Sosyal ticaretten nasıl kar elde edilir

Diposting pada

Çevrimiçi alışveriş yapmayı yeni öğrenmeye başladıysanız, bundan nasıl yararlanabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Satışları artırmak, alışveriş sepetini terk etmeyi azaltmak ve performansınızı izlemek için uygulayabileceğiniz bazı ipuçları. Ayrıca müşterilerinizle iletişim kurmanız gerekir. Bundan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için Sosyal iş, Facebook’ta işletmeniz için bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Bu sayede müşterileriniz size ve şirketinize daha da yakınlaşabilir ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını önemsediğinizi hissedebilir.

Satış artışı

Sosyal ticaret üzerinden yürüttüğünüz çevrimiçi mağazanızın satışlarını artırmak istiyorsanız, anlamanız gereken bazı önemli noktalar vardır. İlk olarak, müşterileriniz hemen satın almazsa daha sonra fikirlerini değiştirebilirler. Sosyal ticaret, aynı ürünü satın alan birçok müşteri nedeniyle satıcıların fiyatları düşürebildiği grup pazarlığı gibi çalışır. Ayrıca, özellikle yerel satışlar için iyidir. Groupon ve RetailMeNot gibi sosyal ticaret platformları, insanların belirli ürünler için kupon alışverişinde bulunmalarına izin verir. Bu platformlar herkesin kullanımına açıktır ve ayrıca belirli ürünleri satmanıza da olanak tanır. Markalar tüketicilerle bağlantı kurdukça bu platformlar sürekli olarak gelişmektedir.

Sosyal ticaretin popülaritesi birçok ülkede, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde artıyor. Örneğin, 2016 yılında Pinterest, Shoppable Pins’i geliştirdi ve bunları hem iOS hem de Android için kullanılabilir hale getirdi. Bu tür “pinler”, tüketicilerin beğendikleri ürünleri web sitesinden ayrılmadan satın almalarını sağlar. Çoğu satıcı bu yöntemi giyim eşyası, ev dekorasyonu eşyası vb. satmak için kullanır. Sosyal ticaret web siteleri, satıcılar için satışları artırmanın harika bir yoludur.

Sepeti terk etmeyi ortadan kaldırın

Sosyal ticareti kullanan bir çevrimiçi mağazanız varsa, alışveriş sepetini terk etmeyi ortadan kaldırmak çok önemlidir. Müşteriler bir satın alma işlemi yapmadan bir sosyal siteden ayrılırlarsa, marka elçisi olma olasılıkları daha düşüktür. Ayrıca tanıdıklarına mağazanız hakkında bilgi verme olasılıkları daha düşüktür, bu da bağlı bir topluluk oluşturma çabalarınızı engelleyebilir. Çevrimiçi işletme mağazanızdan alışveriş sepetinin terk edilmesini nasıl önleyebilirsiniz? İşte bazı öneriler.

İlk adım, alışveriş sepetini terk etmenin neden yaygın bir olay olduğunu anlamaktır. Müşterilerinizin alışveriş sepetlerini neden terk ettiğini bilmiyorsanız, önemli bir geliri kaçırıyorsunuz demektir. Sepeti terk etmeyi azaltabilirseniz, binlerce dolar gelir elde etmenizi sağlar. Vazgeçme oranlarını düşürmenin bir diğer önemli nedeni de müşterilerle güçlü ilişkiler kurmaktır. Alışveriş yapanlar için hoş bir çevrimiçi alışveriş deneyimi, olumlu bir imaj yaratmak, yeni müşteriler çekmek ve marka sadakati oluşturmak için çok önemlidir.

Performans izleme

Kendinizi tanıtmak için Bazen sosyal iş Mağazanızın performansını izlemek çok önemlidir. Analytics, size genel performans hakkında bir genel bakış sağlayabilir. Ancak bir dinleme aracı, müşterilerinizi daha etkili bir şekilde anlamanıza yardımcı olacaktır. Mağazanızın sosyal medya performansını artırmak için, kullanıcıların reklamlarınıza, içeriğinize veya her ikisine yaptığı yorumları izlemelisiniz. Bu geri bildirimlere zamanında cevap vermezseniz müşterilerinizin %26’sını kaybedebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı takip ederseniz güncel trendlerden faydalanabilir ve satın alma sürecini hızlandırabilirsiniz.

Pazarlama ve satış otomasyon stratejilerini uygulayarak çevrimiçi mağazanızı ölçeklendirebilirsiniz. Pazarlama ve satıştaki zayıflıkları belirlemek için pazarlama kampanyalarınızın sonuçlarını değerlendirebilirsiniz. Bu istatistikleri müşterilerinizin satın alma modellerini belirlemek için de kullanabilirsiniz. Bu, satış tahminlerinizi iyileştirmenize olanak tanır. Sosyal ticareti kullanarak mağazalarınızın performansını izlemek, stratejileriniz ve ürünleriniz hakkında karar vermenizi sağlar. Müşterilerinizin satın alma alışkanlıklarını anlamanıza ve sosyal medya pazarlama stratejilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.

İnsan bağlantısı oluşturma

Artan sayıda durumda, tüketiciler markalarla duygusal bir ilişki kurmanın yollarını arıyor. Müşterilerin yüzde yetmiş beşi, bir kuruluşla şahsen etkileşim kurmak yerine otomatik teknolojiye güvenmemeyi tercih ediyor. Sosyal medya bu bağlantıyı kurmanıza yardımcı olabilir. Aşağıda, sosyal bir çevrimiçi mağaza ile duygusal bir bağ kurmanın bazı yolları bulunmaktadır. Bu ipuçları, sosyal medya pazarlamasından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır.

Artan müşteri memnuniyeti: Tüccarlarla sosyal medya platformları aracılığıyla etkileşime giren müşterilerin, onlarla etkileşim kurmayan müşterilere göre daha fazla etkileşim kurma olasılığı daha yüksektir. Buna karşılık, bu müşterilerin deneyimlerini ve ayrıntılarını diğer müşterilerle paylaşma olasılıkları daha yüksektir. İnsanların sosyal olarak birbirine bağlı olması, satıcıların ve alıcıların işlemlerin ötesine geçen sürekli bir ilişki oluşturmasına yardımcı olur. Önemli miktarda sosyal desteğin tanınması, alışveriş yapanlar arasında olumlu görüşlere ve satın alma niyetlerine yol açabilir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *