“Son satır artık mevcut değil” hatasına elveda deyin

Diposting pada

iPhone’unuzda varsayılan olarak ayarlanan telefon numarasından arama yapmaya çalıştığınızda, “Son satır artık kullanılamıyor” mesajını alıyorsunuz.

Endişelenmenize gerek yok çünkü bu sorunla ilgilenen tek kişi siz değilsiniz. Birkaç iPhone kullanıcısı, iPhone’un son satırının artık mevcut olmadığını söyleyen iOS 15 mesajından da şikayet etti. Bu sorunun kökeninin ne olduğunu ve nasıl çözüleceğini bilmek ister misiniz? Size kolaylık sağlamak için tüm sorularınız bu gönderide yanıtlanmıştır. Öğrenmek için okumaya devam edin!

“Son satır artık mevcut değil” dediğinde ne anlama geliyor?

Çift SIM yapılandırmasına sahip bir iPhone kullanıcısı telefon görüşmesi yapmaya çalıştığında, cihaz kullanıcının varsayılan veya tercih edilen hattını doğru bir şekilde tanımlayamazsa, “Son satır artık mevcut değil” başlıklı bir mesaj görüntüleyebilir. Bu sorun daha çok iPhone 13 modellerinde ortaya çıksa da çift SIM kartı destekleyen diğer iPhone modellerinde de bu sorun yaşanabilir.

Hata, çoğu zaman son arama kaydını (telefon uygulamasında son menü seçeneğinin altında bulunur) kullanarak ‘varsayılan’ SIM’den arama yapmaya çalışırken ortaya çıkıyor gibi görünüyor.

Hata tespit edildiğinde, kalan hattı kullanarak arama yapmanızı sağlayan bir mesaj gösterilecektir. Ekranda görünen kutuda “Ara”ya dokunabilirsiniz. Ancak bunun, varsayılan olarak ayarladığınız numara dışında herhangi bir numaradan arama yapılmasına izin vereceğini unutmamak önemlidir.

Bu hata nedeniyle kullanıcılar istedikleri hattı kullanarak başka bir kişiyi arayamaz. Bu amaçla önceki satırı kullanmaktan başka seçenekleri yoktur. WikiGuide, bu yazının ilerleyen bölümlerinde “Artık mevcut olmayan son satırın nasıl düzeltileceği” konusunda size ipuçları verir. Neyse ki, bu sorunun çözümleri var ve WiKiGuide bunları sizinle paylaşıyor.

Telefonumu kontrol ettiğimde neden “son satır artık mevcut değil” diyor?

Bu hata, iPhone XS, iPhone XR, iPhone XS Max, iPhone 11, 11 Pro Max, iPhone Pro, iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max, iPhone 12 Mini gibi çift SIM’i destekleyen iPhone modellerini ve özellikle iPhone 13 modellerini etkiler. (iPhone 13, 13 mini, 13 Pro ve 13 Pro Max).

Soru, “Son Satır Artık Kullanılamıyor” hatasının neden oluştuğudur? Bunun nedeni, bozuk bir arama kaydı, mobil radyoda rastgele bir arıza veya arıza, doğru şekilde kurulmamış bir ağ ayarı veya tamamen başka bir şey olabilir.

Diğer numaranızı kullanmaya devam etmekte özgürsünüz, ancak bunu yapmanızın her zaman tavsiye edilmediğini unutmayın.

En son iPhone hattı nasıl çalışmıyor?

1. Uçak Modu’nu açın veya kapatın.

iPhone’unuzdaki uçak modu, çoğu hücresel bağlantı sorununu çözmek için hızlı ve verimli bir şekilde açılıp kapatılabilir. Bu nedenle, aşağıda belirtilen çözümlere geçmeden önce bu akıllı tüyoyu deneyin.

 1. Ana sayfa düğmesi olmayan bir iPhone’da Denetim Merkezi’ne erişmek için ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın.
 2. Kullanmadan önce uçak modu simgesine dokunduktan sonra yaklaşık 10 saniye bekleyin.
 3. Uçak modundan çıkmak ve ağ bağlantınızı kullanmaya devam etmek için simgesine ikinci kez dokunun. Artık “son satır artık mevcut değil” sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için tercih ettiğiniz SIM kartı kullanarak iPhone’unuzdaki herhangi bir kişiyi arayarak test edebilirsiniz.

2. iPhone’unuzu yeniden başlatın

Yeniden başlatmayı zorlayarak ağ bağlantınızı sıfırlayabilir, önbelleği temizleyebilir ve gereksiz geçici dosyaları iPhone’unuzdan kaldırabilirsiniz. Bu, birçok iOS sorununu çözmek için genellikle yeterlidir. Bu nedenle, bu dahiyane çözümü siz de denemelisiniz.

Güç düğmesini (sağda) ve Sesi Aç veya Sesi Azalt düğmesini (solda) “kapatmak için kaydır” kaydırıcısı görünene kadar iPhone X veya sonraki bir sürümünü yeniden başlatmak için basılı tutun.

