin üç ana türü nelerdir?

Üç ana siber güvenlik türü vardır: bilgi güvenliği, siber savunma ve siber güvenlik. Bilgi güvenliği, bilginin gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini korumaya odaklanır. Siber savunma, verileri çalmaya veya kötüye kullanmaya çalışan saldırılara karşı korumaya odaklanır. Siber güvenlik, kuruluşları kötü amaçlı yazılım, virüs ve spam gibi siber tehditlerden korumaya odaklanır.

Soru 3: Kendinizi siber tehditlerden nasıl koruyabilirsiniz?

Siber tehditler büyüyen ve tehlikeli bir sorundur. Kendinizi korumanın birçok yolu vardır, ancak güvende kalmanın en iyi yolu tehlikelerin farkında olmak ve kendinizi korumak için adımlar atmaktır. İşte bazı ipuçları:

 • İnternette ne paylaştığınıza dikkat edin. Siber hırsızlar, internette bulurlarsa bilgilerinize erişebilirler.
 • En son güvenlik yazılımı ve anti-virüs koruması ile bilgisayarlarınızı ve telefonlarınızı güncel tutun.
 • En son güvenlik yamalarıyla bilgisayarınızı güncel tutun.
 • Bilgisayarınızı İnternet saldırılarından korumak için bir güvenlik duvarı kullanın.
 • Güçlü parolalar kullanın ve bunları gizli tutun.
 • Bilgisayarınıza virüsten koruma yazılımı yükleyin ve güncel tutun.

Soru 4: Kötü amaçlı yazılım saldırısı nedir ve bunu nasıl önlersiniz?

Kötü amaçlı yazılım, sisteminize zarar verebilecek veya bilgilerinizi çalabilecek bir bilgisayar virüsü türüdür. Birçok farklı kötü amaçlı yazılım türü vardır, bu nedenle sisteminize ne tür kötü amaçlı yazılımların saldırabileceğini ve kendinizi nasıl koruyacağınızı bilmek önemlidir. Kötü amaçlı yazılım bulaşmasını önlemek için bazı ipuçları:

 • Her zaman güvenli bir parola kullanın.
 • Yazılımınızı güncel tutun.
 • Virüsten koruma ve güvenlik duvarı yazılımı yükleyin.
 • Mesajlardaki e-posta eklerine ve bağlantılara dikkat edin.
 • Cihazlarınıza güvenlik duvarları ve izinsiz giriş tespit sistemleri (IDS) gibi güvenlik yazılımları yükleyin.
 • Güvenli tarama alışkanlıklarını kullanın.
 • Bilinmeyen kaynaklardan gelen ekleri açmayın.

Soru 5: Çevrimiçi ortamda güvende kalmak için en önemli beş ipucu nedir?

Çevrimiçi güvenlik her zaman her yaştan insanın temel endişelerinden biridir. Çevrimiçi ortamda güvende kalmanın pek çok yolu vardır ve nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Çevrimiçi ortamda güvende kalmak için beş ipucu:

 1. Güvenli bir tarayıcı kullanın. Güvenli Tarayıcı, gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak için tasarlanmış bir tarayıcıdır. Chrome, Firefox ve Internet Explorer’ın tümü, çevrimiçi güvenliğinizi korumanıza yardımcı olabilecek yerleşik güvenlik özelliklerine sahiptir.
 2. Kişisel bilgilerinizi paylaşmayın E-posta adresinizi, tam adınızı veya telefon numaranızı vermeyin.
 3. Çevrimiçi olduğunuzda sağduyunuzu kullanın. Başkalarına ve onların mahremiyetine saygılı davranın.
 4. Beklenmeyen e-postaları açmayın: Bir e-posta şüpheli görünüyorsa açmayın. Bunun yerine, e-posta sağlayıcınıza bildirin veya bir spam filtresi kullanın.
 5. Bilinmeyen kaynaklardan dosya indirirken dikkatli olun.

Soru 6: Siber güvenliğin faydaları nelerdir?

Elbette siber güvenlik, işletmeleri ve bireyleri siber saldırılardan korumaya yardımcı olan bir süreçtir. Aslında, siber güvenlik birçok fayda sağlayabilir. İşte onlardan bazıları:

 • İlk olarak, siber güvenlik, verilere zarar verebilecek ve operasyonları kesintiye uğratabilecek siber saldırılara karşı koruma sağlar.
 • İkincisi, siber güvenlik, kişisel bilgilerini koruyarak müşterilerin güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.
 • Ayrıca işletmelerin GDPR gibi düzenlemelere uymasına yardımcı olur.
 • Aslında siber güvenlik, verilerinizi hırsızlıktan veya bilgisayar korsanlığından koruyabilir.
 • Bu, yalnızca kimlik hırsızlığından değil, diğer dolandırıcılıklardan da kaçınmanıza yardımcı olabilir.
 • Ayrıca, işletmenizi itibarına zarar verebilecek veya operasyonları kesintiye uğratabilecek siber saldırılara karşı koruyabilir.
 • Ayrıca siber güvenlik, işletmeleri finansal kayıplardan korur.

Soru 7: Siber güvenliğin olmamasının riskleri nelerdir?

Siber güvenlik bugünlerde sıcak bir konu ve bunun iyi bir nedeni var. Aslında, bilgisayar korsanları her zaman bir sisteme girmenin yollarını arar ve bu sistem kişisel bilgiler veya hassas veriler içeriyorsa, yıkıcı olabilir. Ayrıca siber güvenliğin olmamasının riskleri de çok yüksek. İşte onlardan bazıları:

 • İşletmeniz kesinlikle bilgisayar korsanları tarafından hedef alınabilir.
 • Bilgileriniz çalınmış olabilir.
 • Ayrıca, sistemlerinizin güvenliği konusunda ihmalkarsanız, yasal işlemle bile karşılaşabilirsiniz.
 • Buna rağmen, bir veri ihlali çalışanların ve müşterilerin gizliliğini tehlikeye atabilir.
 • Ayrıca, web siteniz saldırıya uğrarsa, dolandırıcılık veya diğer suçlardan sorumlu olabilirsiniz.
 • Ayrıca, sisteminiz saldırıya uğrarsa ve kendinizi korumak için adım atmazsanız, para cezasına çarptırılabilir veya dava açabilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak, siber güvenlik söz konusu olduğunda işletmelerin karşılaştıkları bir takım sorular vardır. Aslında, bu makale en yaygın sorulardan bazılarına ilişkin içgörüler ve bunların nasıl ele alınacağına ilişkin ipuçları sağlamıştır. Bunu yapmak için güçlü güvenlik bulabilirsiniz Kiralık Güvenilir Hackerlar. Genel olarak, işletmelerin siber güvenlik konusunda kendilerini eğitmeye devam etmeleri ve verilerini ve sistemlerini korumak için bir plana sahip olduklarından emin olmaları gerektiğini anlıyoruz.

Makaleye devam et