Sosyal medyada düzenli olarak nasıl paylaşım yapılır?

Diposting pada

Sosyal medya, kullanıcılarının rekabet edebilmek için hızlı bir şekilde hareket etmelerini gerektiren, hızla büyüyen bir platformdur. Sosyal medyadaki içerikler sürekli olarak hızla güncelliğini yitiriyor. Bu nedenle, sosyal medyada düzenli olarak paylaşım yapmak, dünyaya ayak uydurmak için çok önemlidir. Gönderileriniz arasında haftalar geçirirseniz, kitleniz muhtemelen sizi unutacaktır. Şu anda fikirleriniz tükeniyorsa ve bu da düzenli paylaşım yapmanızı zorlaştırıyorsa bu kılavuz size yardımcı olacaktır.

Tutarlılık sosyal medya uygulamasında neden önemlidir?

Aslında, kitlenizi sürekli gönderilerle boğmak istemezsiniz çünkü bu onların sizi engellemesine veya takibi bırakmasına neden olabilir. Ancak, mutlu bir ortam önerilir. Platformunuzun büyümesini ve hedef kitlenizin size bağlı kalmasını istiyorsanız, platformunuzun ihtiyacına bağlı olarak haftada birkaç kez yayın yapın. Biraz test ve pratik gerektirir, ancak hedef kitlenize ulaşmak için işe yarar. Tek yapmanız gereken gönderi yolunuzu ayarlamak. Sürekli olarak yapmanız gereken birkaç şey:

 • En iyilerinden birini işe alın Sosyal medya pazarlama şirketleri profesyonel yardım için
 • Eşsiz sosyal medya kimliğinizi ve daha iyi kişiliğinizi sunmak için sürekli olarak görsel estetiği takip edin.
 • Marka kişiliğiniz gibi davrandığı için marka sesinizi kullanın. Hedef kitlenizin kim olduğunu ve neyi tasvir etmek istediğinizi anlayın.
 • Unutulmaz olmak ve hedef kitlenizi etkilemek için düzenli olarak yayınlayın.

Tutarlı bir şekilde paylaşım yapmanıza yardımcı olacak ipuçları

Tutarlılık, etkili ve ilginç sosyal medya uygulamaları için çok önemlidir. Yukarıda tutarlı olmanın neden önemli olduğundan bahsetmiştik, ancak bunu nasıl başarılı bir şekilde yapacağınız aşağıda açıklanmıştır. Bir takviminiz veya yayınlama stratejileriniz yoksa, düzenli olarak paylaşımda bulunmak ve aktif kalmak zor ve meşakkatli olabilir. Ancak, bu ipuçlarını takip etmek yardımcı olabilir.

 • Ne yayınlamak istediğinizi seçin

Sosyal medyanız için kullanabileceğiniz en iyi strateji planlı bir stratejidir. Ne yayınlayacağınızı önceden planlayarak düzenli ve boşluksuz yayınlayın.

 • Ne sıklıkla gönderi paylaşmak istediğinizi belirleyin

Basit görünebilir, ancak en önemli adımdır. Hedef kitlenize ve platformunuza göre ne sıklıkta paylaşım yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizin için neyin işe yaradığını bilemezsiniz. Platformunuz ve hedef kitleniz hakkında bilgi sahibi olmak, gönderi zamanlamalarınızı planlamanıza yardımcı olacaktır.

Fikirlerinizi planlamak ve düzenlemek için bir takvim kullanmalısınız. Bu, tüm fikirlerinizi düzenleyerek tutarlı bir şekilde yayınlamanıza yardımcı olacaktır.

Önceden planlama, tutarlı ve gecikmesiz teslimatın en iyi yoludur. Haftada beş kez yayın yapmak istiyorsanız, bu yayınları haftanın beş günü için planlayın.

Etkili sosyal medya içerik fikirleri

İster kendi sosyal medyanızı yönetiyor olun ister sosyal pazarlamacı olarak çalışıyor olun, tek ihtiyacınız olan bir fikir akışıdır. En iyi yanı, sosyal medyada paylaşım yapmaya gelince, etrafınızdaki sonsuz yetenek sayesinde, yaratıcı fikirlerinizi ortaya çıkarmanız için size sürekli ilham veren ve motive eden fikirlerden asla tükenmeyeceksiniz. Ancak, sosyal medyada ne paylaşacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa, size yardımcı olacak bazı ipuçları burada.

Kitlenizle alakalı bir gönderi yapın

İşletmenize ve hedef kitlenize bağlı olarak, işletmenizle ilişkilendirebileceğiniz bir şeyler paylaşmalısınız. Alakalı ve ilginç bulursanız, kova listenizden içerik yayınlayın. Ek olarak, şu ipuçlarını izleyin:

 • Yolculuğunuzu ve başarı hikayenizi paylaşın
 • Kulis
 • Ne sattığını paylaş
 • Alıntıları metin veya resim formatında paylaşın
 • Görsel etki için grafikleri kullanın
 • Nişan için sorular sorun
 • tavsiye isteyin
 • ev sahibi hediyeler
 • Büyük bir şeye bir bakış paylaşın
 • Sık sorulan soruların yanıtları
 • Bir inceleme paylaşın

Akıllıca iletişim kurun

Sosyal medya pazarlaması, insanların ilişki kurabilecekleri ve bağlantı kurabilecekleri hikayeler ve gönderiler aradıkları bir platformdur. adlandırıldı Dijital Pazarlama. Gönderileriniz aracılığıyla hedef kitlenizle akıllıca iletişim kurmuyorsanız, katılımın kapısını kapatıyor olabilirsiniz. Sosyal platformlar aracılığıyla hedef kitlenizle nasıl konuşacağınızı öğrenin ve farkı görün.

Yayınladığınız şeyin iş hedeflerinizi desteklemesi gerekiyor mu?

Sosyal medyada paylaşım yaparken, gönderinizin amacını ve amacını anlamak çok önemlidir. Sadece yayınlamak için bir şey yayınlamayın. Bağlantı kurmak, öğrenmek, bağlantı kurmak, etkileşim kurmak, potansiyel müşteriler edinmek ve iş oluşturmak için gönderilerinizi anlamlı hale getirin ve yayınlayın. Aklınızda bu tür hedefler varsa, hedeflerinize daha hızlı ulaşırsınız.

Sonuç

Sosyal medya, insanlarla iletişim kurmak ve bağlantı kurmak ve işinizi büyütmek için kullanılan, hızla büyüyen bir kanaldır. Ancak, bu platformu iyileştirme için kullanmak kolay değildir. Bu kılavuzun, bir sosyal medya yöneticisi olarak nasıl tutarlı kalacağınızı ve düzenli olarak nasıl paylaşımda bulunacağınızı size daha iyi öğreteceğini umuyoruz.