Cihazı kapatmak için beyaz düğmeyi sağa kaydırmanız yeterlidir. Ekranınızda Apple logosu göründüğünde, Güç düğmesini (sağda) tekrar yaklaşık 30 saniye basılı tutun.

iPhone 13’ünüzü ve diğer iPhone modellerini nasıl kapatacağınızı, yeniden başlatacağınızı veya zorla yeniden başlatmayı öğrenmek için iPhone’unuzu nasıl yeniden başlatacağınızı öğrenin.

https://wikiguide.tips/how-to-fix-last-line-no-longer-available-on-iphone adresinde daha fazlasını okuyun

3. Telefonunuzu koruyun

Ek olarak, “Son satır artık mevcut değil” gibi hatalardan telefon hataları sorumlu olabilir. Yüklenmesi gereken önemli sistem güncellemeleri olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Bunun için:

 1. Ayarlar’ı seçtikten sonra Genel’e dokunun.
 2. Yazılım Güncelleme’ye dokunun, bekleyen güncelleme olup olmadığını kontrol edin ve ardından güncelleme işlemini tamamlayın.
 3. Taşıyıcı ayarları güncellendi

İPhone’unuz için bekleyen bir operatör güncellemeniz var mı? Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın ve bunu onaylamak için Genel > Hakkında’yı seçin. İstenirse aşağı kaydırın ve Güncelle’yi tıklayın.

5. Çıkardıktan sonra SIM kartı değiştirin.

Bu eski numara basit görünebilir, ancak hücresel sorunları çözmeye yardımcı olabilir. Bu nedenle, telefonunuzu kapatın ve ardından SIM kart tepsisini çıkarmak için tel çekme aracını kullanın. Fiziksel SIM kartı tekrar takmadan önce bir süre bekleyin.

Telefonu açmak için sağ taraftaki güç düğmesini basılı tutun. “Son satır artık kullanılamıyor” hatasının giderilip giderilmediğini görmek için iPhone’unuzun varsayılan hattını aramayı deneyin.

6. Son arama geçmişini silin

Son listenizden (iPhone’unuzun son arama geçmişi) bir kişiyi aramaya çalıştığınızda iPhone’unuzda “son satır kullanılamıyor” mesajı alırsanız, son arama geçmişinizi temizlemek sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

 1. iPhone’unuzda Telefon uygulamasını başlatın.
 2. En alttaki Son Kullanılanlar sekmesini seçtikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki “Düzenle”ye dokunun.
 3. Sayfanın sol üst köşesindeki “Temizle” düğmesini tıklayın.
 4. Her şeyi silmek istediğinizi onaylamak için Tümünü Sil’i seçin. Arama geçmişini temizledikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Cihazı yeniden başlattıktan sonra varsayılan hattan aramayı deneyin. Açılır pencere kaybolursa, sorun çözülmüştür.

7. SIM kartı değiştirmeyi düşünün

iOS kullanıcıları arama yapmak için SIM kartlar arasında geçiş yapabilir. Telefonunuzun aramalar ve mesajlar için varsayılan bir hattı olsa bile bunu değiştirebilirsiniz. ‘Son hat artık kullanılamıyor’ yazdığı için varsayılan hattınızdan hâlâ arama yapamıyorsanız, cihazınızdaki SIM kartları değiştirin.

 1. Aramak istediğiniz kişinin yanındaki I düğmesine dokunun.
 2. Ardından, varsayılan telefon numaranızı ve ardından alternatif bir numara seçin.
 3. Bir numarayı manuel olarak çevirirken, orijinal telefon numarasına dokunun ve alternatif SIM kartı seçin.

8. WiFi aramasını devre dışı bırakın

WiFi araması, özellikle cep telefonu kapsama alanının zayıf olduğu ancak WiFi alımının iyi olduğu yerlerde bulunan kişiler için yararlı bir özelliktir. Ancak Wi-Fi’ye bağlanmak bazen “son satır artık kullanılamıyor” hata mesajı gibi sorunlara neden olabilir. WiFi aramasını kapatırsanız bu hata düzeltilebilir. İşte nasıl yapılacağı.

paketleme

Artık iPhone hatasına bir çözüm bulmanın yanı sıra “Son satırı neden artık alamıyorum” ve “Son satırın artık iPhone’umda olmadığı ne diyor” gibi soruları yanıtlayabilmelisiniz? “Son satır artık mevcut değil” mesajı.

Bu tekniklerden herhangi birinin basit ve pratik olduğuna katılıyor musunuz? WikiGuide ayrıca “son satırı” kaldırmanıza yardımcı olmayı umuyor. Artık mevcut değil ”sorunu bir kez ve herkes için.

Bu, Last Line uygulamasının iPhone’da, özellikle iPhone 13’te artık mevcut olmadığı soruna bir çözümdür. Bu sorunu çözmede sorun yaşıyorsanız, yorumunuzu aşağıya bırakmanız yeterlidir.

https://www.xpertposting.com/2022/08/04/tips-help-your-1v1-battle-game-even-better/ adresinde daha fazlasını okuyun

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *